دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

چگونه راه ارتباطی مستقیم با نگارنده محتوا ایجاد می‌شود؟

راه ارتباطی مستقیم با نگارنده

برای اینکه بتوانیم با تولید کننده محتوا ارتباط مستقیم داشته باشیم می‌توانیم راه ارتباطی مستقیم با نگارنده را انتخاب کنیم، اما این به سلیقه خود تولید کننده محتوا می‌باشد که خود را معرفی کند یا نه. با توجه به اینکه سرعت تولید محتوا در اینترنت بصورت فزاینده‌ای رو به افزایش است، از این رو هر محتوایی که تولید می‌شود، مخاطبان خاصی دارد. افرادی که در اینترنت به جستجو می‌پردازند را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد.

دسته اول کسانی هستند که صرفا با مطالعه چند پاراگراف از موضوعی که جستجو کرده‌اند، دیگر به مطالعه کامل مطلب نمی‌پردازند و به اطلاعات مختصری که از متن کسب می‌کنند بسنده می‌کنند. دسته دوم را افرادی تشکیل می دهد که با خواندن کامل مقاله یا محتوایی که تولید شده است، به تحیل مقاله می‌پردازند تا بصورت کامل حق مطلب برای آنها ادا شود. دسته سوم را افرادی تشکیل می‌دهد که می‌توان گفت بصورت تخصصی دست به جستجو درباره یک موضوع خاص می‌زنند و حتی به خواندن یک مقاله اکتفا نمی‌کنند و علاوه بر مراجع فارسی دست به مطالعه رفرنس‌های زبان اصلی نیز می‌زنند.

اهمیت راه‌های ارتباطی مستقیم با نگارنده

همانطور که در بالا اشاره کردیم افرادی که به جستجو در اینترنت می‌پردازند، به سه دسته تقیسم می‌شوند، که به روشی که در زمان جستجو پیش می‌گیرند اشاره کردیم.

دسته اول مهم نیست که چه شخصی یا سایتی اطلا‌عات موردنظر را ارائه داده است. دسته دوم نیز فقط به همین نکته توجه دارند که اطلاعات بیشتری در رابطه با موضوع بیان شده بدست بیاورند. اما دسته سوم که بصورت کامل به جستجو و کنکانش اینترنت در رابطه با موضوعی که می‌خواهند می‌کنند، اکثرا به این نکته توجه می‌کنند که چه شخصی در موضوعی که محتوا تولید شده است مطالب را ارائه کرده‌است.

از این رو که عموما کاربران اینترنت به جستجو می‌پردازند و توجه به منبع مطلب ارائه شده ندارند، گوگل با الگوریتم‌‌هایی که ارائه داده‌است، توانسته است اطمینان اقشار کثری از جستجوکنندگان را جلب کند و افراد به همین که مطلب ارائه شده در صفحه اول گوگل به نمایش درآمده است، اکتفا می‌کنند. گوگل توانسته است با مجموعه‌ای از الگوریتم‌ها بهترین نتایج یا می‌توان گفت با کیفیت‌ترین مطالب را به نمایش دربیاورد.

افزونه معرفی نگارنده نوشته در وردپرس (WP Post Author)

دسته سوم از افراد جستجوگر که در اینترنت به مطالعه مطالب بصورت تخصصی می‌پردازند، عموما علاقه دارند که بتوانند با شخصی که مطلب را به نگارش درآورده است، ارتباط برقرار کنند تا در صورت بروز مشکل یا پیش‌آمدن سوالی تخصصی در موضوع بیان شده، با نویسنده مکاتبه کنند.

از این رو می‌توانید با نصب افزونه و بدون نیاز به کدنویسی مشخصات مربوط به نویسنده را در هر قسمت از سایت که بخواهید به نمایش دربیاورد، حتی قادر خواهید بود راه ارتباطی شبکه اجتماعی نویسنده را معرفی کنید، تا کاربرانی که دوست دارند بتوانند شخص تولید کننده محتوا را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنند.

