دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه برای حالت در دست ساخت وردپرس

صفحه در دست ساخت

تعمیر و نگهداری هر سایت از ارکان مهم در مدیریت سایت می‌باشد. در موارد خاصی در سایت پیش می‌آید که مدیر وبسایت قصد بروزرسانی اطلاعات را داشته باشد یا بخواهد قالب سایت را تغییر دهد، زمانی که شما دست به ایجاد تغییرات در سایت می‌زنید.

شما می‌توانید برای مواقعی که سایت آفلاین می‌باشد و دست به تعمیرات اساسی در سایت زده‌اید با نمایش پیام در دست ساخت، این پیام را به بازدیدکننده برسانید که بعد از انجام شدن تغییرات، روال کار سایت یا خدماتی که ارائه می‌دهد، به حالت عادی برخواهد گشت.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به لطف متن‌باز بودن آن توسعه‌دهندگان زیادی دارد و شما می‌توانید با بهره بردن از افزونه و قالب‌هایی که دائما بروز می‌شوند، سایت خودتان را بروزرسانی کنید و اخیر ابزار ممکن را برای راحتی بیشتر کاربران استفاده کنید.

افزونه تعمیر و نگهداری برای نمایش پیام در دست ساخت

شما می‌توانید با کدنویسی هر پیامی را که بخواهید، برای مخاطبینی که می‌خواهند از سایت شما بازدیدکنند اما این امکان به علت انجام تعمیرات وجود ندارد، بنمایش دربیاورید. این کار ممکن است برای شما تبعاتی داشته باشد و شما با وارد کردن کدهای اشتباه نتوانید اینکار را بدرستی انجام دهید.

از این رو می‌توانید با استفاده از افزونه‌هایی که توسط افراد یا شرکت‌ها بدین منظور کدنویسی شده‌اند، استفاده کنید. یکی از افزونه‌های محبوبی که در مخزن وردپرس وجود دارد و با استفاده از آن می‌توانیداین عملکرد را در کمتر از چندین دقیقه پیاده‌سازی کنید، افزونه Under Construction می‌باشد.

این افزونه را می‌توان برجسته‌ترین افزونه مربوط به اینکار دانست. سایر امکاناتی که افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد، بدین شرح است:

  • صفحه در دست ساختی که نمایش داده می‌شود، سئو می‌باشد.
  • توانایی سفارشی‌سازی پیام و صفحه موردنظر
  • همگام‌ساز برای گوگل آنالیتیکس
  • ساخت میانبر برای حساب کاربری شبکه اجتماعی

انجام هر یک از این موارد به‌تنهایی در سایت نیازمند نوشتن چندین خط کد می‌باشد، اما شما با استفاده از افزونه در دست ساخت، نیازی به انجام کدنویسی نخواهید داشت.

نصب افزونه صفحه در دست ساخت

برای نصب این افزونه بر روی سیستم وردپرس می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و فایل را از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس در روی سیستم بارگذاری کنید.

افزونه ساخت صفحه در دست ساخت

برای دانلود کلیک کنید
با استفاده از این افزونه می‌توانید در مواقعی که سایت نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و بروزرسانی انجام می‌دهید، سایت را با پیام (در دست ساخت)...

WebFactory Ltd بروزرسانی: 4 ماه قبل نصب: 600,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس از قسمت افزودن افزونه در قسمت جستجو با وارد کردن نام Under Construction افزونه را در نتایج مشاهده کنید.

مخزن وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید این افزونه با بیش از پانصدهزار نصب فعال جزوه محبوبترین افزونه‌ها در مخزن وردپرس می‌باشد. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه بخش با عنوان Under Construction به قسمت تنظیمات پیشخوان وردپرس اضافه می‌شود که می‌توانید تنظیمات مربوط به افزونه را مشاهده نمایید.

پیشخوان وردپرس

معرفی قسمت‌های مختلف در افزونه در دست ساخت

اگر وارد تنظیمات مربوط به افزونه شوید، متوجه خواهید شد که این افزونه دارای چندین تب می‌باشد، تب اول عنوان Main را دارد که به این شرح است:

Under Construction Mode: با گزینه حالت در دست ساخت بنمایش درمی‌آید و محتوای سایت شما قابل مشاهده نخواهد بود.

Prevent Search Engines from Indexing the Temporary Site: برای عدک ایندکس کردن سایت در زمانی که پیام در دست ساخت بنمایش گذاشته می‌شود.

