دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

سرعت بالا در بارگذاری وب سایت

سرعت لود سایت

سرعت بالا در بارگذاری وب سایت یکی از بارزترین ویژگی‌های هر سایتی می‌باشد، اگر شما بهترین محتوا را در سایتتان قرار دهید و با اضافه کردن جلوه‌های جذاب به سایتتان بتوانید کاربران را از نظم ایجاد شده در سایتتان متعجب سازید، چنانچه سرعت لود یا بارگذاری سایت شما پایین باشد، شما نخواهید توانست مخاطب را در صفحه‌تان نگه دارید و مخاطب بلافاصله از خیر مطالب سایت شما خواهد گذشت.

از این رو که کاربر می‌تواند با جستجویی ساده به هزاران نتیجه در صفحه‌ی گوگل برسد، رقابت تنگاتنگی بین سایت‌های مختلف در رابطه با موضوعات مختلف وجود دارد. تجربه ثابت کرده که هیچ کاربری آنقدر صبور نیست که بیش از چند ثانیه منتظر بارگذاری صفحه بماند. نرخ پرش سایت را باید مدیریت کنید و نگذارید از حد معمول بالاتر برود، در اینصورت امتیازات منفی فراوان در سئو سایت محسوب می‌شود. پس بسیار اهمیت بالایی دارد تا تدابیری اتخاذ کنیم که سرعت بارگذاری سایت بالا برود، در وردپرس می‌توان این اعمال را بصورت دستی انجام داد، اما برای بهبود عملکرد در این مورد می‌توانیم از افزونه‌های بیشماری که در مخزن وردپرس وجود دارد استفاده کنیم، شما به عنوان یک طراح حرفه‌ای در زمان تحویل پروژه سایت، باید تمامی جوانبی که سایت در آن زمینه می‌تواند به مشکل برخورد کند را در نظر بگیرید.

افزونه Autoptimize برای سرعت بالا در بارگذاری

شما در میان صدها افزونه‌ای که برای بالابردن سرعت سایت وجود دارد، باید با بهترینو محبوب‌ترین افزونه‌ها کار کنید تا در نهایت بهترین افزونه را انتخاب و نصب نمایید.

افزونه اتو اپتیمایز با بیش یک میلیون نصب نشان از کارایی بالای خود دارد، طراحان سایتی که در محیط وردپرس کار می‌کنند،همیشه خوش سلیقه بودند و هیچوقت از افزونه ناقص استفاده نمی‌کنند و همیشه بهترین‌ها را روی سیستم خود نصب می‌کنند، از این روست که با نگاه به همین آمار و ارقامی به اهمیت بالایی این افزونه پی می‌بریم.

سرعت لود وب سایت
سرعت لود وب سایت

در این مقاله قصد داریم تا با معرفی یک به یک قسمت‌های مختلفی که در افزونه سرعت لود اتو اپتیمایز وجود دارد، شما را با کارایی این افزونه بیشتر آشنا کنیم. این افزونه تمامی کدهای وردپرسی را آنالیز می‌کند و بعد از مورد بررسی قرار دادن حتی قالب‌های وردپرس سرعت سایت شما را بالا می‌برد.

افزونه Autoptimize

برای دانلود کلیک کنید
این افزونه می‌تواند با فشرده‌سازی کدهای سایت و خطی کردن کدها، فضای اضافه‌ای که اشغال شده است را باز کند تا سرعت سایت افزایش یافته و...

Frank Goossens (futtta) بروزرسانی: 5 روز قبل نصب: 1,000,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

نصب افزونه Autoptimize

شما برای نصب این افزونه می‌توانید فایل موردنظر را از سایت وی‌پی‌وار بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه با بارگذاری فایل روی داشبورد وردپرس شروع به نصب افزونه بکنید.

در راه دومی که وجود دارد شما می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس و جستجوی نام افزونه Autoptimize این افزونه را از همانجا نصب و فعال نمایید.

شما بعد از فعال‌سازی افزونه قادر خواهید بود با مراجعه به تنظیمات افزونه فرایند کار را شروع کنید.

بعد از نصب افزونه روی سیستم وردپرس، شما در دو جا قادر به مشاهده موارد اضافه شده می‌باشید، یکی در هدر بالای داشبورد که با آیکون بهینه‌سازی خودکار قابل مشاهده است و دیگری قسمت Autoptimize در قسمت تنظیمات.

