دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

امتیازدهی به مطالب وب‌سایت چه اهمیتی دارد

امتیازدهی به مطالب

امتیازدهی به مطالب وب‌سایت خواهد توانست کاربران را در زمینه پیدا کردن بهترین مقاله‌ای که در یک سایت ارائه شده است کمک کند. با گسترش سایت‌های متخصص در هر زمینه‌های تولید کنندگان محتوا روزانه ده‌ها پست در رابطه با یک موضوع خاص در روی اینترنت و وب‌سایت‌ها قرار می‌دهند، از این رو که خواندن تمامی پست‌ها مقدور نیست، کاربران سعی می‌کنند، بهترین مقاله‌ای که در آن زمینه وجود دارد را مطالعه کنند.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که کاربران با مشاهده آن شروع به خواندن مطالب یا مشاهده محتوا صفحه می‌کنند، سنجش مقاله از امتیازدهی کاربران دیگر می‌باشد. امروزه امتیازدهی در میان سایت‌ها بیشتر رواج یافته و حتی می‌توان گفت که افراد از روی امتیازی که مطلب موردنظر بدست آورده‌است، تصمیم به خواندن مطلب بصورت کامل می‌کنند. این امتیازدهی‌ها که امروز رواج یافته را می‌توان در اکثر سایت‌ها مشاهده کرد، برای مثال: سایت‌های فیلم، سایت‌های برنامه‌های کاربردی موبایل و کامپیوتر، سایت‌های مسابقه‌ای نمایش عکس و….

امتیاز

در ابتدا قسمت امتیازدهی به سایت‌های خاصی محدود بود، اما با گذشت زمان که کاربران به این قسمت از سایت توجه‌ ویژه‌ای کردند، وب‌سایت‌های بیشتری شروع به استفاده از این روش کردند.

افزونه امتیازدهی به مطالب وب‌سایت وردپرسی

وردپرس روزبه‌روز توسعه می‌یابد و هیچ بعید بنظر نمی‌رسد که در آینده‌ای نزدیک بتواند وب‌سایت‌های بیشتری را به استفاده از این سیستم مدیریت محتوای متن باز متمایل به استفاده نماید.

ایجاد تعامل بین مدیران وب‌سایت‌ها و کاربرانی که از این سایت‌ها استفاده می‌کنند، اهمیت بالایی دارد و شما به عنوان یک مدیر سایت باید بتوانید در ارتباط‌گیری با مخاطبین و کاربران سایت همیشه موفق عمل کنید. یکی از روش‌های ایجاد تعامل بین مدیران و کاربران وب‌سایت ایجاد محلی با عنوان گفتگو در پایان مطالبی است که در وب‌سایت ارائه شده است. روش دیگری که بیشتر از سوی کاربران با اقبال مواجه شده است، امتیازدهی به مقاله می‌باشد. به این ترتیب که در انتهای مقاله شما می‌توانید به کاربر هم اجازه بدهید که به مقاله شما نمره دهند و یا اینکه امتیازی که دیگر کاربران به مقاله شما اختصاص داده‌اند را مشاهده کند.

شما برای ایجاد امکان نمره دهی کاربران در وب‌سایت می‌توانید از افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس وجود دارد، استفاده کنید.

نصب افزونه پست ریتینگ (WP PostRatings)

شما با نصب افزونه پست ریتینگ می‌تواند در مقالات خود قسمتی با عنوان امتیازدهی ایجاد کنید، از این طریق می‌توانید به کاربران این اجازه را بدهید که مقاله شما را بررسی کنند و برای آن امتیاز اختصاص دهند و کاربرانی که به تازگی با سایت شما آشنا شده‌اند بتوانند سریعا بهترین مطالبی که در سایت شما ارائه شده‌است را ببینند. میانگین امتیازاتی که کاربران برای پست‌های شما اختصاص می‌دهند، بهترین مرجع انتخاب برای کاربران دیگر می‌تواند باشد.

