دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

چگونه می‌توان محبوبترین نوشته‌های وردپرس را نمایش داد؟

محبوبترین نوشته

محبوبترین نوشته‌ها در هر سایت را می‌توان نقطه‌ی عطف مجموعه‌ی نوشته‌ها دانست. هر سایتی می‌تواند دارای صدها نوشته در رابطه با مطالب گوناگون باشد که محتوای هر کدام از نظر کیفی و فنی متفاوت است، اما نکته‌ای که همیشه مورد توجه کاربران بوده است، علاقه کاربران به مطالعه نوشته‌های است که بیشتر مورد توجه بوده‌اند.

این نکته که چه نوشته‌هایی محبوبیت بیشتری در بین کاربران کسب کرده ‌است، همیشه کاربران را راغب به مطالعه مطالب موردنظر کرده است. شما می‌توانید با نصب و فعال‌سازی افزونه‌ای کاربردی بر روی وردپرس خود محبوبترین نوشته‌ها و مقالاتی که در سایت شما تاکنون به اشتراک گذاشته شده‌است یا در میان نوشته بیشتر مورد استقبال کاربران قرار گرفته است را توسط ابزارک‌ها در هر کجای سایت که دوست داشته باشید به نمایش دربیاورید.

یکی از مزیت‌های ویژه‌ای که با استفاده از این افزونه در سایت شما بوجود می‌آید، بالاتر رفتن سرعت بازدید نوشته‌ی محبوب شما بصورت تصاعدی می‌باشد. درنظر داشته باشید که هر کاربری که به وب‌سایت شما وارد می‌شود، اگر میانبر دسترسی سریع به بهترین نوشته‌های پست را مشاهده کند، وارد قسمت مربرطه می‌شود و نوشته شما را بصورت کامل مورد مطالعه قرار می‌دهد. این بدان معنی است که محتوای شما را در کمترین زمان ممکن، بیشترین میزان کاربر مشاهده می‌کند.

افزونه محبوبترین نوشته‌ها در وردپرس (WordPress Popular Posts)

این افزونه با بیش از سیصدهزار نصب فعال در روی سایت‌های وردپرسی توانسته است، محبوبیت بالایی را در بین کاربران کسب کند. افزونه محبوب با گرفتن نمره 4.5 از نمره کامل 5 توانسته است، کاربران را وادار به امتیازدهی بالایی بکند.

برای نصب افزونه نوشته‌های محبوب در وردپرس (WordPress Popular Posts) می‌توانید فایل مربوط به افزونه را از سایت وی‌پی‌وار تهیه کنید، شما با استفاده از کدنویسی دقیقی که تیم وی‌پی‌وار انجام داده است قادر خواهید بود فایل اصلی افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار بارگیری کنید.

افزونه نمایش نوشته‌های محبوب

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه قادر خواهید بود بهترین نوشته‌ها سایت خودتان را در هرکجایی از سایت که بخواهید با تصویر بند امگشتی به نمایش بگذارید، هر...

Hector Cabrera بروزرسانی: 3 هفته قبل نصب: 200,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دیگری که می‌توانید این افزونه را در روی وردپرس خود داشته باشید، با مراجعه به مخزن وردپرس، قسمت افزودن افزونه که در داشبورد وردپرس وجود دارد، افزونه نوشته‌های محبوب در وردپرس (WordPress Popular Posts) را جستجو و نصب کنید.

مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه نوشته‌های محبوب در وردپرس (WordPress Popular Posts) می‌توانید با رفتن به قسمت تنظیمات، تغییراتی که دوست دارید را در این افزونه اعمال کنید.

کار با افزونه نوشته‌های محبوب در وردپرس (WordPress Popular Posts)

پس از نصب افزونه محبوبترین نوشته‌ها شما قادر خواهید بود، از قسمت تنظیمات داشبورد وردپرس به قسمت‌های مختلف این افزونه دسترسی پیدا کنید.

محبوبترین نوشته‌ها
محبوبترین نوشته‌ها

در این قسمت می‌توانید پربازدیدترین نوشته‌های وب‌سایت که شامل پست‌ها، نظرات کاربران و… را طی سی روز اخیر، هفته‌ی اخیر، 24 ساعت گذشته و یا پربازدیدترین‌های روز مشاهده کنید. (تمامی تصاویر روی سیستم لوکال هاست و جهت آموزش استفاده شده است.)

در بخش بعدی که با عنوان Tools در این افزونه وجود دارد، به تنظیمات بیشتری دسترسی دارید که دانستن کاربردشان خالی از لطف نیست.

قسمت Thumbnails

Default thumbnail: با انتخاب تصویری که از این محل انتخاب می‌کنید، اگر نوشته‌ای به نمایش پربازدیدها درخواهد آمد، تصویر شاخص نداشته باشد، عکسی که در این قسمت انتخاب می‌کنید، تصویر بند انگشتی نوشته خواهد بود.

Pick image from: در این قسمت تعیین می‌کنید، عکسی که به نمایش در خواهد آمد، از چه قسمت باشد، عکس شاخص، اولین عکس موجود در نوشته موردنظر، فایل انتخابی قرار بگیرد. اگر هیچ‌یک از موارد را انتخاب نکنید، تصویری که در گزینه قبلی به عنوان شاخص معرفی کرده‌اید، به نمایش در خواهد آمد.

Lazy load: این بخش با نام بارگذاری تنبل، برای افزایش سرعت بارگذاری تصاویر در یک سایت می‌باشد، با فعال کردن این گزینه بارگذاری فقط زمانی صورت خواهد گرفت که صفحه اکسپلور شما در قسمت، نوشته‌های پربازدید باشد. بارگذاری تنبل از کاهش سرعت بالا آمدن سایت جلوگیری می‌کند.

