دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

انتشار وردپرس نسخه 5.7 “اسپرانزا”

انتشار وردپرس 5.7

وردپرس نسخه 5.7 با نام “اسپرانزا” منتشر شد. تمرکز تیم وردپرس در این به‌روزرسانی برروی اعمال تغییرات ظاهری در وردپرس بوده است. در این نسخه پالت رنگی (رنگبندی) قسمت مدیریت وردپرس تغییرات جزئی یافته و مدرن‌تر شده است. از دیگر تغییرات این نسخه می‌توان به گسترش و بهبود ویرایشگر بلوک (گوتنبرگ) اشاره کرد.

استفاده از ویرایشگر بلوک آسان‌تر شده است

ویرایشگر بلوک (گوتنبرگ) در این نسخه به‌روزرسانی‌های کاربردی و جالبی داشته است.

بلوک‌های قابل استفاده دوباره

ازاین پس در وردپرس می‌توانید بعد از طراحی یک بلوک آن را ذخیره کنید تا درآینده همان بلوک با تنظیمات و طراحی شما با یک کلیک مجددا بارگذاری شود. این امکان جدید، زمان لازم برای ویراستاری و نگارش نوشته‌ها را در وردپرس کاهش خواهد داد.

بلوک‌های قابل استفاده دوباره وردپرس

سیستم بکش و رها کن

اکنون مانند اکثر صفحه‌ساز‌های وردپرس مانند المنتور، ویرایشگر بلوک وردپرس نیز به سیستم بکش و رها کن (Drag and Drop) مجهز شده است. بلوک‌ها را با ماوس می‌توانید بکشید و داخل کادر صفحه رها کنید تا بلوک بارگذاری شود.

سیستم بکش و رها کن وردپرس

تغییرات دیگر گوتنبرگ

از تغییرات دیگر ویرایشگر بلوک وردپرس می‌توان به بهبود در تنظیم فونت متون، بهبود در سیستم طراحی دکمه‌ها، و قابلیت تغییر سایز آیکون‌ها شبکه‌ها اجتماعی اشاره کرد.

تغییر در پالت رنگی مدیریت

رنگ‌بندی‌های استفاده شده در محیط مدیریت وردپرس، به‌روزرسانی شده و مدرن‌تر شده است. این تغییرات برای سازگار کردن رنگ‌بندی وردپرس با گایدلاین‌های جهانی مانند WCAG صورت گرفته است.

تغییر پروتکل از HTTP به HTTPS

قابلیت فعال‌سازی SSL در این نسخه اضافه شده است. بدون نیاز به تنظیمات دستی ویا تغییر آدرس دستی، می‌توانید به سادگی با یک کلیک وب‌سایت خود را با پروتکل امن HTTPSبارگذاری کنید.

API ربات‌ها

ربات‌های جستجوگر، مسئول پردازش و ثبت اطلاعات وب‌سایت‌ها داخل موتور‌های جستجوگر مانند گوگل هستند. اکنون با استفاده از API ربات‌ها امکان ویرایش تنظیمات دسترسی آن‌ها ساده‌تر از گذشته شده است.

Lazy Loading برای iFrame‌ها

جهت افزایش سرعت بارگذاری iFrame‌های داخل صفحات، بارگذاری Lazy Loading برای آن‌ها اضافه شده است به این معنی که محتوای iFrame‌ها فقط بعد از اسکرول کردن به آن بارگذازی خواهد شد.

بهبود سازگاری با jQuery 3.5.1

سازگاری بیش‌تری در این نسخه میان jQuery 3.5.1 و هسته وردپرس تعبیه شده است تا کیفیت اجرای فرآیندهای مرتبط با جاواسکریپت بهبود یابد.

برای خبردار شدن از آخرین اخبار و اطلاعیه‌های وردپرس می‌توانید در صفحه اینستگرام ما مشترک شوید.

3اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. رضا گفت:

    افتخار می کنم، که که از وردپرس در سایتم استفاده کردم،
    http://Www.Webnegare.Ir

    1. salar_kamjoo گفت:

      خوشحالیم از اینکه براتون مفید بوده و ممنون که تجربه‌تون رو با ما به اشتراک گذاشتید.