دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

پاسخ به سوالات متداول در وردپرس

سوالات متداول

با گذشت زمان در وبسایت متوجه خواهید شد که کاربران یا مخاطبینی که از سایت بازدید می‌کنند، بیشتر چه سوالاتی برایشان مطرح می‌شود. مطمئنا اگر سوالاتی که پاسخشان را از قبل آماده کرده باشید مطرح شود، شما در زمانی که برای گفتگو با کاربران اختصاص می‌دهید، صرفه‌جویی خواهید کرد.

سوالات متداول در سایت‌‌ها با نماد FAQ نیز قابل مشاهده است که مخفف عبارت (Frequently Asked Questions) می‌باشد. خریدارانی که وارد سایت شما می‌شوند، احتمالا سوالات زیادی برایشان پیش خواهد آمد که شما جواب‌های کامل و قانع‌ کننده‌ای برای آن‌ها دارید. می‌توانید با قرار دادن بخشی در سایت با عنوان سوالات متداول یا سوالات پرتکرار این افراد را راهنمایی کنید.

سوالات رایج پاسخ‌هایی یکسان و در اکثر مواقع مشابه دارند و شما می‌توانید با ایجاد قسمت‌هایی با این عنوان در سایت، سئو سایت خودتان را نیز بهبود ببخشید. صفحاتی چون درباره ما یا قوانین سایت امروزه در بیشتر وبسایت‌ها خصوصا صفحات بیزینسی وجود دارند، صفحه‌ای با عنوان سوالات متداول نیز می‌تواند جزوه این دست از صفحات ضروری سایت باشد.

مخاطب با وجود صفحه سوالات متداول می‌تواند بدون معطلی یا اینکه نیاز به برقراری ارتباط با پشتیبانی داشته باشد، به جواب سوالات خود برسد.

اهمیت قسمت سولات متداول در وبسایت وردپرس

شما می‌توانید با بروزرسانی سوالات و جواب‌ها در قسمت پرسش‌های متداول، مجموعه‌ای کامل را از مکاتباتی که ممکن است چندین بار در سایت اتفاق بیفتد را در سایت قرار بدهید.

برای مثال سایت فروشگاه اینترنتی آمازون یکی از کاملترین صفحات سوالات متداول را در بین سایت‌ها دارد.

سوالات متداول
سوالات متداول

برای اینکه قسمت سوالات متداول در سایت شما کامل باشد، باید در رعایت مواردی دقت نمایید. شما می‌توانید با قراردان جواب برای سوالات پرتکرار در سایت این بخش به یکی از پربازدیدترین قسمت‌های سایت تبدیل کنید.

در ابتدا باید سوالاتی که بیشتر از هر سوالی مطرح شده‌اند را بترتیب اهمیتشان با پاسخ‌های مناسب یادداشت کنید. دقت داشته باشید جواب‌هایی که انتخاب می‌کنید باید کاملا دقیق و کوتاه باشند تا مطالعه آن خارج از حوصله کاربر نباشد.

می‌توانید با دسته‌بندی کردن جواب‌ها، این قسمت را بصورت سازماندهی شده دربیاورد. درصورتی که در خصوص سوالات مطرح شده مقالات داشته باشید می‌توانید با لینک دادن به مقالات مخاطبین را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنید.

افزونه سوالات متداول در وبسایت وردپرس

سیستم مدیریت محتوای متن باز وردپرس توانسته‌است، با امکاناتی که در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد به محبوبترین سیستم مدیریت محتوا در جهان تبدیل شود، از رو این توسعه دهندگان وردپرس هستند که با گسترش قالب و افزونه‌ها در سیستم وردپرس هر نوع طراحی را در سایت وردپرسی به اجرا درمی‌آورند.

وجود قسمتی با عنوان سوالات متداول می‌تواند برای هر سایتی نقش کلیدی داشته باشد، چرا که مخاطبین سایت با مراجعه به قسمت مربوطه می‌توانند به پاسخ سوالات خود برسند. این بخش در زمان مخاطبین و پیشتیبان‌های سایت صرفه‌جویی زیادی می‌کند.

افزونه‌های مختلفی برای طراحی سوالات پرتکرار و جواب‌های آن‌ها وجود دارد، اما یکی از این افزونه‌ها که بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌است و بوسیله آن می‌توانید بخش سوال و جواب‌های آماده را طراحی کنید افزونه (Ultimate FAQ) می‌باشد.

با این افزونه می‌توانید آن دست از سوالاتی که بیشتر توسط کاربران پرسیده می‌شود را در سایت همراه با پاسخ مناسب قرار دهید.

نصب افزونه سوالات متداول

برای نصب این افزونه می‌توانید، فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و فایل را در قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس بارگذاری نمایید.

افزونه سوالات متداول

برای دانلود کلیک کنید
شما می‌توانید با قرار دادن سوالات پرتکراری که از سوی کاربران مطرح می‌شود را همراه با پاسخ‌هایشان در هر قسمت از سایت که دوست داشته باشید،...

