دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

سریع‌ترین روش برای ریسپانسو شدن سایت در موبایل

ریسپانسیو شدن با موبایل

برای ریسپانسو شدن سایت در موبایل می‌توانید از قالب‌های سازگار با موبایل یا سایر دستگاه‌های هوشمند استفاده کنید. برای کاربرانی که روزانه چندین ساعت در سایت‌های اینترنتی به جستجو می‌پردازند، جستجو با موبایل اهمیتی بیشتری دارد، چرا که در اینصورت به‌راحتی می‌توانند هر سایتی را که دوست دارند با دستگاه هوشمند خود مورد بررسی قرار دهند.

امروزه با گسترش کاربران اینترنت یکی از دلایل عمده برای افزایش کاربران را می‌توان وجود دستگاه‌های هوشمند دانست، افراد با موبایل خود می‌توانند در هر کجا که باشند به جستجو در اینترنت بپردازند. از سوی دیگر سایت‌های اینترنتی نیز روزبه‌روز در حال گسترش می‌باشند و رقابت بین تعداد بازدیدکنندگان شکل گرفته است.

در این میان سایتی که بیشتر برای بازدیدکننده جذابتر باشد، خواهد توانست محبوبیت بدست آورد. یکی از مواردی که می‌تواند سایت شما را برای کاربران موبایل که عمده بازدیدکنندگان هر سایت را تشکیل می‌دهد، قابلیت سازگاری سایت با موبایل می‌باشد.

اگر محتوایی که در سایت قرار می‌دهید در زمان مشاهده با موبایل به‌درستی به‌نمایش درنیاید نباید این انتظار را از کاربر داشته باشید که بصورت کامل مطالب شما را بخواند، چرا که اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد، مطالب نیز بدرستی به‌نمایش در نمی‌آیند و این نکته می‌تواند مانع از ماندن کاربر در صفحه باشد.

اهمیت ریسپانسو شدن سایت

برای اینکه سایتی کاملا سازگار با موبایل داشته باشید، می‌توانید از قالب‌هایی استفاده کنید که این امکان را برای مدیران سایت فراهم می‌آورد، این کار می‌تواند زمان‌بر باشد، برای اینکه صفحه‌ شما ریسپانسیو باشد، بایستی نکاتی را در نظر بگیرید که می‌تواند در طراحی چهارچوب کلی سایت موثر باشد.

اگر که از ابتدا طراحی سایت خود را با قالب ریسپانسیو یا سازگار با موبایل انجام نداده‌اید، می‌توانید با استفاده از افزونه WPtouch دست به اینکار بزنید، این افزونه فارغ از اینکه از چه قالبی در سایت وردپرسی استفاده می‌کنید، می‌تواند سایت شما را ریسپانسو کند چراکه سازگار بود سایت شما با موبایل اهمیت بالایی دارد و شما می‌توانید بازدیدکنندگانی که با دستگاه‌ هوشمند از سایت شما بازدید می‌کنند را در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه بیشتر کاربران امروزه با موبایل از اینترنت استفاده می‌کنند، ریسپانسیو بودن سایت اهمیت بالایی برای سئو سایت دارد، الگوریتم‌های گوگل با زیرنظر گرفتن تمامی جوانب در یک سایت، سازگاری سایت با موبایل را هم جزوه فاکتورهای اصلی در زمان آنالیز سایت قرار می‌دهند.

فراموش نکنید که برای رقابت با سایتهای دیگر حتما باید سئو سایت مورد بررسی قرار بگیرد.

نصب افزونه ریسپانسیوکننده سایت برای موبایل

با نصب این افزونه می‌توانید علاوه بر اینکه محتوا را ریسپانسیو شده به‌نمایش در بیاورد، منوی سایت را نیز سازگار با موبایل کنید. سازگار بودن سایت نشان از اهمیتی دارد که مدیران سایت به بازدیدکنندگان می‌دهند.

برای نصب افزونه ریسپانسیو کننده سایت می‌توانید فایل مربوط به افزونه WPtouch را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و فایل را از طریق قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس در روی سیستم خود بارگذاری کنید.

افزونه واکنشگر برای موبایل Wp Touch

برای دانلود کلیک کنید
اکثر کاربران اینترنت امروزه با تلفن همراه یا سایر دستگاه‌های هوشمند از اینترنت استفاده می‌کنند، اگر قالب سایت شما ریسپانسیو شده با...

