دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

افزونه وردپرس میانبر کدنویسی

افزونه در وردپرس

افزونه‌ وردپرس را باید مهم‌ترین ابزار در طراحی وب‌سایت دانست، شما با افزونه یا پلاگین امکاناتی را در سایت قرار می‌دهید که وجودشان در سایت الزامی‌است. از افزونه وردپرس به عنوان تزیین کننده یا بهبود دهنده عملکرد سایت هم می‌توان یاد کرد. وب‌سایت طراحی شده ما هرچقدر جذاب‌تر و زیباتر به نظر برسد مخاطب زمان بیشتری را در محیط سایت سپری می‌کند که این از لحاظ سئو بسیار برای سایت سودمند است. هرچقدر قالب سایت و امکاناتی که در سهولت بالا آمدن اطلاعات سرعت بخش باشد در جذب مخاطب موثر است.

فرض کنید مغازه‌ای را برای کسب‌وکار خود در نظر گرفته‌اید، که می‌خواهید به فروشگاه تبدیل کنید. مطمئنا هر چقدر این مغازه مجهزتر و به‌روزتر باشد مشتریان بیشتری را به فروشگاهتان جذب می‌کنید. اما باید این ابزار که ما را در بهبود سایت یاری می کند را کاملا بشناسیم و استفاده درست و به جا از آن ها را یاد بگیریم.

بهتر است که در زمان کار با وردپرس کارکرد و نحو استفاده از همه‌ی افزونه‌ها را یاد بگیرم و در زمان نصب آن روی سایت وردپرسی خصاصت به خرج دهیم، چرا که سرعت را نباید فدای کیفیت سایت اینترنتی بکنیم.

سرعت بالای سایت = جذب مخاطب بیشتر

نصب تعداد زیادی از افزونه وردپرس می تواند سرعت وردپرس را پایین بیاورد که اصلا نصب افزونه‌های بیش از حد توصیه نمی شود، چرا که این کار باعث کاهش سرعت می شود و سرعت پایین بارگذاری وب سایت کاربر را خسته می کند به صورتی که کاربر قبل از لود شدن پیج به صورت کامل از وب سایت خارج شده و به جست وجو در دیگر نتایج گوگل می پردازد.

مخزن وردپرس

وقتی به مخزن وردپرس مراجعه می کنیم هزاران پلاگین وجود دارد که هرکدام می تواند به سهولت کاربری بازدیدکنندگان منجر شود. شما می‌توانید برای آشنایی با محیط پلاگین‌ها آن‌ها را نصب کنید و بعد یادگیری و آموزش عملکرد آن به راحتی حذف کنید.

در شکل زیر صفحه اول افزودن افزونه را مشاهده می‌کنید، که با نوشتن نام پلاگین مورد نظر در قسمت جست‌وجو می‌توانید پلاگین دلخواه خودتان را پیدا کنید.

افزونه وردپرس
افزونه وردپرس

اصولا تمامی افزونه‌های ممکن، برای اینکه یک سایت با فروش‌ها و بازدید‌های بالا داشته باشیم در اینجا موجود است، بسیار کمتر دیده شده که افزونه مورد نیاز موجود نباشد. در صورت عدم وجود افزونه موردنظر، خود شما می توانید افزونه‌ای که می خواهید را کد نویسی کنید و به نام خود در مخزن وردپرس قرار دهید که برای مارکتینگ شخصی بسیار حائز اهمیت است چرا که اولین‌ها همیشه یک قدم جلوتر از عموم قرار دارند.

شما با ورود به مخزن وردپرس خواهید دید که در آنجا هزاران افزونه وجود دارد که با مطالعه توضیحات به اطلاعاتی همچون: تعداد نصب افزونه توسط کاربران، نمره گرفته شده افزونه از طرف کاربران، تاریخ آخرین بروزرسانی از طرف پدیدآورندگان، نام مجموعه پدیدآورند و… توضیحات اصلی که در توصیه‌نامه افزونه وجود دارد نحوه کاربرد آن در وردپرس را شرح می دهد. دور از انتظار نیست که شما افزونه مورد نظر خود را با کد نویسی که مورد نظر دارید به صورت مستقیم دانلود کنید. توجه کنید که در هنگام مشاهده اطلاعات ارائه شده به سازگاری افزونه با دیگر افزونه ها نیز اشاره شده است.

