دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

اهمیت داشتن وب‌سایت جذاب برای مخاطب

وب‌سایت جذاب

وب‌سایت جذاب دومین چالشی است که بعد از بوجود آوردن سایت، باید با آن دست و پنجه نرم کنیم. اینکه شما با وجود سایت می‌توانید، کسب‌وکار یا خدماتی که ارائه می‌دهید را گسترش دهید، شکی در آن وجود ندارد.

بعد از اینکه سایت دلخواه خودتان را راه‌اندازی کردید، این وجود بازدیدکننده از سایت شما می‌باشد که باعث خواهد شد سایت شما رونق بگیرید و بتوانید محصولاتی که وجود دارند یا خدماتی که می‌خواهید ارائه کنید را به بهترین شکل در اختیار مشتریان قرار بدهید.

محتوایی که در سایت قرار می‌دهید یا گرافیکی که در سایت شما مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله مهمترین نکاتی است که شما می‌توانید با رعایت آن سایت خودتان را به بهترین نحو ارائه کنید.

هرچقدر بتوانید مخاطب را بیشتر در سایت نگه‌دارید، احتمال اینکه بتوانید بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کنید بیشتر وجود خواهد داشت. این الگوریتم‌های گوگل هستند که تعیین می‌کنند چه سایتی باید مخاطب بیشتری داشته باشد و بیشتر در معرض دید همگان قرار بگیرد.

برای اینکه بتوانید الگوریتم‌ها گوگل را متوجه با ارزش بودن سایت خود بکنید رعایت مواردی در سایت بسیار ضروری است.

وب‌سایت جذاب
وب‌سایت جذاب

نکاتی در رابطه با داشتن وب‌سایت جذاب

برای اینکه مخاطب زمان بیشتری در سایت شما حضور داشته باشد، بایستی مطالبی کاملا دست اول در سایت قرار دهید. محتوای سایت شما می‌تواند محتوای متنی، محتوای تصویری یا محتوای صوتی باشد.

شاید شعار حق با مشتریست در کسب‌وکارهای فیزیکی زیاد به گوشتان خورده باشد، در کسب‌وکار آنلاین نیز این مثال صادق می‌باشد و می‌توانیم بگویم حق با بازدیدکننده می‌باشد. برای اینکه بازدیدکننده از حضور در سایت شما لذت ببرد الزام به رعایت این نکات می‌باشید.

موتور جست‌وجوی گوگل که امروزه توانسته است دنیای اینترنت را بصورت کامل زیر نظر بگیرد، در همان ابتدای کار که محتوایی در سایت قرار می‌دهید، با الگوریتم‌های خود محتوای شما را بررسی می‌کند. مطالبی که در سایت قرار می‌دهید باید کاملا یونیک و برای اولین بار باشد که در اینترنت انتشار می‌یابد. از آنجایی که گوگل تمامی سایت‌های اینترنتی را آنالیز کرده‌است، چنانچه مطلب تکراری در سایت شما قرار گیرد، در همان ابتدای کار شناسایی خواهد کرد که مطالب شما از چه سایتی برداشته شده است.

در مورد دیگر از میزان زمانی که مخاطب در صفحه شما می‌ماند، کاملا برای الگوریتم‌ها قابل تشخیص است که بازدیدکننده از سایت شما می‌تواند بهره ببرد یا خیر. سایت‌هایی که محتوای قابل قبولی برای مخاطب ندارند، در همان ابتدای کار با خروج سریع مخاطب مواجه می‌شوند.

چنانچه بازدیدکننده بیش از چندین دقیقه در صفحه شما حضور داشته باشد، این به علت جذابیت سایت می‌باشد و نشان از این دارد که شما توانسته‌اید مخاطب را از محتوایی که قرار داده‌اید راضی کنید.

تاثیر بروزرسانی در جذب مخاطب

چنانچه بازدیدکنندگان سایت بصورت‌های گوناگون یا از طریق گوگل وارد سایت شما بشوند، اگر در همان ابتدای کار آنچه را که می‌خواهند در سایت شما پیدا کنند، این احتمال وجود خواهد داشت که به بازدیدکننده دائمی سایت شما تبدیل شوند.

