دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بهترین افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بهترین افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس را می‌توانیم از بین صدها افزونه موجودی که در مخزن وردپرس وجود دارد انتخاب کنیم، توجه کنید که سرعت سایت همیشه یکی از فاکتورهای مهم برای هر کاربری و مدیر سایت می‌باشد، که می‌خواهد از سایت استفاده کند. اگر سرعت بارگذاری سایت کم باشد با نرخ پرش بالای کاربران مواجه خواهید شد چرا که بخاطر تنوع بالای سایت‌های موجود، کاربر سریعا به سراغ سایت بعدی می‌رود. از این رو ما با استفاده از بهترین افزونه بهینه سازی کش وردپرس فضای بیشتر در سایت ایجاد کنیم و در نتیجه آن سرعت سایت با حداکثر میزانی که می‌تواند بالا برود.

از میان هزاران افزونه متفاوتی که در مخزن وردپرس وجود دارد شما برای بهبود عملکرد سایتتان در هر زمینه‌ای می‌توانید از افزونه‌ای مرتبط با قسمت مورد نظر کمک بگیرید. افزونه‌‌ای که به‌وسیله آن بتوانید دیتابیس خود را بهینه‌سازی کنید، می‌تواند به عملکرد سایت شما سرعت بالایی ببخشد.

دقت کنید که بخاطر متن‌باز بودن وردپرس کد‌نویسان و شرکت‌های برنامه‌نویسی دائما در حال توسعه دادن این برنامه هستند و با استفاده از ایجاد افزونه‌های مختلف، کاربران را قادر می‌سازند تا در کمترین زمان ممکن برای خودشان سایتی بر مبنای وردپرس ایجاد نمایند.

بهینه‌‍‌سازی کش دیتا بیس با افزونه WP Optimize

شما به عنوان مدیر سایت باید تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های سایت خود را زیرنظر داشته باشید و با علم بر این که چه فایل‌هایی کابرد ندارند و باید حذف شوند، بتوانید سرعت بارگذاری سایت خودتان را بالا ببرید. شما باید بصورت مرتب اطلاعات فایل‌ها در سایت خود را چک کنید که این کار دشواری بنظر می‌رسد، پس بهتر است برای اینکار از افزونه هوشمندی استفاده کنیم که می‌توانید با انجام تنظیمات در آن در مدتهای زمان‌بندی شده فایل‌های قدیمی را پاک کنید.

در اینجا توصیه ما برای سایت شما استفاده از افزونه ‌ WP Optimize می‌باشد. شما با فعال‌سازی این افزونه قادر خواهید بود، بصورت خودکار فایل‌هایی که وجود آن‌ها در سایت شما لزومی ندارد را پاک کنید تا سرعت سایت بیشتر و کاربر پسندتر شود. امروز با وجود سایت‌های کثیری که در هر زمینه‌ای وجود دارد، کاربران تنها چند ثانیه در سایت حضور دارند و اگر سرعت بارگذاری پایین باشد، بلافاصله سایت را ترک می‌کنند.

به عنوان مدیر سایت می‌توانید بهینه‌سازی سایت را بصورت دستی انجام دهید، اما در صورتی که کوچکترین اشتباهی در حین حذف اطلاعات اصلی صورت دهد، این امکان وجود دارد که سایت شما با مشکل مواجه شود، گاها دیده شده است که با وارد شدن خسارات سنگین مدیر سایت متحمل هزینه‌های بالایی شده‌است.

نصب افزونه WP Optimize در وردپرس

شما برای نصب افزونه در وردپرس از دو را می‌توانید اینکار را انجام دهید.

در مورد اول می‌توانید آخرین فایل بروزرسانی افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار بارگیری نمایید و بار رفتن به قسمت بارگیری افزونه در داشبورد وردپرس فایل را بصورت دستی نصب نمایید.

افزونه سرعت WP Optimize

برای دانلود کلیک کنید
افزونه بهینه‌سازی دیتابیس می‌تواند در جهت صرفه‌جویی زمان برای مدیر سایت در زمینه جلوگیری از اتلاف وقت برای پاک سازی دیتابیس موثر واقع...

David Anderson, Ruhani Rabin, Team Updraft بروزرسانی: 1 ماه قبل نصب: 1,000,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در مورد دوم می‌توانید با مراجعه کردن به مخزن وردپرس و جستجو افزونه WP Optimize این افزونه را بصورت خودکار در روی وردپرس خود نصب کنید.

