دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه ساخت فرم در وردپرس

فرم در وردپرس

بوسیله فرم‌های گوناگون در سایت می‌توان اطلاعات مفیدی را از کاربران بدست آورد. هرچقدر با افرادی از سایت شما بازدید می‌کنند بیشتر آشنا باشید و از سلیقه‌ها و علایق آنها آگاه باشید، شانس شما برای تولید محتوای مرتبط بیشتر خواهد بود.

ایجاد فرم در سایت نشان از تمایل برقراری ارتباط مدیران سایت با کاربرانی است که از سایت بازدید می‌کنند. شما می‌توانید با قرار دادن فرم در سایت اطلاعات لازمی که از مخاطب سایت نیاز دارید را بدست بیاورید، این اطلاعات می‌تواند مدیر سایت را تا حدودی با خواسته مخاطب آشنا کند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا هر نوع سایتی را که می‌خواهید بوجود بیاورید و به لطف مخزن وردپرس شما کار طراحی سایت را می‌توانید در کمتر از چندین روز بصورت کامل انجام دهید. افزونه و قالب‌های ویژه به شما کمک می‌کند تا بدون داشتن کوچکترین علم از کدنویسی، آنچه را که در سایت خود می‌خواهید را بوجود بیاورید.

ایجاد فرم در سایت بصورت کدنویسی می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد، اما با استفاده از افزونه‌های فرم‌ساز شما می‌توانید در کمتر از چند دقیقه فرمی که در مدنظرتان می‌باشد را بصورت کامل بوجود بیاورد. ایجاد فرم در وردپرس کاری راحت برای شما خواهد بود، چرا که افزونه‌هایی که در این زمینه وجود دارند، کامل می‌باشند. افزونه WPForms یکی از محبوبترین فرم‌سازهایی می‌باشد که در مخزن وردپرس وجود دارد.

نصب افزونه فرم در وردپرس

برای نصب افزونه فرم‌ساز وردپرس می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و آن را در قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس بارگذاری نمایید.

افزونه WPForms

برای دانلود کلیک کنید
افزونه WPForms فرم ساز پیشرفته با ده ها امکانات برای ساختن فرم ها درون وردپرس طراحی شده است. این افزونه از نظر عملکرد و سئو بهینه شده است. فقط...

WPForms بروزرسانی: 2 هفته قبل نصب: 5,000,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس از پیشخوان وردپرس در قسمت جستجو عبارت WPForms را وارد نمایید و افزونه مربوطه را روی سیستم خود نصب کنید.

مخزن وردپرس

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است این افزونه با بیش از چهار میلیون نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب فرم‌ساز وردپرس می‌باشد. بعد از نصب افزونه قسمتی با عنوان WPForms در پیشخوان وردپرس بوجود می‌آید که می‌توانید از آن قسمت به تنظیمات مربوط به افزونه دسترسی داشته باشید.

قسمت‌های مختلف در افزونه فرم‌ساز وردپرس

در همان ابتدای کار که وارد تنظیمات افزونه می‌شوید، می‌توانید شروع به ایجاد فرم دلخواهی که مدنظرتان می‌باشد بکنید.

فرم در وردپرس
فرم در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، می‌توانید وارد گزینه Simple Contact Form شوید و شروع به ایجاد فرم نمایید. در این قسمت یک فرم بصورت پیشفرض وجود دارد اما شما می‌توانید آنچه که می‌خواهید را بوجود بیاورد.

بعد از اینکه مخاطب سایت فرمی که در سایت قرار داده‌اید را بصورت کامل پر کرد اطلاعات بصورت خلاصه شده برای شما فرستاده می‌شود ایت کاملا به سلیقه شما بستگی دارد تا بخواهید در چه فرمتی اطلاعات را دریافت کنید. قسمتی که عنوان نوتیفکیشن را دارد به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اطلاعات مربوط به این قسمت به این شرح است:

Send To Email Address: آدرس ایمیلی که می‌خواهید اطلاعات را دریافت کنید.

