دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

ایجاد نظرسنجی در سایت وردپرسی

ایجاد نظرسنجی

نظرسنجی در سایت با اهداف گوناگونی ایجاد می‌شود، این نظرسنجی‌ها اصولا در رابطه با چهارچوب حوزه‌ی کاری که سایت دارد ارتباط دارند. اگر شما بخواهید اطلاعات عمومی کاربرانی که از سایت شما بازدید انجام می‌دهند را به چالش بکشید یا به هر نحوی بخواهید که از اطلاعاتی که کاربران در آن زمینه دارند، مطلع شوید، می‌توانید با قرار دادن فرم نظرسنجی در سایت این کار را به سادگی هرچه تمام‌تر انجام دهید.

وردپرس توانسته‌است با ارائه سیستم مدیریت محتوایی که برای کاربران ارائه کرده‌است، افراد زیادی را به استفاده از این سیستم بکند، اگر شما بتوانید به وردپرس تسلط پیدا کنید و افزونه‌هایی که دارد را بصورت کامل یاد بگیرید، خواهید توانست در مدت زمان کوتاهی یک سایت را بصورت کامل راه‌اندازی کنید.

افزونه‌های وردپرس مجموعه‌ای است از کدنویسی‌های افراد زبده و شرکت‌های توسعه‌دهنده‌، که با توجه به نیازی که کاربران در محیط وردپرس پیدا می‌کنند، دست به نوشتن کدهایی در رابطه با آن موضوع می‌کنند و در نهایت محصول خودشان را با عنوان افزونه در اختیار کاربران وردپرس قرار می‌دهند.

مخزن افزونه‌های وردپرس روزبه‌روز گسترش پیدا می‌کند و مدیران سایت می‌توانند میزان زمانی را که باید به کدنویسی اختصاص دهند را به حداقل برسانند.

افزونه‌ای برای ایجاد فرم نظرسنجی در سایت

اگر بخواهید در سایت خود برای گرفتن آمارهای مختلف اقدام کنید، حتی در این مورد هم مخزن وردپرس به کمک شما خواهد آمد و شما می‌توانید با افزونه WP Polls این امکان را در سایت خودتان بوجود آورید.

برای مثال در سایت‌های آموزشی به‌جهت سنجش میزان دانایی فرد در ماده درسی خواصی، سوالاتی را قرار می‌دهند و جوابهایی را بصورت گزینه‌ای در اختیار کاربران می‌گذارند، شما به عنوان مدیر سایت خواهید فهمید که بصورت حدودی سطح سواد شخص در آن زمینه چه‌مقدار می‌باشدو نسبت به سطح علمی طرف مقابل دست به ارائه مشاوره بزنید.

نظرسنجی‌ها امروزه در اکثر سایت‌ها یا صفحات شبکه‌های اجتماعی در راستای شناسایی سلیقه افراد و دانستن توقعیاتی که از ارائه کننده خدمات دارند صورت می‌گیرد.

نصب افزونه ایجاد نظرسنجی در سایت

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل مربوط به افزونه را از سایت وی‌پی‌وار بارگیری کنید و در محیط وردپرس خودتان از قسمت افزودن افزونه فایل را در وردپرس بارگذاری کنید.

افزونه ایجاد فرم نظرسنجی WP Polls

برای دانلود کلیک کنید
ایجاد فرم نظرسنجی در سایت می‌تواند به شما کمک کند تا سلیقه‌ی کاربران و بازدیدکنندگان سایت‌تان را شناسایی کنید و نسبت به سلیقه‌ای که...

Lester 'GaMerZ' Chan بروزرسانی: 4 ماه قبل نصب: 80,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با جستجوی نام WP Polls در مخزن وردپرس، افزونه موردنظر را پیدا کنید و با نصب آن شروع به استفاده از آن کنید.

مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از نودهزار نصب توانسته است بهترین افزونه‌ نظرسنجی باشد که در مخزن وردپرس قرار دارد.

معرفی قسمت‎های مختلف افزونه ایجاد نظرسنجی

بعد از نصب این افزونه بخشی با عنوان Polls در پیشخوان وردپرس ایجاد می‌شود و می‌توانید به تنظیماتی که افزونه به جهت ایجاد و مدیریت نظرسنجی در اختیار شما قرار می‌دهد، دسترسی پیدا کنید.

در قسمت اول می‌توانید فرم‌هایی که در سایت شما قرار دارد را بصورت‌کلی مشاهده کنید، در همان قسمت‌ نتایجی که از نظرسنجی‌ها در سایت ثبت شده‌است مبنی بر تعداد سوالات و پاسخ‌ها نیز قابل مشاهده است.

نظرسنجی در سایت
نظرسنجی در سایت

در قسمت بعدی می‌توانید با طرح سوال و قرار دادن گزینه برای آن، دست به ایجاد سوال بزنید.

نحوه به نمایش در آمدن سوال می‌توانید استایل متفاوتی نسبت خود سایت داشته باشد، از این قسمت می‌توانید رنگی را برای پس زمینه سوال انتخاب کنید، می‌توانید میزان فضایی را که سوال در قسمتی که می‌خواهید وجود داشته باشد را بر حسب پیکسل تنظیم کنید.

در قسمت آخر می‌توانید از کدهای کوتاهی که برای افزونه در نظرگرفته شده‌است، در هر قسمت از سایت که دوست داشته باشید، استفاده کنید.

جمع‌بندی

ایجاد فرم نظرسنجی می‌تواند با شناسایی سلیقه کاربران، مدیران سایت را مجاب کند تا در راستای نیاز‌های که بازدیدکنندگان دارند، دست به ارائه محصول یا خدمات بکنند، در ابتدا که فرم‌های نظر سنجی در سایت‌های اینترنتی قرار داده می‌شد، مورد استقبال قرار نمی‌گرفت و توجهی به نتایج آن نیز نمی‌شد، حال که با افزایش کاربران وب این نتایج نیز دقیق‌تر شده‌است، فرم‌های نظرسنجی توانسته‌اند اهمیت زیادی در وب پیدا کنند.

شما می‌توانید برای طراحی سایت با وردپرس از مجموعه‌ آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید و در صورت بروز مشکل در زمان طراحی سایت با برقراری ارتباط با قسمت فنی مجموعه به حل‌و‌فصل مشکل بوجود آمده بپردازید. برای اینکار می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت از این تیم راهنمایی بگیرید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با توجه به کدنویسی بی نقصی که در افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، با بیش از ده‌هزار نصب فعال در بین سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس جایگاه ویژه‌ای را کسب کرده‌است.

بنظر شما تا چه میزان باید نتایجی که از یک نظرسنجی بدست می‌آید را می‌توانیم در سایت مبنی قرار دهیم؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.