دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

پیشخوان وردپرس و قسمت‌های مختلف

پیشخوان در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما را قادر می‌سازد تا سایت دلخواه خودتان را طراحی کنید و تمام آنچه را که دوست دارید در سایت وجود داشته باشد، در سایت خودتان قرار دهید.

برای اینکه به تمامی قسمت‌های سایت بتوانید با نگاه‌کردن تسلط یابید، کافیست پیشخوان سایت خودتان را بررسی کنید. از صفحه اول پیشخوان وردپرس اطلاع می‌یابید که آیا تمامی افزونه‌ها بروزرسانی شده‌اند یا اینکه پوسته سایت شما بروزرسانی شده‌است یا نه، می‌توانید از نظراتی که توسط افراد بازدیدکننده در سایت قرار داده شده است اطلاع پیدا کنید و حتی به بررسی تنظیمات تک‌تک افزونه‌ها آنچه را که در سایت نیاز دارید را سفارشی‌سازی کنید.

پیشخوان وردپرس را می‌توان به عنوان قلب تپنده سایت عنوان کرد، چرا که برای انجام دادن کوچکترین تغییرات باید از همین قسمت اقدام کنید.

پیشخوان وردپرس
پیشخوان وردپرس

همانطور که قابل مشاهده است در پیشخوان وردپرس فارسی می‌توانیم علاوه بر آخرین محتوایی که در سایت وی‌پی‌وار منتشر شده است (برای مشاهده محتوا سایت وی‌پی‌وار در پیشخوان، حتما باید افزونه شمسی‌ساز وردپرس را در روی سیستم خود نصب کنید.) می‌توانید در قسمتی که با عنوان پیش‌نویس سریع وجود دارد نوشته‌های خودتان را بصورت خلاصه‌وار بنویسید یا در قسمت وضعیت سلامت سایت اطلاعات دقیقی از شرایط سایت پیدا کنید.

نوشته‌ها در پیشخوان وردپرس

در قسمتی که با عنوان نوشته‌ها در سایت وجود دارد، می‌توانید تمامی متونی را که می‌خواهید را بنویسید و همراه با تصاویر در سایت منتشر کنید،

درصورتی که نیاز به ویرایش داشته باشند در آن تغییرات ایجاد کنید، برای حذف نوشته نیز منوی کوچک در زیر توضیحات هر مقاله به چشم می‌خورد.

در ادامه همین بخش می‌توانید، با ایجاد دسته‌بندی به مطالبی که در سایت شما قرار می‌گیرد، نظم بدهید. دسته‌بندی کردن مطالب در سایت برای سئو بسیار اهمیت دارد، چرا که خواهید توانست مطالب را بصورت بهتری در معرض دید مخاطبین قرار بدهید.

در همین بخش قسمت برچسب‌ها نیز وجود دارد، یکی از مزیت‌های قسمت برچسب‌گذاری در نوشته‌ها برای ایجاد جستجوی سریع در سایت می‌باشد.

مدیریت رسانه در وردپرس

امروزه برای بالا بردن گیرایی هر مطلبی در اینترنت، می‌توانید تصاویری که شامل عکس یا ویدیو باشد را در نوشته‌های سایت بارگذاری کنید.

در بخش رسانه علاوه بر اینکه می‌توانید تمامی تصاویر را همراه با اطلاعات‌شان مشاهده کنید، از همین قسمت خواهید توانست تصاویر جدیدی را نیز بارگذاری و مدیریت کنید.

کتابخانه وردپرس

در کتابخانه مربوط به رسانه می‌توانید تغییراتی کوچکی چون برش تصاویر یا چرخش تصاویر را نیز انجام دهید.

ویرایش تصویر

برگه‌ها در وردپرس

برگه در سایت به صفحات مختلفی که وجود دارند گفته می‌شود، شما می‌توانید در هر برگه از سایت محتوای متفاوتی قرار بدهید.

برگه‌ها

از این بخش خواهید توانست برگه‌هایی که در نظر دارید را در سایت وجود داشته باشد، به‌اجرا دربیاورد.

دیدگاه‌ها در پیشخوان

با توجه به محتوا و مطالب گوناگونی که در سایت قرار می‌دهید، توصیه می‌شود که در مورد مطلب موردنظر از کاربرانی که از سایت بازدید می‌کنند، نظراتشان را نیز جویا شوید که باعث تقویت رابطه بین مدیران سایت با مخاطبین یا بالا رفتن اطلاعات افراد می‌شود.

