دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

چهارچوب ایده‌آل برای نوشتن محتوا

نوشتن محتوا

هر سایتی که راه‌اندازی کنید و بخواهید که در نتایج اولیه گوگل بنمایش دربیاید، باید محتوایی کاملا باکیفیت در آن قرار بدهید. نوشتن محتوا باکیفیت می‌تواند سایت شما را در مقایسه با سایر سایت‌ها بیشتر مورد توجه قرار بدهد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا بدون اینکه به دانش کدنویسی تسلط داشته باشید، وبسایت خود را راه‌اندازی کنید. بعد از راه‌اندازی سایت با چالش‌هایی زیادی مواجه می‌شوید که با رعایت اصولی در مدیریت سایت خواهید توانست تا بر هر چالشی فائق شوید.

نوشتن محتوا یکی از اساسی‌ترین مواردیست که تولیدکننده محتوا سایت باید بر آن دقت کافی داشته باشد. محتوایی که در سایت قرار می‌گیرد باید کاملا مرتبط با موضوع سایت باشد و به سوالات احتمالی که می‌تواند در ذهن مخاطب بوجود بیاید، پاسخ دهد.

انتخاب عنوان محتوا اهمیت بالایی دارد، شما برای اینکه بتوانید بهترین عنوان را انتخاب کنید باید به نزدیک‌ترین حالتی که مخاطب در زمان انجام جستجو به ذهنش می‌رسد فکر کنید. اگر خود را در جای جستجوکننده محتوا قرار دهید، می‌توانید بهترین عنوان را پیدا کنید.

نوشتن محتوا
نوشتن محتوا

نقش سئو در زمان نوشتن محتوا

برای نوشتن محتوا در سایت‌های وردپرس بهترین حالتی که می‌توانید محتوای سئو شده تولید کنید، نگارش محتوا در قسمت افزودن نوشته پیشخوان وردپرس می‌باشد. اگر شما از افزونه‌های رنک‌مث سئو یا یوست سئو در سایت خود بهره ببرید، در زمان تولید محتوا کار سختی نخواهید داشت.

این افزونه‌ها در حین نگارش محتوا، نکاتی که در زمان تولید محتوا باید رعایت کنید را متذکر می‌شوند و در نتیجه آن شما در حین نگارش محتوای خود را کاملا سئو می‌کنید و این می‌تواند بزرگترین مزیت برای تولیدکننده محتوا در یک سایت باشد.

در ابتدا که شروع به تولید محتوای متنی می‌کنید، این افزونه‌ها می‌توانند با تذکراتی که به مخاطبین می‌دهد، به نویسنده در تولید محتوای سئو شده کمک کنند و اصولا اکثریت نویسنده‌هایی که تولید محتوا می‌کند، بعد از مدتی کاملا به این نکات تسلط می‌یابند و حتی خواهند توانست بدون وجود افزونه، محتوای سئو شده تولید کنند.

عنوان، چگالی کلمات، تعداد کلمات، تصاویر همراه با کلمه کلیدی، استفاده از لینک‌های خارجی، استفاده از لینک‌های داخلی، وجود فهرست برای محتوا، استفاده از پاراگراف‌های کوتاه و… مجموعه‌ای از موارد می‌باشد که با رعایت آنها می‌توانید، محتوای سئو شده تولید کنید.

رشد در جستجو
رشد در جستجو

خطر قرار دادن محتوای کپی در وبسایت

گوگل به‌عنوان بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی به تمامی مطالب و حتی تصاویری که در اینترنت قرار داده شده است کاملا تسلط دارد و از طریق الگوریتم‌های خزنده می‌تواند مبدا اطلاعاتی که اولین بار در اینترنت قرار داده شده‌است را شناسایی کند.

اگر شما به‌عنوان تولیدکننده محتوا، متنی را هر چند کوتاه از سایتی برداشته و در وبسایت خود قرار بدهید الگوریتم‌های گوگل کاملا این موضوع را تشخیص می‌دهند که این برای سایت شما کاملا مضر خواهد بود و به‌هیچ عنوان نخواهید توانست سایت خود را در نتایج گوگل ببینید.

شاید سایت شما در کوتاه مدت با استفاده از محتوای کپی شده بتواند بازدید بگیرد، اما در دراز مدت این الگوریتم‌های گوگل هستند که سایت شما را به‌عنوان ناقض محتوای سایر سایت‌ها شناسایی می‌کنند و علاوه بر اینکه سایت شما پیشرفتی نخواهد داشت، عدم رشد سایت می‌تواند برای شما خسارات زیادی داشته باشد.

اگر سئو سایت شما پیشرفت نکند و نتوانید بازدیدکننده بگیرید، سایت شما بازخورد نخواهد داشت و این می‌توانید برای مدیر سایت به معنی شکست در پروژه سایت قلمداد شود. فراموش نکنید که محتوا پادشاه است و باید بیشترین حساسیت را در زمان تولید محتوا به‌خرج دهید.

خطر کپی
خطر کپی

مخاطب را با محتوای خود جذب کنید

در زمان نگارش محتوا می‌توانید کمی از موضوع اصلی خارج شوید و با دادن اطلاعات مثبت به مخاطب، خواننده را غرق در مطب کنید. اینکار را می‌توانید با ارائه مطالب دست اول که در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته‌است، انجام دهید.

خود را در قامت کسی ببینید که می‌خواهد در رابطه با موضوعی اطلاعات داشته باشد، چه سوال‌های می‌تواند به ذهنش خطور کند یا اینکه بدنبال چه نیازی شروع به مطالعه محتوای شما می‌کند. می‌توانید با طرح سوال‌های از خود محتوایی را که مخاطب می‌خواهد را بوجود بیاورد.

گوگل با الگوریتم‌های جدیدی که ارائه داده‌است می‌تواند محتوای سایت‌های غیرانگلیسی را ترجمه کند و با زبان برگردانده شده در اختیار مخاطب قرار دهد، مطمئن باشید که اگر بتواند محتوای خاص تولید کنید در آینده جزوه تولیدکنندگان محتوای برتر در بین تمامی سایت‌ها خواهید بود.

محتوا
محتوا

جمع‌بندی

تولید محتوای با کیفیت می‌تواند به رشد سایت شما کمک شایانی بکند. اگر بتوانید محتوای سئو شده قدرتمندی در سایت خود قرار بدهید، سایت بسرعت رشد خواهد کرد و این شما هستید که بدون نیاز به هزینه تبلیغات، بصورت ارگانیک در نتایج گوگل به صفحات اول می‌رسید.

محتوا متنی
محتوا متنی

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرد. این تیم با ارائه دوره فروشگاه ساز کامل‌ترین آموزش موجود را در زمینه راه‌اندازی دوره کسب‌وکار آنلایت از طریق فروش اینترنتی را ارائه داده است.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت همراهی می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بشمار می‌آید.

چه نوع محتوایی در سایت‌ها بیشتر شما را جذب می‌کند؟

2اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. با ورد پرس تازه آشنا شدم