دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین ابزار برای سنجش محبوبیت محتوا

محبوبیت محتوا

شما بعد از قرار دادن محتوای انبوه در سایت خودتان برای اینکه بتوانید محبوبیت محتوا را بسنجید، می‌توانید با اضافه کردن گزینه محبوب که در بین مقالات سایت قرار داده‌اید، بهترین مطلب یا محبوبترین مقاله را شناسایی کنید.

برای اینکه بتوانید سایتی با بازدید بالا داشته باشید، نیاز دارید تا سایتی با سئو قدرتمند داشته باشید، سئو خوب برای یک سایت فاکتورهای مختلفی دارند، مانند سرعت سایت یا زمانی که کاربر در صفحه شما می‌ماند تا به مطالعه مطالب شما بپردازد، اما یکی از بارزترین این ویژگی‌ها که بیشتر مورد توجه مدیران سایت و حتی بازدیدکنندگان سایت‌ها قرار می‌گیرد، تولید محتوا برای اولین بار و قرار دادن آن بصورت مستمر در سایت می‌باشد.

امروزه رقابت بالایی برای تصاحب رنک‌های ابتدایی گوگل در میان سایت‌های مختلف صورت گرفته‌است و مدیران سایت‌ها نیز دست روی دست نگذاشته‌اند و با تولید محتوایی که برای اولین بار در سایت خود قرار می‌دهند، سعی بر جلب‌نظر الگوریتم‌های گوگل و تقویت سئو سایت خود دارند.

اهمیت محبوبیت محتوا قرار داده‌‌شده در سایت

بعد از اینکه شروع به تولید محتوا در سایت خود بصورت مستمر بکنید، شاید یکی از چالش‌هایی که با آن مواجه شوید، تعداد بالای محتوایی باشد که در سایت قرار داده شده‌است.

نسبت به سلیقه‌ای که تولیدکنندگان محتوا در سایت شما دارند، این امکان وجود نخواهد داشت که کیفیت تمامی محتوا یکسان باشد، محتوا کیفیت‌های گوناگونی خواهند داشت و ممکن است از نظر بازدیدکنندگان سایت به صورت متوسط، خوب، یا عالی تقسیم بندی شوند.

شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌های مختلف میزان محبوبیتی که محتوا از نظر کاربران کسب کرده‌است را مورد سنجش قرار دهید. هر چند که محتوایی که در سایت‌ قرار می‌دهید و بیشتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد، با گرفتن نظرات از سمت بازدیدکنندگان بیشتر مورد توجه سایر افراد قرار می‌گیرد.

اما یکی از افزونه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید در انتهای محتوا موردپسند بودن محتوا را مورد سنجش قرار دهید، استفاده از افزونه Wp Ulike می‌باشد. با نصب این افزونه می‌توانید در انتهای محتوا گزینه پسندیدن قرار بدهید و با استفاده از همین امکان تششخیص دهید که کدامیک از محتوایی که در سایت قرار داده‌اید بیشتر موردپسند کاربران بوده‌است. کمک بزرگی که این افزونه می‌تواند به ما بکند، ما با تشخیص اینکه چه محتوایی بیشتر در سایت مورد توجه قرار گرفته‌است، خواهیم فهمید که سلیقه‌ی مخاطب در چه چهارچوبی می‌باشد و این نکته می‌تواند کمکی بزرگی در ادامه‌ی تولید محتوا در سایت برای ما بکند.

نصب افزونه محبوبیت محتوا در وردپرس

می‌توانید فایل مربوط به افزونه را از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس فایل مربوطه را در روی وردپرس بارگذاری کنید.

برای نصب افزونه محبوبیت محتوا می‌توانید با جستجوی نام افزونه Wp Ulike در قسمت افزودن افزونه مخزن وردپرس، افزونه را پیدا کرده و در روی سیستم خود نصب کنید.

مخزن وردپرس

همانطور که می‌بینید این افزونه با بیش از شصدهزار نصب فعال در بین سایت‌های وردپرسی، امتیاز پنج را نیز از کاربران کسب کرده‌است که نشان از کاربر پسند بودن افزونه دارد.

معرفی قسمت‌های مختلف افزونه محبوبیت محتوا

بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه قسمتی با عنوان وردپرس یولایک در پیشخوان وردپرس ایجاد می‌شود و می‌توانید تنظیمات مربوط به افزونه را از همان قسمت تغییر دهید.