افزونه بصورت پیشفرض ایمیل مدیر سایت را به عنوان شخصی که باید اطلاعات را دریافت کند درنظر می‌گیرد، اگر بخواهید ایمیل برای چندین نفر ارسال شود باید می‌توانید با قراردادن علامت کاما در همین قسمت اطلاعات را وارد کنید.

Email Subject: در زمان ایجاد شدن فرم جدید ایمیل با موضوع “New Entry” ارسال می‌شود و بدنبال آن نام فرم می‌آید.

From Name: این قسمت از نام فرم گرفته می‌شود.

From Email: بصورت پیشفرض ایمیل ادمین نوشته می‌شود.

Reply-To: در این قسمت نیز بصورت پیشفرض ایمیل ادمین وارد شده‌است که در صورت وجود چند ادمین قابل تغییر می‌باشد.

Message: متن پیامی که ارسال می‌شود را از همین قسمت تنظیم نمایید.

قسمت دیگری که وجود آن نقش مهمی در تبادل ارتباط نزدیک بین شما و مخاطبین بوجود میاورد، بخش کانفرمیش یا تایید اطلاعات می‌باشد. فرستادن پیامی با این مضمون که اطلاعات وارد شده شما در سیستم سایت ثبت شده‌است می‌تواند احساس امنیت در مخاطب ایجاد کند.

داشتن احساس امنیت برای مخاطب که اطلاعات وی حفظ خواهد شد و امکان نشر آن درجایی دیگر وجود ندارد، باید کاملا به مخاطب القا شود. قسمت تایید اطلاعات به شکل زیر می‌باشد.

شما می‌توانید در این قسمت پیامی که بعد از دریافت اطلاعات مخاطب، می‌خواهید برای وی فرستاده شود را وارد کنید. پیام هم می‌تواند بصورت نمایش در صفحه اجرا شود و هم می‌توانید آن را بصورت جداگانه برای مخاطب ارسال نمایید. انتخاب کاملا با شما خواهد بود.

می‌توانید فرم‌های ایجاد شده را از طریق ابزارک در هر قسمت از برگه‌ای که می‌خواهید بنمایش بگذارید.

افزونه‌های فرم‌ساز و ارسال ایمیل کاملا با یکدیگر بدرستی کار می‌کنند و می‌توانید از بخش تنظیمات این دو افزونه را به هم متصل نمایید.

شما بعد از ایجاد فرم‌هایی که می‌خواهید در سایت وجود داشته باشد، می‌توانید از قسمت ایجاد برگه برای هر فرمی که ایجاد کرده‌اید، برگه‌ای نیز بوجود بیاورید.

افزونه ایجاد فرم شما را در قسمتی که نیاز به دریافت اطلاعات از کاربر داشته باشید یاری می‌کند.

این افزونه تمامی فرم‌هایی که می‌تواند در یک سایت وجود داشته باشد را داراست، اما برای اینکه بتوانید به سایر فرم‌ها دسترسی داشته باشید، باید نسخه پرمیموم افزونه را تهیه کنید.

جمع‌بندی

با استفاده از افزونه فرم‌ساز می‌توانید تعامل بیشتری با مخاطبین خود برقرار نمایید و هرچقدر که این ارتباط بین دو طرف بهتر باشد شما آگاهی بیشتر از مخاطبین خواهید داشت و مخاطب نیز کاملا به شما اعتماد خواهد کرد. پس با ایجاد فرم‌ها در سایت پیشرفته بودن ارتباط با مشتری را تحکیم خواهید بخشید.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرد. این تیم با ارائه دوره فروشگاه ساز کاملترین آموزش موجود را در زمینه راه‌اندازی دوره کسب‌وکار آنلایت از طریق فروش اینترنتی را ارائه داده است.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت همراهی می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بشمار می‌آید.

ایجاد فرم در وردپرس تا چه میزان با این افزونه می‌تواند برای شما در جلوگیری از اتلاف وقت صرفه جویی کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.