دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

ایجاد حالت شب در وب‌سایت وردپرسی

حالت شب در وب‌سایت

حالت شب در وب‌سایت می‌تواند برای افرادی که ساعت‌ها به مطالعه و کاوش در اینترنت می‌پردازند، مفید باشد. حالت شب اولین بار در تلفن همراه، به‌جهت جلوگیری از عدم آسیب‌های چشم برای کاربران ایجاد شد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما را قادر می‌سازد تا دست به راه‌اندازی وب‌سایت خود بکنید، سیستم وردپرس با وجود افزونه و قالب‌هایی که بصورت آماده در اختیار شما قرار می‌دهد، این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید، آنچه را که در مدت نظرتان برای سایت می‌باشد را طراحی کنید.

با اطمینان می‌توان گفت برای اینکه محصولتان را بفروش برسانید یا خدماتی را ارائه کنید، ایجاد سایت قادر خواهد بود کمک شایانی به شما بکند. پس از ایجاد سایت در میان چندین سایت رقیب قرار خواهید گرفت که می‌توانید با مدیریت صحیح سایت خودتان را با کیفیت بالا ارائه کنید.

استفاده از افزونه‌های کاربردی می‌تواند شما را در طراحی یک سایت بی‌نظیر کمک کند. یکی از جذابیتی‌هایی که امروزه در برخی از سایت‌ها مشاهده می‌شود، تغییر حالت زمینه سفید سایت به حالت تاریک می‌باشد. این قابلیت از طرف افرادی که ساعات زیادی را پشت سیستم می‌نشینند، کاملا مورد استقبال قرار گرفته‌است.

حالت شب در وب‌سایت
حالت شب در وب‌سایت

روش ایجاد حالت شب در وب‌سایت و افزونه

حالت شب یا دارک مود که کاربران از سوی کاربران کاملا با استقبال روبرو شده است، اولین بار در گوشی‌های موبایل آیفون حالتی با عنوان حالت شب (Night Mode) به جهت جلوگیری از آسیب‌های چشمی به افرادی که در تاریکی با تلفن همراه کار می‌کنند ایجاد شد. عملکرد این پروژه کاملا موفقیت آمیز بود و در ورژن‌های بعدی این حالت نیز کاملا بروزرسانی شد و تبدیل به حالت تاریک (Dark Mode) شد. این حالت بصورتی است که تمامی صفحه به حالت سیاه در می‌آید و نوشته‌ها و آیکون‌ها سفیدرنگ به‌نمایش درمی‌آیند. بعدها اینستاگرام نیز با بروزرسانی‌هایی که انجام داد، این قابلیت را به اپلیکیشن خود اضافه کرد، که کاملا مورد استقبال کاربران قرار گرفت، به طبع آن سیستم عامل اندروید نیز این حالت را به قسمت‌های نمایش خود اضافه کرد.

حال شما میتوانید با افزونه ایجاد حالت شب در وردپرس، این گزینه را برای کاربران سایت قرار دهید و نیز قادر خواهید بود حالت شب را در داشبورد وردپرس فعال نمایید.

کاربران اینترنت در حال حاضر بیشتر از این حالت استفاده می‌کنند و شما نیز می‌توانید این امکان را در سایت خودتان ایجاد کنید.

نصب افزونه حالت شب (دارک مود) در وردپرس

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل مربوط به آخرین ورژن افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس فایل را بارگذاری کرده و نصب و فعال کنید.

افزونه حالت شب WP Dark Mode

برای دانلود کلیک کنید
وجود حالت شب که امروزه در تمامی دستگاه‌های هوشمند مرسوم شده‌است، با استقبال مصرف‌کنندگان روبرو شده‌است، شما نیز با این افزونه...

WPPOOL بروزرسانی: 1 هفته قبل نصب: 10,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با جستجوی نام افزونه WP Dark Mode در مخزن وردپرس از قسمت افزودن افزونه، افزونه را نصب و فعال کنید.

مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از نه‌هزار نصب فعال با 4.5 ستاره در مخزن وردپرس قابل مشاهده است. بعد از فعال‌سازی افزونه، بخشی با عنوان WP Dark Mode در پیشخوان وردپرس بوجود می‌آید و می‌توانید از همان قسمت تنظیمات افزونه را انجام دهید.

آشنایی بیشتر با افزونه حالت شب (دارک مود)

در این افزونه می‌توانید با فعال کردن گزینه مربوط به ایجاد حالت شب، این امکان را بصورت دلبخواه برای کاربرانتان ایجاد کنید. این گزینه بصورت پیشفرض فعال می‌باشد.

در ادامه گزینه Enable Backend Darkmode برای ایجاد حالت شب در پیشخوان وردپرس می‌باشد که بصورت پیش فرض غیرفعال است.

گزینه Enable OS aware Dark Mode بیان کننده وجود گزینه‌ای می‌باشد که کاربر حالتی را که دوست دارد را انتخاب کند.

در ادامه تنظیمات بخشی‌های مختلف وجود دارد که علاوه بر آیکون نشانه افزونه در سایت می‌توانید شدت رنگ‌ها را نیز کنترل کرده و تغییرات ایجاد کنید.

شدت رنگها
انتخاب آیکون

این افزونه که در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است را می‌توانید برای جلب توجه کاربر در سایت قرار بدهید، فراموش نکنید که وجود امکاناتی از این دست نشان از توجه مدیران سایت به سلیقه کاربر دارد و می‌تواند در بلندمدت در جذب مخاطب موثر باشد.

جمع‌بندی

ایجاد حالت تاریک یا حالت شب که در چند سال اخیر در دستگاه‌های مختلف بوجود آمده بود با توجه کاربران همراه شد و تا جایی توسعه پیدا کرد سایت‌ها نیز از این امکان استفاده کردند، حال شما با نصب این افزونه می‌توانید این امکان را در سایت خودتان نیز بوجود آوردید.

می‌توانید برای طراحی حرفه‌ای سایت با سیستم وردپرس از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. در صورتی که در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی به حل‌وفصل مشکل بوجود آمده بپردازید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی دقیقی که در افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، در مدت زمان کوتاهی با بیش از ده‌هزار نصب فعال به یکی از افزونه‌های محبوب در میان سایت‌های فارسی‌زبان تبدیل شده‌است.

بنظر شما استفاده از ابزاری مانند تغییر حالت ظاهری سایت، چه تاثیری می‌تواند در بازدیدکننده از سایت داشته باشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.