افزونه محبوبیت محتوا
افزونه محبوبیت محتوا

از بخش تنظیمات شش بخش قابل مشاهده می‌باشد که هر یک از بخش‌ها تنظیمات جداگانه‌ای دارد و با عناوین عمومی، تنظیمات محتوا، ادغام‌ها، پروفایل، ورود/ثبت‌نام و Share Buttond قابل مشاهده است. تعریف ساده گزینه‌ها به‌شرح زیر می‌باشد:

Enable Convertor: با فعال کردن این گزینه، لایک‌های بیش از هراز با فرمت کیلو بنمایش درخواهد آمد.

Enable Notifications: افزونه بصورت پیشفرض در زمان قرار دادن نظر، پیام سفارشی ارسال می‌کند.

Enable Anonymize IP: ارتباط آدرس های آی‌پی را برای مطابقت با GDPR.

Hide Admin Notices: عدم نمایش اعلان‌ها در قسمت مدیریت.

Disable Plugin Files: برای اینکه این ابزار در دیگر افزونه‌ها فعال نباشد، می‌توانید از همینجا برای دیگر پلاگین‌ها غیرفعال کنید.

Enable Admin Columns: تعیین کنید که ابزار لایک در کدام قسمت وجود داشته باشد.

در ادامه بخشی با عنوان تنظیمات محتوا وجود دارد و شامل بخش‌های مختلفی است.

انتخاب تمپلیت : انتخاب می‌کنید که لایک چه ظاهری داشته باشد.

حالت دکمه : می‌توانید متن یا تصویر انتخاب کنید، در ادامه می‌توانید برای لایک یا دیس لایک تصویر انتخاب کنید.

گزینه لایک بصورت پیشفرض در همه قسمت‌ها به‌نمایش درمی‌آید، که با زدن گزینه امکان سفارشی‌سازی وجود خواهد داشت.

موقعیت دکمه: می‌توانید تعیین کنید در چه قسمتی دکمه به‌نمایش دربیاید.

Automatic Display Restriction: می‌توانید نمایش خودکار دکمه را مدیریت کنید.

Post Types Filter: نوع پست‌هایی که می‌خواهید گزینه را نمایش دهد.

 Only logged in users: فقط کاربران وارد شده می‌توانند دکمه انتخاب کنند.

 Display Likers Box: برای نمایش اشخاصی که لایک کرده‌اند.

بخش بعدی با عنوان ادغام‌ها قابل مشاهده‌است.

Enable Old Meta Values: با فعال کردن این گزینه، چنانچه افزونه را بروزرسانی کنید. لایک‌های قدیمی نیز به شمار لایک‌ها افزوده می‌شود.

Enable Deprecated Options: با فعال کردن این گزینه، اگر افزونه را بروزرسانی کنید، اطلاعات گذشته را می‌توانید بازیابی کنید.

در تب ترجمه می‌توانید، سفارشی‌سازی‌های لازم را انجام بدهید و از قسمت css کدهای سفارشی را فعال کنید.

در بخش آمار می‌توانید با یک نگاه از وضعیت لایک‌ها مطلع شوید.

امکان دیگری که در این افزونه وجود دارد توانایی اضافه کردن گزینه لایک از طریق کدکوتاه می‌باشد. در ادامه می‌توانید از بخش ابزارک‌ها نیز بخش مربوط به لایک را به قسمت دلخواه بیفزاید.

جمع‌بندی

برای اینکه بصورت دقیق محتوای سایت خودتان را از نظر کاربران مورد سنجش قرار دهید، می‌توانی با اضافه کردن گزینه‌های لایک و دیس لایک از نظرات کاربران اطلاع پیدا کنید. این کار با استفاده از افزونه یولایک میسر می‌شود.

برای طراحی حرفه‌ای سایت با وردپرس می‌توانید از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) در اختیار شما قرار می‌دهد، استفاده کنید. چنانچه در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی به حل‌وفصل مشکل بوجود آمده بپردازید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی دقیقی که در روی افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، حال با بیش از ده‌هزار نصب فعال توانسته‌است، جزوه افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان بشمار بیاید.

بنظر شما اطلاع از میزان رضایت کاربر از محتوا چه تاثیری در روند کار سایت می‌تواند داشته باشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.