شما می‌توانید با استفاده از افزونه معرفی نویسنده (WP Post Author) نویسنده نوشته را معرفی کنید، در این مورد هم کاربر می‌تواند بصورت مستقیم با نویسنده در ارتباط باشد و هم نویسنده می‌تواند افرادی که به محتوای تولید شده توسط او را علاقه دارند را بیشتر بشناسد و سلیقه افراد مختلف را در نوع محتوایی که تولید می‌کند بیشتر درک کنید. این نکته که محتوایی که توسط شما تولید می‌شود بیشتر چه مخاطبینی دارد، همیشه در سایت‌های اینترنتی مورد توجه قرار می‌گیرد.

نصب افزونه معرفی نویسنده (WP Post Author)

شما می‌توانید برای نصب افزونه معرفی نویسنده (WP Post Author)، فایل اصلی افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) تهیه کنید و از داشبورد وردپرس و قسمت افزودن افزونه بارگذاری فایل دانلود شده را انجام دهید.

در روش دیگری که برای نصب این افزونه روی سایت وجود دارد شما می‌توانید از داشبورد وردپرس وارد قسمت افزودن افزونه شوید و با جستجوی نام افزونه مورد نظر، افزونه را در روی داشبورد وردپرس خود نصب کنید.

مخزن وردپرس

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه موردنظر می‌توانید از قسمت داشبورد وردپرس به تنظیمات افزونه معرفی نویسنده (WP Post Author) دسترسی پیدا کنید.

کار با افزونه افزونه معرفی نویسنده (WP Post Author)

حال که افزونه بر روی وردپرس شما فعال شده‌است، می‌توانید با ایجاد تغییرات در تنظیمات افزونه آنچه را که می‌خواهید در رابطه با اطلاعات مربوط به نویسنده به نمایش دربیاید را اعمال کنید.

در بخش اول Global setting تنظیمات اصلی افزونه قرار دارد، که به شرح زیر می‌باشد.

Title: عنوانی که در ابتدای بخش مربوط به نویسنده به نمایش در میاید.

Alignment: راست‌چین بودن یا چپ‌پین بودن نوشته.

Profile image layout : می‌توانید نحوه نمایش عکس مبنی بر گرد بودن تصویر و یا مکعبی بودن تصویر را تعیین کنید.

Show author role : اینکه نویسنده چه نقشی را در سایت دارد، به نمایش دربیاید یا نه.

Show author email : ایمیل نویسنده توسط کاربران قابل مشاهده باشد یا خیر.

Visibility : می‌توانید نمایش نویسنده را برای دیگر قسمت‌ها گسترش دهید.

Remove from post content : با فعال کردن این گزینه بعد از نگارش هر نوشته باید شروع به تکمیل کردن اطلاعات نویسنده نوشته بکنید.

راه ارتباطی مستقیم با نگارنده
راه ارتباطی مستقیم با نگارنده

در دیگر تب‌هایی که وجود دارد می‌توانید، آدرس مربوط به شبکه اجتماعی را وارد کنید یا کد مبنی بر css را که اختصاص به نویسنده دارد را وارد کنید.

جمع‌بندی

می‌توانید با استفاده از این افزونه به کاربران این امکان را دهید که بصورت مستقیم بتوانند با هر یک از نویسندهای مقالات سایت که بخواهند ارتباط برقرار کنند و برای اطلاعات بیشتر راهنمایی و مشاوره بگیرند.

شما می‌توانید برای طراحی سایت با وردپرس از آموزش‌های جامعه‌ای که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه داده‌است استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکلی مواجه شدید می‌توانید با در میان گذاشتن سوالات و موارد پیش آمده با قسمت پشتیبانی وردپرس، تیکت ارسال کرده و در پی حل‌و‌فصل آن باشید.

تیم وردپرس فارسی (وی‌پی‌وار) با ارائه افزونه شمسی‌ساز وردپرس این امکان را به سراسر کاربران فارسی زبان داده‌است که بتوانند با استفاده از نسخه بومی‌سازی شده وردپرس در کمترین زمان سایت مبنی بر وردپرس خودشان را طراحی کنند.

بنظر شما برای هر کاربر تا چه میزان این موضوع اهمیت دارد، که بتواند بصورت مستقیم با نویسنده ارتباط برقرار کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.