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل موردنظر افزونه را از سایت وی‌پی‌وار بصورت مستقیم بارگیری کنید و فایل دانلود شده را در قسمت افزودن افزونه داشبورد وردپرس بارگذاری کنید.

افزونه امتیازدهی Wp Postratings

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه می‌توانید میزان محبوبیت محتوایی را که در سایت قرار داده‌اید را از نظر کاربرانی که مطالب را مطالعه کرده و به آن نمره اختصاص...

Lester 'GaMerZ' Chan بروزرسانی: 3 هفته قبل نصب: 60,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دیگری که برای نصب این افزونه وجود دارد شما می‌توانید در داشبورد وردپرس از قسمت افزودن افزونه با وارد کردن واژه WP PostRatings در قسمت جستجو افزونه موردنظر را نصب کنید.

جستجو افزونه

بعد از نصب افزونه موردنظر می‌توانید، با فعال سازی آن شروع به استفاده از افزونه بکنید.

بخش‌های مختلف افزونه پست ریتینگ (WP PostRatings)

شما با این افزونه می‌توانید نحوه نمایش پارامتر امتیازدهی را از روی تمپلیت‌های پیشفرضی که در روی این افزونه وجود دارد اتنخاب کنید. می‌توانید تعیین کنید که چه کسانی قادر به امتیازدهی باشند یا اینکه افرادی که عضو سایت می‌باشند بتوانند امتیازدهی کنند.

امتیازدهی به مطالب
امتیازدهی به مطالب

شما می‌توانید در صفحه اول تنظیمات مربرط به افزونه، تمامی امتیازاتی که توسط کاربران داده شده را مشاهده کنید.

امتیازدهی به مطالب
امتیازدهی به مطالب

تمام امتیازاتی که توسط کاربران مختلف ارائه شده است، از جمله امتیاز تعلق گرفته به هر پست، میانگین امتیازهایی که در پست‌های مختلف توسط کاربران ثبت شده است. شما با استفاده از این اطلاعات خواهید توانست مطالبی که بازخورد بیشتری دارد را شناسایی کنید و نسبت به سلیقه‌ای که کاربران وب‌سایت شما دارند، مطالب جامعه‌تر و جدیدتری در سایت قرار بدهید.

جمع‌بندی

با استفاده از افزونه پست ریتینگ (WP PostRatings) قادر خواهید بود در انتهای هر پست نظر کاربران را با گرفتن نمره از آن‌ها مطلع شوید. این روش در ابتدا در سایت‌های معدودی استفاده می‌شد، اما با گذشت زمان و مشاهده اینکه کاربران علاقه به سنجش و امتیازدهی به مطالب دارند، امروزه در اکثر سایت‌ها و مقالات استفاده می‌شود. محصولاتی که در سایت‌های فروشگاهی وجود دارند نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با گرفتن امتیاز از کاربران محصولات را طبقه‌بندی می‌کنند.

شما می‌توانید با استفاده از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار برای علاقمندان ارائه کرده است، در مدت زمان کوتاهی سایت وردپرسی خود را راه‌اندازی کنید و چنانچه در زمان طراحی سایت با مشکل مواجه شدید، با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت مشکل بوجود آمده را با ما بع اشتراک بگذارید تا بیتوانیم در کنار هم به حل و فصل مسائل پیش‌آمده بپردازیم.

تیم وی‌پی‌وار با ارائه هاست‌ وردپرسی قالب و افزونه‎‌هایی به ارزش صدها دلار را با لایسنس اصلی در اختیار علاقمندان به طراحی سایت قرار می‌دهد، شما بلافاصله بعد از تهیه هاست از این تیم می‌توانید شروع به طراحی سایت بکنید.

بنظر شما امتیازدهی به مطالب تا چه میزان قادر خواهد بود افراد را به مطالعه یا عدم مطالعه مقاله تشویق کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.