دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه پاک‌سازی دیتابیس در وردپرس

پاک‌سازی دیتابیس

سرعت یکی از اساس‌ترین فاکتورها برای سنجش کاربران در مورد استفاده از سایت می‌باشد. اگر کاربر وارد سایت شما بشود و نتواند در مدت زمان کوتاهی سایر صفحات را جستجو و بررسی کند، هرچه سریعتر از سایت خارج می‌شود.

در میان رشد روزافزون سایت‌ها که گاها کاملا تخصصی هستند، شما باید سایتی بدون نقص را ارائه دهید تا کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند، بازم به سایت برگردند و از سایر قسمت‌ها نیز بازدید کنند. سرعت اصلی‌ترین معیار سنجش کاربران برای استفاده از سایت می‌باشد.

سئو قدرتمند از پایه‌های اصلی تاسیس یک سایت بشمار می‌آید و شما از همان ابتدا باید سایتی را بسازید که کاملا سئو شده پیش رود، سرعت که سئو سایت را تحت تاثیر می‌گذارد باید مورد توجه قرار بگیرد. وجود کدهایی که هیچ کاربردی در سایت ندارد کاملا در پایین آوردن سرعت سایت شما نقش دارند. شما می‌توانید با پاک‌سازی دیتابیس سرعت سایت را ارتقا بخشید.

پاک‌سازی دیتابیس می‌تواند کاری حساس بشمار می‌آید و اگر اینکار را بصورت دستی انجام بدهید، احتمال دارد به سایرکدهای سایت آسیب برسد. از این رو می‌توانید از افزونه‌هایی که به این منظور ارائه می‌شوند استفاده نمایید. یکی از افزونه‌هایی که این کار را می‌تواند برای شما انجام دهد، افزونه WP Sweep می‌باشد.

پاک‌سازی دیتابیس
پاک‌سازی دیتابیس

نصب افزونه پاک‌سازی دیتابیس وردپرس

زمانی که سایت از روی کدهای دیتابیس اجرا می‌شود، امکان دارد چندین خط کدی که استفاده‌ای ندارند در سایت وجود داشته باشد که با حجمی که از فضای دیتابیس اشغال می‌کند، می‌تواند سرعت سایت را به شدت کاهش دهد. با نصب این افزونه براحتی می‌توانید کدهای بدون استفاده را حذف و مدیریت کنید.

برای نصب این افزونه بر روی سیستم خود می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و آن را از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس، روی سیستم خود اجرا کنید.

افزونه پاک‌سازی دیتابیس

برای دانلود کلیک کنید
این افزونه دیتابیس وبسایت شما را آنالیز می‌کند و آماری را بصورت جداگانه از هر قسمت ارائه می‌کند، شما می‌توانید قسمت‌های مختلف دیتابیس...

Lester 'GaMerZ' Chan بروزرسانی: 4 ماه قبل نصب: 100,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به پیشخوان سایت وردپرسی خودتان، در قسمت جستجوی افزودن افزونه‌ها عبارت WP Sweep را وارد کرده و افزونه را مشاهده کنید.

مخزن وردپرس
مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه بخشی با عنوان Sweep در قسمت ابزارهای پیشخوان وردپرس بوجود می‌آید و می‌توانید وضعیت دیتابیس سایت را از همان قسمت مشاهده کرده و مورد تغییر دهید.

Sweep
Sweep

این افزونه که کار با آن کاملا راحت و بدون خطر برای سایت می‌باشد، به شما کمک می‌کند تا بتوانید بدون نیاز به دستکاری کدهای سایت، عوامل کاهش سرعت سایت را شناسایی کرده و پاک‌سازی کنید.

معرفی بیشتر ابزار افزونه پاک‌سازی دیتابیس

این افزونه تمامی بخش‌های سایت را در شش قسمت بخش‌بندی کرده‌است و شما می‌توانید هر بخش را بصورت جداگانه یا تک‌تک پاک‌سازی کنید.

دو بخش اول نشان می‌دهد که نوشته‌هایی که در سایت قرار داده‌اید و نظراتی که از کاربران گرفته‌اید، چه میزان از حافظه دیتابیس را اشغال کرده‌اند. اگر قسمتی که افزونه شناسایی کرده‌است را بخواهید با جزئیات ببینید، افزونه این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

اگر ماوس را در همان صفحه اسکرول کنید، دو بخش دیگر نیز مشاهده می‌کنید که با عنوان کاربران و اصطلاحات وجود دارد. بعد از انالیز کدهای مربوط به ایت قسمت‌ها می‌توانید، جزئیات را مشاهده کرده و با سویپ کردن به افزونه اجازه جارو کردن اطلاعات غیر ضروری را بدهید.

با پایین آمدن در همان صفحه دو بخش دیگر با عنوان امکانات و دیتابیس قابل مشاهده است که افزونه میزان فضایی که اشغال شده‌است را همراه با جزئیات بنمایش می‌گذارد.

در انتهای گزارشات مربوط به افزونه، گزینه Sweep All وجود دارد و شما می‌توانید تمامی قسمت‌هایی که افزونه به عنوان کد‌های غیرضروری و بلا‌استفاده شناسایی کرده‌است را یکجا، پاک‌سازی نمایید.

جمع‌بندی

استفاده از افزونه‌های گوناگون به شما کمک می‌کند تا بتوانید آنچه که می‌خواهید در سایت پیاده‌سازی شود را اجرا نمایید. این یکی از ویژگی‌های اصلی برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس بشمار می‌آید. سرعت سایت نیز با همین ابزارهایی که خود وردپرس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، کاملا قابل کنترل است.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرد. این تیم با ارائه دوره فروشگاه ساز کاملترین آموزش موجود را در زمینه راه‌اندازی دوره کسب‌وکار آنلایت از طریق فروش اینترنتی را ارائه داده است.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت همراهی می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بشمار می‌آید.

میزان تاثیر سرعت سایت‌هایی که بصورت روزانه از آنها استفاده می‌کنید، چقدر شما را به استفاده از آنها راغب می‌کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.