WPtouch بروزرسانی: 1 ماه قبل نصب: 100,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید برای نصب این افزونه در وردپرس خود از قسمت افزودن افزونه نام WPtouch را جستجو کنید و بعد از نصب آن در روی سیستم شروع به استفاده از افزونه بکنید.

مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از یکصدهزار نصب فعال جزوه افزونه‌های محبوب در مخزن وردپرس به شمار می‌آید.

آشنایی بیشتر با افزونه رسپانسیوکننده برای موبایل

بعد از فعال سازی افزونه بخشی با نام WPtouch در منو کناری پیشخوان وردپرس ایجاد می‌شود که می‌توانید از آن طریق به تنظیمات مربوط به افزونه دسترسی پیدا کنید.

ریسپانسو شدن سایت
ریسپانسو شدن سایت

در بالای سمت راست تصویر لوگوی مربوط به افزونه در کنار گزینه preview Theme قابل مشاهده است، با زدن این گزینه شما می‌توانید سایت خودتان را بصورت ریسپانسیو شده مشاهده بکنید.

نحوه نمایش در موبایل در این قسمت کاملا ریسپانسیو شده و بصورت پیشفرض می‌باشد و شما می‌توانید با تغییراتی که توسط افزونه اعمال می‌کنید، سایت ریسپانسو شده را مطابق میل خود به‌نمایش دربیاورد.

قسمت دومی که در تنظیمات افزونه وجود دارد مربوط به امکاناتی است که در نسخه پرو پرمیوم قابل مشاهده‌است.

قسمت بعدی که با عنوان Devices قابل مشاهده است، می‌توانید افزونه تعیین کنید که در چه دستگاه‌های افزونه ریسپانسو باشد، ios، Android، BlackBerry ، Windows Phone و مرورگرهای معروف بصورت پیشفرض در این قسمت فعال هستند.

در بخش بعدی که عنوان Menu Settings را دارد، می‌توانید شروع به طراحی نحوه نمایش فهرست سایت ریسپانسیو شده بکنید. این قسمت در قالب‌های سازگار با موبایل وجود دارد اما با استفاده از این قسمت خواهید توانست قالب اصلی سایت را بصورت سازگار با موبایل دربیاورید.

قسمت بعدی عنوان Customize Theme را دارد و می‌توانید در قالب ریسپانسو شده برای موبایل را به سلیقه خود مورد تغییر قرار بدهید.

با وارد شدن به این بخش تمامی قسمت‌ها را می‌توانید مورد تغییر قرار دهید و قالب ریسپانسو شده‌ای که موردنظرتان می‌باشد را به اجرا در بیاورید. اینکه بتوانید تغییرات صورت گرفته را بصورت آنی مشاهده کنید، در زمان طراحی کمک زیادی به شما خواهد کرد.

می‌توانید رنگ هر قسمت، محل نمایش فهرست، محلی که به جستجو در سایت اختصاص دارد، شخصی‌سازی فوتر یا هدر در سایت، حتی می‌توانید تایپوگرافی سایت را مورد تغییر قرار دهید و درصورت نیاز کد اختصاصی که برای سایت نوشته اید را از این قسمت وارد کنید.

جمع‌بندی

انقلابی که دستگاه‌های هوشمند در زمینه استفاده کاربران از اینترنت بوسیله موبایل ایجاد کرد، قابل مقایسه با هیچ الگوی مصرفی نمی‌باشد. امروزه افراد با استفاده از دستگاه هوشمند همراه خود به‌راحتی هرچه تمام‌تر به‌جستجو در اینترنت می‌پردازند. در این میان سایتی که بتواند کاربران را در کمترین زمان ممکن به آنچه که نیاز دارند برساند یا نزدیک کند بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

برای طراحی حرفه‌ای سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزشهایی که توسط تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه شده است استفاده کنید، این مجموعه می‌تواند برای کاربران آماتور جنبه آموزشی داشته باشد و برای کاربران حرفه‌ای نیز تکمیل کننده طراحی سایت بشمار بیاید. در صورت وجود مشکل می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی به حل‌وفصل مشکل بوجود آمده بپردازید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی دقیقی که در افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، توانسته در مدت زمان کوتاهی با بیش از ده‌هزار نصب فعال در میان سایت‌های فارسی‌زبان محبوبیت بالایی کسب نماید، شما با این افزونه می‌توانید محتوایی که تولید می‌کنید را با کیفیت بالا ارائه بدهید.

بنظر شما استفاده از قالب ریسپانسیو شده تا چه میزان می‌تواند در زمان طراحی سایت تاثیر پذیر باشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.