افزونه تاریخ شمسی و فارسی ساز وردپرس

برای دانلود کلیک کنید
تنها افزونه ای که برای راه اندازی سایت های فارسی با وردپرس نیاز دارید ★★★★★ افزونه تاریخ شمسی و فارسی ساز وردپرس، تاریخ های وردپرس را...

wpvar.com بروزرسانی: 4 ماه قبل نصب: 30,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

همانطور که ملاحظه می‌کنید با جست‌وجو در مخزن وردپرس به افزونه تاریخ شمسی و فارسی‌ساز وردپرس می‌رسیم که برای مطالعه بیشتر ما را به خود سایت وی‌پی‌وا هدایت می‌کند. اما ما می‌توانیم از روی همین توضیحات مختصر به اطلاعات مهمی پی ببریم که این افزونه روی وردپرس ما فعال است و با خواندن توضیحات متا سئو به کارکرد آن پی می‌بریم از جمله این که از طرف کاربران 5 ستاره لازم را بدست آورده است، بیش از 10000 نصب فعال تا به این لحظه دارد، با نسخه وردپرس شما سازگار است و اینکه دو هفته پیش آخرین بار به‌روز رسانی انجام شده‌است که نشان از دقت کار تیم پشتیبانی می‌باشد.

معرفی افزونه‌ها

از جمله انواع افزونه‌هایی که امروزه وجودشان در سایت‌های وردپرسی الزامیست می‌توان به انواع آنها مثل:

  • افزونه صفحه‌ساز
  • افزونه سئو
  • افزونه بهبود عملکرد سرعت
  • افزونه فروشگاهی
  • افزونه فرم
  • افزونه مدیریت کاربران

اشاره کرد، توجه کنید که هیچگاه نباید از افزونه‌های پولی که رایگان ارائه شده‌اند استفاده کنیم زیرا که معتبر نیستند و می‌توانند به سایت ما آسیب بزنند و سایت مورد حمله سایبری قرار بگیرد.

در ادامه این پست به معرفی مختصری از معروف ترین افزونه‌هایی که وجودشان در سایت ضروری است می‌پردازیم:

صفحه‌ساز

برای قرار دادن مجموعه‌ای از فیلم و عکس‌هایی که باید در سایت وجود داشته باشد به افزونه صفحه‌ساز احتیاج داریم که از معروفترین این افزونه‌ها می‌توان به افزونه صفحه‌ساز دیوی (Divi)، ویژوال کامپوسر، (Visual Composer) و صفحه‌ساز المنتور، (Elementor) اشاره کرد. در نظر داشته باشید که صفحه‌ساز المنتور نسبت به ویژوال کامپوسر جدیدتر است و به مرور زمان با دیگر قالب ها هم سازگاری پیدا می‌کند.

سئو

امروزه با به‌وجود آمدن موتور‌های جست‌وجویی مثل گوگل سئو سایت اهمیت بیشتری پیدا کرده‌است به‌طوری که رعایت هرچه بیشتر فاکتورهای سئو برای وب‌سایت شخصی‌مان بسیار ضروری است چرا که بیشتر کاربران جست‌وجوی خود را در تبلت و یا موبایل انجام می‌دهند که در همان نتایج اولیه گوگل یا در واقع در اولین نتیجه جست‌وجو مطلب مورد نظر خود را می‌یابند، افزونه‌ای که ما را در رسیدن به صفحات اول جست‌وجو و یا رتبه نخست گوگل کمک می‌کند اهمیت فوق‌العاده‌ای برای ما دارد برای رساندن سایت به رتبه‌های بالا ما به افزونه‌هایی مثل رنک‌مث سئو ( Rank Math seo) و یا یوست سئو(Yost seo) نیاز داریم. رنک‌مث سئو هم نسبت به افزونه یوست سئو جدیدتر است و مقایسه نسخه رایگان این دو افزونه می‌بینیم که رنک‌مث امکانات بیشتری ارائه می‌دهد.

مدیریت کاربران

پس از راه‌اندازی کامل سایت شما زمانیکه مطالب ارائه شده شما مورد توجه کاربران قرار گرفت بازدید کنندگان علاقه‌مند خواهند بود تا از دیگر مطالب سایت شما هم بهرمند شوند، یا از رسیدن خبر تخفیفات ویژه فروشگاه اطلاع پیدا کنند. در اینجاست که مدیریت و کنترل افراد عضو شده بسیار دشوار خواهد بود و ما باید از افزونه‌ای مانند آلتمیت‌ممبر، (Ultimate Member) و یا افزونه پروفایل بیلدر،(Profile Builder) استفاده کنیم.

سرعت

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم اگر کاربر در لود شدن سایت خسته شود و در کمترین زمان به خواسته‌ی خود از سایت نرسد، از سایت خارج می‌شود و به جست‌و جو در دیگر سایت‌ها می‌پردازد. این یکی از با اهمیت‌ترین فاکتور های یک سایت مبنی بر وردپرس می‌باشد. دو تا از مهمترین افزونه‌های سرعت که وجود دارند یکی افزونه موشک، (WP Rocket) و دیگری افزونه سریع‌ترین کش، (Fastest cash) می‌باشد، که افزونه موشک (وی‌پی راکت) به علت سریع‌تر بودن نسبت بقیه افزونه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است از این رو تیم وردپرس هاست افزونه محبوب با لایسنس اصلی را برای کاربرانی که از این تیم هاست تهیه می‌کنند رایگان ارائه می‌دهد.