اگر مخاطب برای بار دوم وارد سایت شما شود و احساس کند مطالب جدیدی در سایت قرار داده نشده است و بروزرسانی نیز در کار نیست احتمال اینکه برای بار سوم به سایت شما مراجعه کند، به‌شدت کاهش می‌یابد.

مدیریت محتوایی که در سایت قرار می‌دهید در این مواقع بیشتر اهمیت می‌یابد و باید به این نکته پی ببرد که حتما لازم است که بصورت منظم محتوای جدید به سایت بیفزاید. محتوایی که قرار می‌دهید هرچقدر بیشتر در رابطه با موضوع سایت شما باشد، خواهد توانست مخاطب را بیشتر جذب کند.

بروزرسانی‌های که در محتوا انجام می‌دهید، باید در تصاویر گرافیکی نیز کامل رعایت شود، حتما استفاده از تصاویر گوناگون که در سایت کپی نباشد خواهد توانست سایت شما را بیشتر مورد توجه قرار بدهد.

تبلیغات برای جذب مخاطب بیشتر در سایت

برای اینکه سایت شما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، می‌توانید از روش‌های مختلف این کار را انجام دهید، تبلیغات سایت یکی از روش‌های میانبری می‌باشد که شما می‌توانید بوسیله آن سایت خودتان را بیشتر معرفی کنید.

تبلیغات که کاملا موضوعی هزینه‌بر می‌باشد، برای سایت‌هایی که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند، در ابتدای کار امری دشوار و در اکثر مواقع نشدنی است. در این زمان بهترین تبلیغی را برای سایت شما داشتن سئو قدرتمند می‌باشد تا بتوانید مخاطبین زیادی را به سایت خودتان جذب کنید.

برای داشتن سئو قدرتمند در سایت علاوه بر محتوای خوب باید کدنویسی سایت شما نیز بی‌نقص باشد، در این صورت است که می‌توانید با سرعت بالا مخاطبینی که از سایت شما بازدید می‌کنند را راضی و خشنود سازید. داشتن سایت دقیق و بدون نقص مهمترین تبلیغ برای یک سایت می‌باشد. پس اینکه سایت شما درست بارگذاری شود حتما باید در دستور کارتان قرار گیرد.

یکی از اصول بازاریابی، جذب مشتری بصورتی است که افراد با تعریف و تمجید از سایت شما بدون اینکه خودشان متوجه باشند، برای سایت شما تبلیغ انجام می‌دهند و این تعریف‌ها باعث خواهد شد که شنونده حتما به سایت شما سر بزند. برای اینکه بتوانید از این روش در سایت خودتان استفاده کنید، بایستی مخاطب اول از سایت شما راضی باشد تا در پی تعریف و تمجید‌ها مشتریان دیگری را به سایت شما بیاورد.

جمع‌بندی

داشتن وب‌سایت جذاب می‌تواند شما را در رسیدن به هدفتان که می‌تواند، بازدید بالا از سایت باشد، نزدیک کند. اگر سایت شما بتواند مخاطبین زیادی را جذب کند، در بلند مدت این امکان وجود خواهد داشت که مخاطبین سایت شما به مشتریان سایت شما تبدیل شوند.

برای اینکه بتوانید سایت خودتان را طراحی کنید می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه کرده‌است استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شوید می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی مشکل بوجود آمده را حل‌وفصل کنید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی دقیقی که در افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، مدیریت سایت با وردپرس را برای علاقمندان ساده‌سازی کرده است و شما با استفاده از این افزونه می‌توانید به راحتی سایت خودتان را مدیریت می‌کنید. این افزونه بابیش از ده‌هزار نصب فعال به یکی از محبوبترین افزونه‌ها در طراحی سایت وردپرس فارسی تبدیل شده‌است.

بنظر شما باید چه تدابیری بیندیشیم که سایت ما بصورت مقطعی کار نکند و بتوانیم به راحتی به تارگت‌های بازدید بالا برسیم؟

3اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. تک سئو گفت:

    ux خوب تاثیر زیادی روی سئو و فروش سایت داره با تشکر از محتوای خوبتون

    1. SINA گفت:

      بله دقیقا، با افزایش وب‌سایت‌های تخصصی بازدیدکنندگان ترجیح میدن از سایتی که بیشتر براشون جاذبه داره استفاده کنند، که به طبع اون برای سئو سایت هم بهتر هست. ممنون از توجهتون.