دیدگاه‌ها

شما از همین قسمت می‌توانید دیدگاه‌هایی که در سایت قرار داده شده‌است را مشاهده کرده و پاسخ بدهید، دقت کنید که این شما هستید که باید اجازه دهید تا دیدگاه‌ها برای عموم در سایت قابل مشاهده باشد.

مدیریت پوسته سایت وردپرس

در پیشخوان وردپرس قسمتی با عنوان نمایش وجود دارد که از آن قسمت می‌توانید، پوسته‌ای که مناسب سایت شما باشد را انتخاب کرده و بارگیری کنید، از همین بخش پوسته فعال می‌شود و می‌توانید با انجام سفارشی‌سازی در روی پوسته آنچه را که در نظر دارید را به‌نمایش دربیاورد.

پوسته‌ها

در همین بخش می‌توانید ابزارک‌ها یا ابزاری که برای دسترسی سریع در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد را مدیریت کنید.

اگر کد خاصی برای سایت در نظر داشته باشید، می‌توانید از قسمت ویرایشگر پوسته آن را اعمال کنید.

افزونه‌ها در وردپرس

افزونه‌ها در وردپرس را می‌توان شیرین‌ترین بخش در سیستم مدیریت محتوا یاد کرد، از طریق این بخش می‌توانید به مخزن وردپرس دسترسی داشته باشید و هر یک از صدها افزونه‌ای که توسط کدنویسان متبحر و شرکت‌های توسعه‌دهنده ارائه شده‌است را در روی سیستم خود نصب و سفارشی‌سازی کنید.

مخزن وردپرس

علاوه بر افزودن افزونه از مخزن وردپرس، می‌توانید افزونه‌های دیگری که خریداری می‌کنید را مستقیما از این قسمت بارگذاری کنید.

کاربران در پیشخوان وردپرس

بخش کاربران شما را قادر می‌سازد، تا به‌عنوان مدیر دسترسی سایر افرادی که در سایت شما نقش ایفا می‌کنند را کنترل کنید. می‌توانید برای افرادی که جدیدا به سایت شما اضافه شده‌اند، حساب ایجاد کنید و هرنوع دسترسی که می‌خواهید را به آنها بدهید.

کاربران

می‌توانید از این بخش اطلاعات حساب خودتان را نیز ویرایش کرده و ثبت کنید.

ابزارها در پیشخوان وردپرس

این قسمت نسبت به سایر بخش‌ها کاربرد کمتری برای ما دارد، امکان درون‌ریزی و برون‌ریزی که در این قسمت وجود دارد، شما را قادر می‌سازد تا بتوانید اطلاعات را بصورت کلی درون‌ریزی کنید و اگر بخواهید آن را در سایت دیگری برون‌بری کنید.

ابزارها

تنظیمات در پیشخوان وردپرس

از بخش تنظیمات پیشخوان می‌توانید قسمت‌هایی که مربوط به خود پیشخوان می‌باشد را تغییر داده و شخصی‌سازی کنید. این تنظیمات عمومی شامل عنوان سایت، معرفی سایت، نشانی مربوط به سایت، نشانی مربوط به وردپرس، آدرس ایمیل مدیر و تغیراتی که مربوط به تنظیم زمان یا نمایش آن می‌باشد را انجام بدهید.

تنظیمات عمومی

جمع‌بندی

شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس قادر خواهید بود، سایت خودتان را طراحی کرده و آنچه را که می‌خواهید را به‌نمایش دربیاورد. در حال حاضر از بین قالب‌هایی که برای طراحی سایت وجود دارد، قالب‌های فروشگاهی بیشتر مورد توجه می‌باشند، چرا که افراد علاقه دارند تا کسب‌وکار سنتی و فیزیکی خود را به حالت آنلاین دربیاورند.

شما می‌توانید برای طراحی حرفه‌ای سایت با وردپرس از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. درصورتی که در زمان طراحی سایت با مشکل مواجه شوید می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی به حل‌وفصل به آن بپردازید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که با دقت بالا توسط تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) کدنویسی شده است، حال با بیش از ده‌هزار نصب فعال جزوه افزونه‌های محبوب سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس محسوب می‌شود.

آیا زمان آن نرسیده است که با داغ شدن صحبت‌ها در رابطه با محدودسازی اینترنت، دست به ایجاد سایت فروشگاهی خود بزنیم تا از شبکه‌های اجتماعی که واسطه بین مشتری و خریدار می‌باشند بی‌نیاز شویم؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.