معرفی قسمت‌های مختلف افزونه Autoptimize

این افزونه پنج بخش متفاوت دارد که می‌توان گفت بخش اول با عنوان JS,CSS & HTML از مهمترین بخش‌های این افزونه می‌باشد، از این قسمت قادر خواهید بود کدهای JS,CSS & HTML را فشرده سازی کنید.

دقت داشته باشید که کدنویسان برای بالابردن دقت در زمان کدنویسی در بین خطوط فاصله ایجاد می‌کنند و به‌جز این مورد خاص نیازی به فاصله گذاری در بین خطوط وجود ندارد و شما می‌توانید با اعمال فشرده‌سازی در این مورد، بدون اینکه خللی در سایت شما وارد شود، شروع به فشرده‌سازی کدها می‌کند. فرایند فشرده‌سازی بصورت in line انجام می‌پذیرد و برای بهینه‌سازی کدهای سایت شما عملکرد فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

بهینه‌سازی کدها ممکن است در Javascript برای قسمت‌های تبلیغاتی مشکل ایجاد کند، که در این صورت تبلیغات در فوتر به نمایش در خواهد آمد. خوشبختانه شما در این افزونه فقط با گذاشتن تیک تغییرات را اعمال می‌کنید و برای برگرداندن تنظیمات به حالت اولیه کافیست که تیک را بردارید.

شما با فعال کردن گزینه مربوط به CSS نیز قادر خواهید بود، فشرده‌سازی روی کدها را اعمال کنید.

عملکرد افزونه اتو اپتمایز در سایر بخش‌ها

در بخش مربوط به تصاویر گزینه‌ای با نام CDN وجود دارد که قادر خواهید بود، تصاویر را در کنار کدهای CSS در صورتی که عکس‌ها با فرمت وب‌پیج باشند را دانلود و فشرده‌سازی نماید. در اینجا تماما کدها به‌شکل داده خطی در می‌آیند.

در این افزونه قادر خواهید بود بعد از متراکم کردن کدها اگر اجرای کدها با مشکلی روبرو شود، با بازگردانی به حالت اولیه مشکل بوجود آمده را حل کنید.

بعد از فشرده‌سازی کدها توسط این افزونه، افزایش سرعت سایت را در بارگذاری سریع احساس کنید. توجه کنید که تمامی افزونه‌ها در جهت بهبود عملکرد سایت‌های مبنی بر وردپرس ایجاد شده‌اند و چنانچه شما نیز بتوانید در زمینه کدنویسی تبحر پیدا کنید، قادر خواهید بود با تکیه بر دانش خود در راستای توسعه سایت وردپرس قدم بردارید، توجه کنید که تمامی افزونه‌ها و قالب‌های موجود در مخزن وردپرس توسط اشخاص یا گروه‌ها ارائه شده‌است.

جمع‌بندی کار با وردپرس

شما بوسیله افزونه اتو اپتمایز قادر خواهید بود با فشرده سازی کدها بصورت خطی، سرعت سایت خود را بالا ببرید تا کاربران در زمان کار با آن به مشکلی برخورد نکنند و سایت با حداکثر سرعت اجرا شود. با میانبر حذف کش که در هدر داشبورد ایجاد می‌شود می‌توانید در هر زمانی دست به پاک سازی این حافظه بزنید.

درصورتی که در زمینه طراحی سایت با وردپرس قصد حرفه‌ای شدن دارید، می‌توانید با استفاده از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار ارائه داده است در مدت زمان کوتاهی با تمرین و ممارست به این فضای طراحی تسلط یابید، چنانچه در زمان کار با وردپرس به مشکل برخورد کنید می‌توانید با ارتباط‌گرفتن از پشتیبانی یا ارسال تیکت از بخش فنی این تیم راهنمایی بگیرید.

تیم وی‌پی‌وار در راستای دست‌یابی بهتر جوانان این مرز و بوم به دانش طراحی سایت در قالب میزبانی وب خدماتی ارائه می‌دهد که کاربر بلافاصله بعد از تهیه سایت قادر خواهد بود شروع به طراحی به کمک قالب و افزونه‌هایی که با لایسنس اصلی در روی هاست ارائه شده‌است بکنند.

بنظر شما وجود افزونه‌هایی از این دست تا چه میزان می‌تواند افراد را در صرفه‌جویی در زمان، کمک نماید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.