Empty image cache: اگر کش مربوط به تصاویر شاخص افزایش یابد، می‌توانید با زدن این گزینه کش سایت را پاکسازی کنید.

قسمت Data

Log views from: این افزونه قادر است، تمامی مشاهداتی که کاربران از سایت دارند به بخاطر بسپارد، از این قسمت می‌توانید تعیین کنید، کدام دسته از کاربرانی که از ثایت بازدید می‌کنند، مشاهداتشان ثبت شود.

Log limit: ثبت داده‌هایی که انجام می‌شود را می‌توانید از این قسمت محدود کنید تا اطلاعات قدیمی، حذف شوند و جایی را اشغال نکنند.

Ajaxify widget: اگر این گزینه را فعال کنید، هیچ افزونه‌ای نمی‌تواند لیست نوشته‌های محبوب را کش کند.

Data Caching: در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که در داده‌ها کش شوند یا نه.

Refresh cache every: بازه‌های زمانی برای تازه سازی کش را تعیین می‌کنیم.

Data Sampling:  این افزونه هر بازدیدی که در سایت انجام می‌شود را ذخیره سازی می‌کند‌، اگر سایت شما پر بازدید باشد، ذخیره زیاد اطلاعات می‌تواند برای دیتای سایت شما مشکل آفرین باشد، این مورد در سایت‌های کوچک تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

قسمت Miscellaneous

Open links in: با این گزینه تعیین می‌کنید، در زمان انتخاب پست‌های پر بازدید، پنجره جدید ایجاد شود یا اینکه مرورگر مستقیما وارد همان صفحه شود.

Use plugin’s stylesheet: این افزونه دارای استایل شیتی بصورت پیشفرض است، که به شما در استایل پست‌های محبوب کمک می‌کند. میتوانید این مورد را فعال یا غیرفعال کنید.

قسمت Parameters

با استفاده از این قسمت در صورتی که کدنویسی بلد باشید می‌توانید دست به ابتکار بزنید و کد اختصاصی خودتان را در قالب php بنویسید.

ابزارک افزونه نوشته‌های محبوب

این افزونه در بخش ابزارک‌ها شما را قادر می‌سازد تا در هر کجایی از وب‌سایت که دوست داشته باشید، قسمت مشاهده نوشته‌های محبوب را قرار دهید، این قسمت نیز دارای قسمت‌های می‌باشد، که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

در قسمت اول عنوانی را برای پست‌های محبوب انتخاب می‌کنیم.

در قسمت دوم تعداد نوشته‌هایی که می‌خواهیم به نمایش دربیاید.

ترتیب قرار گرفتن پست‌ها که می‌تواند بر اساس تعداد نظرات کاربران باشد و یا نوشته‌های که بازدید بیشتری داشته‌اند.

قسمت‌های بعدی که با عنوان فیلتر آورده شده‌اند نیز تنظیمات خاص خودشان را دارند.

Time Range: بازه زمانی که می‌خواهید پست‌ها به نمایش دربیایند را انتخاب می‌کنید.

Post type(s): چنانچه غیر از نوشته‌ها علاقه دارید قسمت دیگری به نمایش دربیاید، از این قسمت استفاده کنید.

Post ID(s) to exclude: اگر پست‌های خود را لیست کرده‌اید می‌توانید در این قسمت شناسه لیست را وارد کنید.

Taxonomy: تعیین می‌کند که پست‌های محبوب از چه نوعی از برگه‌ها انتخاب شود.

Author ID(s): از این قسمت ID نویسندگانی که بیشتر می‌خواهید مورد توجه باشند را انتخاب می‌کنید.

Posts settings: نوع نمایش نوشته‌ها را از این قسمت تعیین می‌کند، که نوشته‌ها به چه صورتی در قسمت محبوب‌ها به نمایش دربیایند.

Stats Tag settings: می‌توانید تاریخ انتشار نوشته‌ها را نیز از این قسمت همراه با معرفی پست به نمایش دربیاورد.

HTML Markup settings: از این قسمت خواهید توانست شخصی‌سازی برای لیست پست‌های محبوب را با HTML انجام دهید.

جمع‌بندی

افزونه نمایش پست‌های محبوب مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد، چرا که می‌توانند بهترین مطلب ارائه شده در سایت را مشاهده کنند و در واقع به بهترین مطالبی که در یک سایت انتشار یافته است دسترسی سریع می‌یابند.

شما می‌توانید برای کسب تسلط در طراحی سایت با وردپرس از آموزش‌هایی که این تیم ارائه می‌کند استفاده کنید و اگر در این زمینه به مشکلی برخورد کنید، می‌توانید با ارسال تیکت به قسمت پشتیبانی سایت مشکل پیش آمده را حل و فصل کنید.

می‌توانید با تهیه هاست از این تیم بلافاصله شروع به طراحی سایت بکنید، چرا که افزونه و قالب‌هایی به ارزش صدها دلار با لایسنس اصلی روی هاست تیم وردپرس فارسی ارائه می‌شود.

بنظر شما قرار دادن قسمتی با عنوان پست‌های محبوب تا چه میزان می‌تواند برای بازدیدکنندگان یک سایت جذاب باشد؟

3اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. عباس شمس گفت:

    ممنون بابت معرفی
    حتما امتحانش میکنم ببینم چجوریه 🙂

    1. SINA گفت:

      ممنون از وقتی که اختصاص می‌دین، اگه راهنمایی تو این زمینه نیاز داشتین مشتاقایم که با ما در میان بگذارید.