Rustaurius بروزرسانی: 1 ماه قبل نصب: 40,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس از افزودن افزونه پیشخوان وردپرس و وارد کردن نام (Ultimate FAQ) در قسمت جستجو افزونه را روی سیستم خود نصب و فعال‌سازی کنید.

مخزن وردپرس

همانطور که می‌بینید این افزونه با بیش از چهل‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در سایت وردپرس می‌باشد. بعد فعال شدن افزونه بخش با عنوان FAQs در پیشخوان وردپرس بوجود می‌آید که تنظیمات مربوط به افزونه از آن قسمت قابل تغییر است.

معرفی قسمت‌های مختلف در افزونه سوالات متداول

بعد از فعال‌سازی افزونه بلافاصله نصب اولیه افزونه شروع می‌شود و شما از همان قسمت می‌توانید بخشی را برای سوالات متداول بوجود بیاورد.

در قسمت اول می‌توانید دسته‌بندی انجام دهید و آن را نامگذاری کنید.

در قسمت بعد می‌توانید با طراحی سوال و نوشتن پاسخ مناسب برای آن اولین سوال پرتکرار را همراه با جواب وارد کنید.

در بخش بعدی می‌توانید صفحه‌ای را برای سوالات متداول که ایجاد کرده‌اید، بسازید.

در بخش آخر می‌توانید سایر تنظیمات مربوط به افزونه سوالات متداول را تغییر دهید.

شما می‌توانید در همان تنظیمات اولیه‌ای که برای افزونه انجام می‌دهید، با قسمت‌های مختلف افزونه آشنا شوید.

در ادامه شما می‌توانید با طرح سوالات بیشتری که می‌تواند برای مخاطبین پیش بیاید را همراه با پاسخ‌های مناسب قرار بدهید.

علاوه بر سوال و جواب‌هایی که در ابتدای نصب افزونه قرار داداید، می‌توانید از این قسمت سوالات بیشتری را نیز طراحی کرده و پاسخ دهید. این افزونه امکان درون‌ریزی و برون‌ریزی نیز دارد تا اگر بخواهید تغییراتی در سیستم کلی سایت ایجاد کنید، با مشکل مواجه نشوید.

در ادامه می‌توانید از قسمت نمایش پیشخوان وردپرس، FAQ را در هر قسمت از وبسایت که بخواهید قرار دهید.

برای مثال در تصویر بالا FAQ در قسمت نوار کناری مربوط به بخش ابزارک‌ها بنمایش درآمده‌است. هر سوالی که بنظرتان در صفحات خاصی امکان دارد که به ذهن مخاطب خطور کند را می‌توانید در نوار کناری همراه با پاسخ مناسب بیاورید.

جمع‌بندی

ایجاد قسمتی با عنوان سوال‌های پر تکرار می‌تواند برای بازدیدکنندگان سایت شما جذابیت داشته باشد، چرا که مخاطب بدون اتلاف وقت می‌تواند سوالی که ذهنش را مشغول کرده‌است را پیدا کند و جواب آن را مشاهده نماید. در این صورت قسمت پشتیبانی سایت نیز زمانی را برای مشاوره و سوالات تکراری از دست نخواهد داد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را قادر می‌سازد تا بتوانید محتوای با کیفیت در سایت تولید کرده و منتشر کنید. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس می‌باشد.

بنظر شما قرار دادن چه نوع سوال و جوابهایی می‌تواند برای مخاطبین سایت قابل استفاده‌تر باشد؟

5اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

 1. مرتضی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من در گوگل وقتی برخی مقالاتم رو سرچ میکنم اینطوری میاره https://example.com/onvane maghale>amp
  و این باعث شده صفحه خیلی زشت و گرافیک رو نشون بده
  ولی اگه بعد از نمایش amp اخرش رو بردارم باز درست میشه
  من میخوام amp نباشه که مخاطب اول اونجوری نبینه
  چیکار باید کرد؟

  1. اگه افزونه amp رو روی وردپرس نصب کردین٬ غیرفعالش کنین. از لیست افزونه‌های سایت‌تون چک کنین.

 2. mmoghadam گفت:

  سلام و خسته نباشید میخواستم سایتی راه اندازی کنم که روندش به این صورت باشه که در بین روند خرید یک متنی مشتری باید بنویسد و بره مراحل بعدی خرید سپس این متن در جزییات سفارش در پنل کاربری برای ما بیاید باید چکار کنیم؟ با تشکر

 3. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید میخواستم سایتی راه اندازی کنم که روندش به این صورت باشه که در بین روند خرید یک متنی مشتری باید بنویسد و بره مراحل بعدی خرید سپس این متن در جزییات سفارش در پنل کاربری برای ما بیاید باید چکار کنیم؟ با تشکر