دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

ایجاد دکمه رو به بالا در سایت وردپرسی

دکمه رو به بالا

دکمه رو به بالا را می‌توان در سایت به عنوان یک ابزار برای دسترسی سریع بازدیدکنندگان به ابتدای صفحه قرار داد. یکی از مزیت‌هایی که طراحان سایت را مجاب می‌کند تا سایت را با سیستم متن باز وردپرس طراحی کنند، افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس وجود دارند می‌باشد، کار طراحان سایت را به جهت طراحی سریع سایت آسان می‌سازد و مدت زمانی را که شما باید به طراحی سایت اختصاص بدهید را به حداقل کاهش می‌دهد.

یکی از نیازهای اساسی هر بازدیدکننده سایتی می‌باشد که بتواند در آن به‌راحتی هرچه تمام‌تر به جستجو بپردازد. کاربری که بتواند در یک سایت به ابزارهای لازم دسترسی داشته باشد، با سایت مربوطه بیشتر ارتباط برقرار خواهد نمود.

در میان هزاران سایت که امروزه در موضوعات مختلف وجود دارد، سایت شما باید بتواند کاربران را جذب کند. در بین سایت‌هایی که خدمات ارائه می‌کنند و محصولاتی را بفروش می‌رسانند، شما می‌توانید با ایجاد ابزارهای مختلف در سایت بازدیدکنندگان سایت را به مشتری تبدیل کنید.

افزونه دکمه رو به بالا در سایت

اگر به مخزن وردپرس مراجعه کنید، افزونه‌های زیادی در رابطه با دکمه رو به بالا در سایت وجود دارد، یکی از این افزونه‌ها WPFront Scroll Top (اسکرول رو بالا) می‌باشد.

اکثر بازدیدکنندگان در سایت‌های اینترنتی دوست دارند بدون اینکه شروع به مطالعه محتوا بکنند، نگاه اجمالی و سریع به تمام صفحه بکنند، بعد از آن می‌توانند با وجود دسترسی به ابتدای صفحه شروع به مطالعه محتوا بکنند.

دکمه رو به بالا
دکمه رو به بالا

وجود این گزینه در سایت‌های امروزی کاملا مرسوم شده است، بعد از اینکه شما ماوس را به پایین اسکرول کردید، این گزینه در گوشه صفحه پدیدار می‌شود و می‌توانید با زدن آن بلافاصله به ابتدای صفحه بازگردید.

نصب افزونه دکمه رو بالا در سایت وردپرسی

برای نصب افزونه بازگشت به ابتدای صفحه می‌توانید فایل مربوط به افزونه WP Front Scroll Top را از سایت وی‌پی‌وار بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس فایل را بارگذاری کنید.

دکمه رو به بالا Wpfront Scroll Top

برای دانلود کلیک کنید
دکمه رو بالا در سایت می‌تواند دسترسی سریع بازدیدکننده به ابتدای صفحه را به ارمغان بیاورد، هر سایتی باید بتواند با ایجاد دسترسی‌های سریع...

Syam Mohan بروزرسانی: 4 ماه قبل نصب: 200,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم برای نصب افزونه دکمه رو بالا می‌توانید با جستجوی نام WPFront Scroll Top در مخزن وردپرس، افزونه را پیدا کرده و در روی وردپرس خود نصب کنید.

مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه می‌توانید در قسمت تنظیمات بخشی که با عنوان اسکرول رو به بالا (صفحه) ایجاد شده، تنظیمات مربوط به افزونه را مشاهده کنید.

معرفی بخش‌های مختلف افزونه دکمه رو به بالا

این افزونه با بیش از یکصدهزار نصب توانسته‌است جای خود را در بین افزونه‌های محبوب پیدا کند، مدیران سایت‌های وردپرسی در زمان نصب افزونه همیشه سعی بر آن دارند تا از افزونه‌هایی که نصب بالاتری دارند و نسبتا محبوب هستند استفاده کنند.

در تنظیماتی که افزونه برای شما به‌نمایش در می‌آورد، اولین قسمت با عنوان نمایش می‌باشد. با زدن تیک قسمت اول، افزونه بصورت پیشفرض فعال می‌شود و می‌توانید در انتهای هر صفحه‌ای نشانگر اسکرول رو به بالا را مشاهده کنید.

در ادامه تنظیماتی چون، مقدار جابجایی اسکرول،شفافیت دکمه، مدت زمان مخفی شدن دکمه، مدت زمان اسکرول، مخفی شدن خودکار، عدم نمایش در دستگاه‌های کوچک، عدم نمایش برای ادمین، استایل کلمه و اینکه دکمه را چه سمتی از صفحه قرار بگیرد قابل مشاهده است.

در ادامه بخشی با عنوان فیلتر وجود دارد که می‌توانید تعیین کنید که آیا دکمه رو به بالا در تمام صفحات باشد یا اینکه می‌خواهید فقط در صفحات خاصی به‌نمایش دربیاید، در ادامه می‌توانید صفحاتی که برای نمایش مستثنی باشند را انتخاب کنید.

در ادامه می‌توانید در قسمت Image Button با استفاده از آیکون‌هایی که بصورت پیشفرض وجود دارند، آیکون را که نسبت به فرم سایت شما مناسب می‌باشد را انتخاب کنید.

در صورتی که سایت شما فرمت خاصی داشته باشد، می‌توانید نسبت به تم سایت خود آیکون مورد نظرتان را از این قسمت بارگذاری کنید.

جمع‌بندی

دکمه رو به بالای به جهت اسکرول سریع به ابتدای صفحه در سایت گذاشته می‌شود، این دست از امکانات که به‌جهت سهولت استفاده کاربران از سایت قرار داده می‌شود، می‌تواند کاربران را در کاوش سایت شما کمک کند.

برای طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. در صورتی که در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از متخصصان این حوزه راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار ارائه شده است در مدت زمان کوتاهی توانسته است با بیش از ده‌هزار نصب فعال در بین سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس جایگاه ویژه‌ای کسب نماید.

بنظر شما افزونه‌هایی سبکی مانند دکمه رو به بالا چقدر می‌تواند در سهولت کار کاربران موثر باشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.