دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

نحوه نمایش آدرس دقیق در سایت وردپرس

آدرس دقیق

آدرس دقیق مربوط به محل فروشگاه یا شرکت شما که در سایت به معرفی آن می‌پردازید، شما را قادر خواهد ساخت تا بتوانید در سایت محل حضور فیزیکی فروشگاه یا شرکت را به نمایش بگذارید.

در گذشته حین استفاده از وب‌سایت‌های فروشگاهی یا سایت‌هایی که خدمات خاصی را ارائه می‌کردند، شاید افراد توجه‌ای به این نکته نداشتند که آدرس فیزیکی سایت در کجا قرار دارد یا اینکه مدیران سایت از چه شهری می‌باشند. با گذشت زمان و دیده‌شدن کلاهبرداری‌ها و سو استفاده‌هایی که در رابطه با این موضوع مشاهده می‌شد، مدیران سایت تصمیم گرفتند تا آدرس دقیق شرکت‌شان را برای نشان دادن حسن تعهدشان در سایت قرار بدهند.

بعدها در سایت‌های اینترنتی که مدیران الزام به گرفتن نماد اطمینان در سایت پیدا کردند، مرحله گرفتن تاییدیه پستی برای محل شرکت یا فروشگاه حالت اجباری پیدا کرد.

یافتن آدرس دقیق در اینترنت

سیستم بی نقص گوگل که توانسته است تمامی محتوای اینترنت را در بر بگیرد، در زمینه آدرس می‌توان گفت که قدرتمندترین سیستم را ارائه داده است و هیچ رقیبی در این بخش ندارد، گوگل با ارائه عکسهای هوایی که از صد درصد کره زمین می‌گیرد وبصورت سالانه در دسترس عموم قرار می‌دهد، سازمان‌های زیادی را توانسته است که مجاب به استفاده از این سیستم کند.

شما با استفاده از تصاویر گوگل می‌توانید نقشه هوایی منزل خود را در سال‌های مختلف بررسی کنید و حتی تغییراتی که طی سال‌ها صورت گرفته است متوجه شوید، عملکرد گوگل به اندازه‌ای دقیق است که شما می‌توانید با اندازه گرفتن مساحت محلی که مورد نظراتان می‌باشد را با خطای کمتر از فقط چند متر اندازه‌گیری کنید.

کاربرد و محبوبیت گوگل‌مپ بر کسی پوشیده نیست و از این رو تمامی افرادی که در اینترنت به نقشه محل، برای حال و یا حتی برای بیست سال گذشته نیاز دارند، به نقشه گوگل مراجعه می‌کنند.

امروزه در سایت‌هایی که فروشگاه فیزیکی دارند و یا محل شرکت خودشان را می‌خواهند در معرض دید عموم قرار دهند، از نقشه گوگل برای بالا بردن دقت محل آدرس و برای جلب اطمینان مخاطب استفاده می‌کنند. می‌توانید برای به نمایش درآوردن آدرس دقیق محل خود از افزونه‌ی WP Google Maps استفاده کنید.

نصب افزونه نقشه گوگل در وردپرس

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل زیپ مربوط به افزونه را از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و در قسمت افزودن افزونه وردپرس بارگذاری کنید.

افزونه نشانگر نقشه گوگل Wp Google Maps

برای دانلود کلیک کنید
اینکه بازدیدکنندگان سایت شما از محلی که حضور فیزیکی شما در آنجا قرار دارد یا خصوصا برای فروشگاه‌هایی که بصورت فیزیکی هم دست به ارائه...

WP Go Maps بروزرسانی: 5 روز قبل نصب: 400,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از مخزن وردپرس بعد از جستجوی نام افزونه که با عنوان WP Google Maps می‌باشد، افزونه را بصورت مستقیم در روی وردپرس نصب و فعال‌سازی کنید.

مخزن وردپرس

کار با افزونه نقشه گوگل

این افزونه قسمت‌های مختلفی دارد که با آشنایی با آن‌ها می‌توانید کار با این افزونه را به راحت‌ترین نحو انجام دهید.

Short code: اگر این کد را در هر قسمتی از سایت که می‌خواهید کپی کنید، می‌توانید نقشه را در آن قسمت به‌نمایش دربیاورد.

Map Name: می‌توانید برای نقشه خود نام انتخاب کنید، این نام در صفحات سایت به‌نمایش در نخواهد آمد.

Zoom Level: می‌توانید مقدار تصویری که از نقشه می‌خواهید به‌نمایش دربیاید را با اسکرول کردن ماوس بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنید.

Address/GPS: این پنل که حتما باید توسط نویسنده پر شود، آدرس مربوط به محلی است که می‌خواهیم به‌نمایش دربیاید.

Animation: می‌توانید از بین سه گزینه‌ای که وجود دارد، نحوه نمایش یا پین کردن نشانگر در روی نقشه را تعیین کنید.

InfoWindow open by default: تعیین می‌کنید که اطلاعات در صورت عادی به‌نمایش دربیاید یا فقط در زمانی که ماوس در قسمت مربوطه است به‌نمایش دربیاید.

با خرید نسخه پرمیوم این افزونه به تنظیمات بیشتری دسترسی خواهید داشت که به معرفی مختصر آن‌ها می‌پردازیم.

آدرس دقیق
آدرس دقیق

Title: با نوشتن این عنوان، نام مربوطه در زمان قرار گرفتن ماوس روی آن به‌نمایش درمیاید.

Description: برای توضیحات بیشتر می‌توانید، نوشته‌ها را در این قسمت درج کنید.

Gallery: برای اینکه عکس به‌نمایش دربیاید می‌توانید آدرس آن را وارد کنید و یا عکسی را برای آن آپلود کنید.

Link URL: می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، لینکی مربوط را در این قسمت قرار دهید.

Custom marker: می‌توانید تصویری با فرمت PNG را از این قسمت آپلود کنید.

Category: برای اینکه دسته خاصی را برای نشانگر انتخاب کنید، می‌توانید از این قسمت استفاده کنید.

جمع‌بندی

افزونه نشانگر نقشه گوگل به‌جهت نمایش درآوردن آدرس دقیق برای فروشگاه‌های فیزیکی و یا مرکز کنترل و پشتیبانی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

می‌توانید برای طراحی حرفه‌ای سایت وردپرسی از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه داده‌است استفاده کنید، چنانچه در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به قسمت پشتیبانی، مشکلات بوجود آمده را حل‌وفصل نمایید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی دقیقی که در افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، با بیش از ده‌هزار نصب فعال در سایت‌های فارسی زبان توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در طراحی سایت با وردپرس کسب نماید.

بنظر شما این نکته که کاربر آدرس دقیق محل حضور مدیران سایت را بداند چقدر می‌تواند برای جلب نظر بازدیدکنندگان مثمرثمر باشد؟

3اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. این افزونه خیلی کاربردی بود سپاس واقعا

    1. SINA گفت:

      خیلی ممنون از وقت گران‌بهایی اختصاص دادین و افتخار می‌دین مطالب رو دنبال می‌کنید.