دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

انتشار وردپرس نسخه 5.8 “تاتوم”

وردپرس نسخه 5.8 با نام “تاتوم” منتشر شد. تمرکز تیم وردپرس در این به‌روزرسانی برروی اعمال تغییرات در سیستم بلوک (گوتنبرگ) بوده است. در این نسخه ابزارک‌ها به بلوک تبدیل شده و هر نوع بلوکی را می‌توانید به عنوان ابزارک استفاده کنید. از دیگر تغییرات این نسخه، اضافه شدن بلوک‌ها و پترن‌های بیش‌تر می‌باشد.

مدیریت ابزارک‌ها با بلوک

بزرگترین تغییر وردپرس نسخه 5.8 قابلیت مدیریت ابزارک‌های سایت با استفاده از بلوک‌ها می‌باشد. این ویژگی مهم جدید کمک می‌کند تا به ابزار بسیار بیش‌تری برای شخصی‌سازی وب‌سایتتان دسترسی داشته باشید. قدمی کوچک و مهم در مسیر آینده وردپرس.

نمایش آخرین نوشته‌ها با بلوک

آخرین نوشته‌های وردپرس را با استفاده از بلوک جدید “چرخه کوئری” می‌توانید داخل صفحات و نوشته‌ها درج کنید. این بلوک از چندین قالب مختلف برای نمایش نوشته‌ها پشتیبانی می‌کند و همچنین طیف وسیعی از تنظیمات برروی آن قابل اعمال است.

بلوک چرخه کوئری وردپرس

فیلتر رنگ تصاویر

به بلوک تصاویر در وردپرس قابلیت افزودن فیلتر رنگ در طیف‌های رنگی گوناگون اضافه شده است. این قابلیت در زیباتر شدن تایپوگرافی و صفحات، تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

فیلتر رنگ تصاویر وردپرس

بلوک‌ها و الگو‌های بیشتر

در وردپرس 5.8 الگو‌های قالب و بلوک‌های کاربردی بیشتری به ویرایشگر اضافه شده است که کارایی وب‌سایت‌های وردپرسی را افزایش می‌دهد.

الگو‌های ویرایشگر وردپرس

پشتیبانی از فرمت WebP

WebP فرمتی برای نمایش تصاویر در صفحات وب است که حجم تصاویر را تا 30 نسبت به فرمت‌های PNG و JPEG کاهش می‌دهد.

حذف پشتیبانی از مرورگر IE11

پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر نسخه 11 از این نسخه به بعد متوقف خواهد شد.

وردپرس فارسی

افزونه تاریخ شمسی و فارسی‌ساز وردپرس با نسخه 5.8 وردپرس سازگار شده و می‌توانید برای شمسی‌سازی و فارسی‌سازی از این افزونه محبوب استفاده کنید.

افزونه تاریخ شمسی و فارسی ساز وردپرس

برای دانلود کلیک کنید
تنها افزونه ای که برای راه اندازی سایت های فارسی با وردپرس نیاز دارید ★★★★★ افزونه تاریخ شمسی و فارسی ساز وردپرس، تاریخ های وردپرس را...

wpvar.com بروزرسانی: 4 ماه قبل نصب: 30,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

برای دریافت نسخه حرفه‌ای و VIP افزونه اینجا کلیک کنید.

به‌روزرسانی

برای به‌روزرسانی وردپرس به این نسخه، کافی است از داشبور وردپرس به قسمت به‌روزرسانی‌ها مراجعه کنید. جهت دانلود وردپرس فارسی 5.8 اینجا کلیک کنید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.