دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

طرح‌ریزی اولیه برای وبسایت وردپرس

طرح‌ریزی اولیه

اگر تصمیم به ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ گرفته‌اید، به شما تبریک می‌گوییم. فارق از هر حوزه‌ی کاری که دارید، ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به منزله افزایش بیشتر چهارچوب کاری شما باشد. تمامی کسب‌وکارها نیاز به دیده‌شدن بیشتر دارند و اینترنت بهترین وسیله برای گسترش بازار هدف شما می‌باشد.

برای ورود به کسب‌وکارهای آنلاین کاملا باید با شتاب عمل کنید و هرچه سریعتر شروع بکار کنید. برای اینکه بتوانید سایت خود را بسازید، بهتر است در ابتدا طرح‌ریزی اولیه انجام بدهید. شما در طرح‌ریزی اولیه سایت تصمیم می‌گیرید شکل کلی سایت چگونه باشد.

طرح‌اولیه به جهت سرعت بخشیدن بکار است و می‌تواند در مواردی که شما مردد می‌شوید کاملا راهنمایی‌تان بکند. در طرح اولیه (Wireframing) شما تصمیم می‌گیرید تا نحوه قرار گیری اجزای مختلف صفحه مثل هدر، محتوا، سایدبار و فوتر چگونه در سایت قرار بگیرند.

اگر بتوانید صفحه جذابی را طرح‌ریزی بکنید، مخاطبین با ورود به سایت زمان بیشتری از حد معمول در صفحه شما خواهد ماند و این نکته می‌توان برای (Time On Page) شما کاملا مفید باشد. تجربه نشان داده‌است که صفحاتی که متفاوت و جذاب می‌باشند، نرخ پرش پایین‌تری دارند و این بی ارتباط با خلاقیت طراح نیست.

طرح‌ریزی اولیه
طرح‌ریزی اولیه

نقش طرح‌ریزی اولیه در سئو

برای اینکه بتوانید سایتی کاملا سئو شده را ارائه دهید، باید کاملا به قسمت‌های مختلف سایت توجه داشته باشید. شما می‌توانید با طرح‌ریزی اولیه مناسب برای سایت خود با پیشرفت کار سایتی کاملا سئو شده بسازید.

سئو مجموعه‌ای از الگوریتم‌های گوگل می‌باشد که در نهایت اهمیتی که سازنده سایت برای بازدیدکننده قائل است را تشخیص می‌دهد و هر چقدر مخاطبینی که وارد سایت شما می‌شوند، رضایت داشته باشند، بازدیدکنندگان بیشتر به سمت سایت شما سوق پیدا خواهند کرد.

هرچقدر در طراحی سایت بیشتر ابتکار عمل بخرج بدهید، مخاطبین بیشتری خواهید داشت، باید دقت کنید که استفاده بیش از حد از رنگ‌های مختلف نداشته باشد، رنگ‌های روشن بیشتر می‌تواند حس رضایت‌مندی را در مخاطب ایجاد کند. استفاده از رنگ‌های پررنگ و تیره امروزه کاملا از رده خارج شده‌اند، مدیران سایت نسبت به حوزه‌کاری که دارند، ترکیبات رنگی را انتخاب می‌کنند.

فریم وایر یا طرح‌ریزی اولیه برای مشتری

فارغ از طراحی سایتی که برای سایت شخصی خودتان انجام می‌دهید، مواقعی پیش می‌آید که سفارش کار برای طراحی سایت سایرین دریافت می‌کنید. در مواقعی که سایت به شما تعلق ندارد باید طرحی ابتدایی (Wireframing) به کار فرما نشان بدهید.

در هر صورت در زمان تحویل پروژه اختلافات سلیقه‌ای می‌تواند بین کارفرما و طراح وجود داشته باشد، اما اگر شما به عنوان طراح سایت، طرح اولیه (فریم وایر) به کارفرما نشان بدهید، اکثر اختلاف نظرات رفع و رجوع خواهد شد.

برای انتخاب اولیه طرح سایت قالب‌ها نیز می‌توانند به کمک شما بیایند، نسبت به حوزه فعالیت سایت شما قادر خواهید بود از قالب خبری، قالب شرکتی، قالب فروشگاهی ،قالب آموزشی و… استفاده کنید. از بین رفتن اختلاف نظرات بین مدیر سایت و طراح سایت می‌تواند جنبه‌های مثبت زیادی برای سایت داشته باشد، چرا که با وجود طرح اولیه تایید شده، طراح سایت برای سایر قسمت‌هایی که باید طراحی کند زمان اختصاص می‌دهد.

طرح‌ریزی اولیه برای بوجود آوردن سایت، می‌تواند ذوق و اشتیاق مدیر سایت را نقویت کند، چرا که داشتن اشتیاق بالا لازمه موفقیت در هر کاریست. همیشه موفقیت از آن کسانی است که اشتیاق بیشتری برای بدست آوردن آن دارند.

فریم وایر
فریم وایر

جمع‌بندی

طرح‌ریزی اولیه در سایت، بکار شما سرعت می‌بخشد. هرچقدر سریعتر بتوانید شروع به طراحی سایت بکنید، این شما هستید که در مدت زمان کوتاهی وبسایت خودتان را آماده می‌کنید. طرح اولیه (فریم وایر) می‌تواند شما را در بسیاری از دو راهی‌هایی که در زمان طراحی سایت با آن مواجه می‌شوید، الهام بخش و راهنما باشد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار ارائه می‌کند، استفاده کنید. آموزش ساخت فروشگاه می‌تواند شما را در ساخت فروشگاه مجازیتان به موفقیت برساند. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم ارائه شده‌است، شما را قادر می‌سازد تا محتوای باکیفیت در وبسایت خودتان تولید کنید. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس می‌باشد.

بنظر شما تا چه میزان در ارائه پروژه برای مشتری، می‌توان بیشترین نزدیکی به آنچه که مدیر سایت می‌خواهد را تحویل داد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.