امنیتی

هیچ سایتی نمی‌تواند این ادعا را داشته باشد که به دلیل امنیت بالا هرگز مورد حمله سایبری قرار نمی‌گیرد، وجود افزونه امنیتی در سایت کاملا ضروری است. شاید شما فرض کنید اطلاعات موجود در سایت مربوط به عموم است و نیازی به امنیت خاص ندارد اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید تمامی سایت‌ها بدون توجه به مطالبی که در آنها قرار دارد روزانه مورد حمله ربات‌های تخریب‌گر قرار می‌گیرند. افزونه‌های امنیتی نقشی مثل پلیس دارند تا بتوانند این حملات را دفع کنند. ازجمله این افزونه‌ها می‌توان به وردفنس، (Word Fence) و افزونه آیتم سکیوریتی، (iThemes security) اشاره کرد.

تیکت

یکی از راه‌هایی که برای برقراری ارتباط بین کاربران و مدیران سایت وجود دارد ارسال تیکت برای مدیران و پاسخ ‌آنها به کاربران می‌باشد که وجود این ارتباط دوطرفه بین طرفین در تبلیغات سایت بسیار حائز اهمیت است که نشان از پشتیبانی تمام و کمال وب‌سایت دارد. افزونه‌ای که برای پشتیبانی تیکت ها می‌توان در نظر گرفت را افزونه آسوم ساپورت (Awesome Support) معرفی می‌کنیم.

اسلاید ساز

اسلاید‌های موجود در یک سایت همیشه نظر ما را به خود جلب می‌کند و مطمئنا به مذاق بیننده نیز جذاب است، برای ساخت چنین اسلاید‌هایی می‌توانیم از افزونه رزولوشن اسلایدر، (Slider Revelution) استفاده کنیم.

فرم‌ساز

افزونه‌ای که در وب‌سایت برای ساخت فرم‌های عضویت یا ثبت‌نام کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد را در این دسته‌بندی قرار می‌دهند، که می‌توان افزونه گراویتی فرم، (Gravity Form) را معرفی کرد.

ویرایش حرفه‌ای

این که برای قرار گرفتن هر آیتمی در جایی که می‌خواهیم باشد، به یک افزونه نیازمندیم که توان ویرایش کل سایت را در اختیار ما بگذارد در اینجا افزونه‌ای مثل مداد زرد، (Yellow Pencel) به کمک ما می‌آید.

دیگر افزونه‌ها

از دیگر افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس موجود است و می‌توان نام برد: افزونه پخش کننده صوتی، افزونه فشرده ساز تصویر، افزونه شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام، تویتر و……، افزونه چند زبانه ساز که در سایت‌های بین‌المللی و چند زبانه کاربرد دارد، افزونه پخش کننده ویدئویی، افزونه چند فروشندگی، افزونه پاپ آپ ساز، افزونه همکاری در فروش و…

تمامی این افزونه‌ها ما را در بهبود کیفیت سایت کمک می‌کند و ما می‌توانیم با استفاده از این افزونه‌ها سایتی را طراحی کنیم که نظیر نداشته باشد. این میزان از افزونه‌ها به‌قدری کامل و جامع هستند که ما می‌توانیم سایتی با درآمد‌ چندصد میلیونی طراحی کنیم.

در طی این مقاله مجموعه‌ای از افزونه‌های پرکاربرد و محبوب را معرفی کردیم که وجود هر کدام در محیط وردپرس باعث سهولت در عملکرد سایت می‌شود، تیم پشتیبانی هاستینگ وی‌پی‌وا این نیاز کاربران را کاملا در نظر داشته‌است و تصمیم بر آن شد که مجموعه‌ای از افزونه‌های پرکاربرد را در اختیار افرادی که هاست خود را از این سایت تهیه می‌کنند قرار دهد. افزونه‌هایی چون موشک وردپرس، صفحه‌ساز دیوی، قالب آسترا، رنک‌مث پرو برای سئو و افزونه شمسی‌ساز تمامی این افزونه‌ها با لایسنس اورجینال برای افرادی که، از این تیم هاست تهیه می‌کنند بصورت رایگان ارائه می‌شود.

با توجه به این که هزاران افزونه در مخزن وردپرس موجود است، چه افزونه‌ای می‌تواند نقش مهمتری در بهبود عملکرد سایت از خود نشان دهد؟ تجربه خود را از کار با افزونه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. باعث افتخار تیم پشتیبانی می‌باشد که شما را در انتخاب افزونه‌ای که موردنظر دارید راهنمایی نماید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.