Automatic End Date & Time: زمانی که می‌خواهید حالت در دست ساخت بصورت خودکار برداشته شود این گزینه را فعال کنید.

Google Analytics Tracking: برای فعال‌سازی گوگل آنالیتیکس با فعال کردن این گزینه کد مربوطه باید وارد شود.

افزونه در دست ساخت
افزونه در دست ساخت

در بخش بعدی (Design) می‌توانید صفحه‌ای که با عنوان در دست ساخت باید بنمایش دربیاید را انتخاب نمایید. در این قسمت صفحاتی بصورت پیشفرض وجود دارند، اگر بخواهید به انواع دیگری از صفحات دسترسی داشته باشید باید نسخه پرمیموم افزونه را خریداری کنید.

بخش بعدی با عنوان محتوا (Content) قابل مشاهده‌است و قسمت‌های مختلفی دارد که کاربردشان بدین ترتیب است:

Multilingual Support: اگر بخواهید از زبان محلی برای نمایش پیام استفاده کنید می‌توانید از این گزینه وارد شوید و در ادامه افزونه‌ای که برای این کار لازم است را نصب کنید.

Image Compression: برای اضافه کردن تصویر خاص که باید افزونه همراه آن نیط نصب شود.

Title: پیامی که می‌خواهید بنمایش دربیاید را وارد کنید. شورت‌کدهایی نیز برای عناوین پیشفرض وجود دارند.

Description: توضیحاتی که می‌خواهید بنمایش دربیاید.

Headline: عنوان هدینگ‌ای که می‌خواهید بنمایش دربیاید را می‌توانید به زبان فارسی وارد کنید.

Content: محتوایی که در زیر توضیحات بنمایش درمی‌آید را وارد کنید، این قسمت HTML را نیز پشتیبانی می‌کند.

Show Some Love: با این گزینه لینک افزونه در فوتر سایت بنمایش درمی‌آید.

Content Font: فونت مربوط به نوشته‌ای که در معرض نمایش خواهد بود را انتخاب کنید.

3rd Party Shortcode Support in Content: می‌توانید از کدهای کوتاه سایر افزونه‌هایی که برای صفحه در دست ساخت می‌باشند، استفاده کنید.

Login Button: گزینه دسترسی سریع به تنظیمات افزونه، بنمایش درمی‌آید.

Custom Footer Code: محل قرار دادن کدهای اسکریپت برای افزونه با کد <script> .

در قسمت Social & Contact Icons خواهید توانست میانبری برای پرفایل‌های شبکه‌های اجتماعی خودتان ایجاد کنید.

تب بعدی عنوان Access را دارد و تنظیمات این بخش به این شرح است:

Whitelisted IP Addresses: محلی برای وارد کردن IP هایی که می‌خواهید به سایت شما دسترسی داشته باشند.

Secret Direct Access Links: فعال کردن گزینه برای دسترسی برخی از کاربران وبسایت.

Whitelisted User Roles: انتخاب می‌کنید که چه کاربرانی صفحه در دست ساخت را نبینند، مدیر سایت بصورت پیشفرض این تغیییرات را مشاهده نخواهد کرد.

Whitelisted Users: انتخاب کاربرانی که نمی‌خواهید هیچوقت صفحات در دست ساخت را ببینند.

URL Based Rules: مربوط به نسخه پرمیموم می‌باشد و می‌توانید تعیین کنید چه صفحاتی قابلیت مشاهده را داشته باشند و چه صفحات حالت در دست ساخت داشته باشند.

Direct Access Password: با ارسال لینک به برخی کاربران دسترسی حالت عادی می‌دهید.

Password Protect Under Construction Page: برای محافظت بیشتر از سایت، فقط افرادی که پسورد دارند پیام در دست ساخت را مشاهده می‌کنند.

جمع‌بندی

افزونه نمایش صفحه در دست ساخت به شما این امکان را می‌دهد تا هرآنچه در این صفحه می‌خواهید بنمایش دربیاید را شخصی‌سازی کنید. این افزونه در زمان‌هایی وبسایت نیاز به تعمیرات و بروزرسانی‌ها دارد کاملا به‌کار شما خواهد آمد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه‌ای که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه کرده‌است استفاده کنید. اگر در زمان طراجی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای باکیفیت یاری خواهد کرد، این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس می‌باشد.

بنظر شما تا چه میزان برای بازدیدکنندگان سایت اهمیت دارد که از زمان دقیق بازگردانی صفحات سایت مطلع شوند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.