بهترین افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس
بهترین افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس

شما با نصب و راه‌اندازی این افزونه روی سیستم خود بلافاصله قادر خواهید بود شروع به بهینه‌سازی دیتابیس خود بکنید. زمانی که نصب افزونه پایان یافت قسمتی با عنوان این افزونه به داشبورد شما افزوده می‌شود.

همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید به اکثر قسمت‌های وردپرس دسترسی وجود دارد و شما می‌توانید با انتخاب هر یک از این موارد قسمت مربوطه را شروع به بهینه‌سازی نمایید. در این بهینه‌سازی از آنجایی که فایل زیادی رو وردپرس وجود نداشت، در مدت زمان کوتاهی بهینه‌سازی انجام شد، اما درصورتی که تعداد فایل‌ها بیشتر باشد این بهینه‌سازی بیشتر زمان خواهد برد.

بعد از انجام بهینه‌سازی قادر خواهید بود، گزارشی را از قسمت‌های مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است، مشاهده کنید.

سایر بخش‌ها در افزونه بهینه‌سازی دیتابیس

در این بخش اطلاعات فایل تمامی افزونه‌هایی که روی وردپرس نصب شده‌اند، چه فعال و چه غیر فعال ذکر شده است و در انتهای آن حجمی که پایگاه داده اشغال کرده است به نمایش گذاشته می‌شود.

در تنظیمات این افزونه می‌توانید تعیین کنید که بهینه‌سازی‌ها روی فایل‌هایی که هیچ استفاده‌ای ندارند، در چه بازه زمانی انجام و تکرار شود. این افزونه کاملا هوشمند عمل می‌کند و فایل‌های بی استفاده شما را پاک سازی می‌کند.

دقت کنید که اگر می‌خواهید این افزونه را بصورت کامل مورد بررسی قرار دهید و به کارایی تمام نقاط آن آشنا و مسلط شوید، ابتدا از سایت خود بک‌آپ بگیرید تا اگر فایل مهمی را بدون اطلاع پاک کردید و خللی در سایت شما به‌وجود آمد، بتوانید سایت را به حالت اولیه بازگردانی کنید.

در بخش بعدی که با عنوان بازخورد نمایش داده می‌شود، شما می‌توانید بصورت مستقیم با پشتیبانی این افزونه ارتباط بگیرید و در صورتی که پیشنهادی برای بهبود این افزونه داشته باشید، ارائه کنید.

شما بعد از کار با این افزونه متوجه خواهید شد که استفاده از این پلاگین الزام دارد چرا که امکانات بیشماری را برای شما به ارمغان آورده‌است.

  • بهینه سازی جدول‌ها در دیتابیس
  • حذف کامنت‌های هرزنامه
  • حذف کردن زباله‌دان
  • حذف کردن نظرات تایید نشده

بعد از کار با این افزونه می‌توانید، از بابت پایین نیامدن سرعت سایت اطمینان حاصل کنید.

جمع‌بندی

شما با نصب افزونه دبیلیو‌پی اپتمایز اطمینان حاصل کنید که هیچوقت سرعت سایتتان پایین نخواهد آمد و اگر احساس کنید که سرعت کاهش یافته، بلافاصله با بهینه‌سازی دیتابیس قادر خواهید بود، سرعت افزونه را بالا ببرید.

تیم وی‌پی‌وار با آموزش‌هایی که ارائه داده‌است توانسته تجربیات چند ساله خود را بصورت کامل انتقال دهد، این سری از آموزش‌ها برای تسلط بیشتر افراد حرفه‌ای و ایجاد جاذبه در زمینه طراحی سایت برای افراد مبتدی شکل گرفته است. اگر شما با این سری آموزشی شروع به طراحی سایت نمایید در هر مرحله که به مشکل برخورد بکنید، می‌توانید با راهنمایی گرفتن از قسمت پشتیبانی و ارسال تیکت به حل و فصل ایرادات بپردازید. این تیم افتخار دارد تا با ارائه میزبانی وب برای مدیران سایت در فضایی متفاوت که در آن افزونه و قالب‌ها با لایسنس اصلی به ارزش صدها دلار در اختیار مدیران سایت قرار می‌گیرد، میزبانی ویژه‌ای را ارائه دهد.

باعث دلگرمی ماست، که با اشتراک گذاری تجربیات خود در زمینه بهینه‌سازی سایت‌ بتوانیم در کنار شما به ارتقای دانش فنی طراحی سایت بپردازیم.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.