دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

تگ آلت (Alt) و تایتل (Title) چه اهمیتی دارند

تگ آلت (Alt) و تایتل (Titel)

تگ آلت (Alt) و تایتل (Title) برای توضیحات دقیق عکس‌هایی که روی سایت قرار داده‌ می‌شود باید نوشته شود.

در مقالات گذشته بر این نکته تاکید داشتیم که، برای بالا بودن رتبه سایت شما، باید بتواند سایت خود را به‌صورتی که مخاطب پسندتر باشد دربیاورد. برای اینکه سایتی با صفحات جذاب داشته باشید باید تصاویری خاص و مهیج که مربوط به مقاله است استفاده کنید. هر چقدر تگ آلت (Alt) و تایتل (Title) و عکس‌هایی که روی صفحات سایت قرار می‌دهید جذاب‌تر و با کیفیت‌تر باشد، مدت زمان بیشتری خواهد توانست بازدید کننده را در صفحه نگه دارد. مدت زمانی که بازدیدکننده در سایت می‌ماند از مهم‌ترین الویت‌هایی است که در آن گوگل بیشتر متمرکز است. فراموش نکنید که اگر بتوانید مخاطب را حتی برای چند ثانیه بیشتر هم که شده در صفحه خود نگه دارید، گوگل از میان میلیون‌ها صفحه روی اینترنت شما را در زمینه مطلبی که ارائه داده‌اید بیشتر مورد توجه قرار خواهد داد

تگ آلت (Alt) و تایتل (Title)
تگ آلت (Alt) و تایتل (Title)

نحوه قرار دادن عکس در مقاله

کیفیت و جذاب بودن عکس‌ها را همیشه در الویت کار خود قرار دهید. چرا که بازدیدکننده ابتدا تصاویر را چک می‌کند و سپس شروع به مطالعه مقاله موردنظر می‌نماید. برای قرار دادن عکس در مقاله خود باید در قسمت نوشتن علامت + را بزنید که در این صورت منوی المان‌ها باز می‌شود و شما می‌توانید از همینجا با انتخاب المان تصویر وارد منوی کتابخانه وردپرس شوید.

منو اد

زمانی که المان تصویر را انتخاب می‌کند، در محلی که این گزینه را انتخاب کردید، منوی جدیدی باز می‌شود، که به شرح شکل زیر می‌باشد.

زمانی که شما گزینه آبی رنگ با عنوان بارگذاری را انتخاب می‌کنید، شما مستقیما به داکیومت (فایل‌های داخل دستگاه) دسترسی دارید، که از همینجا می‌توانید هر تصویری را که در داخل کامپیوتر شماست بارگذاری یا آپلود نمایید.

گزینه کتابخانه پرونده‌های چند رسانه‌ای شما را به کتابخانه اصلی سایت، جایی که می‌توانید به تمام عکس‌هایی که در گذشته روی سایت بارگذاری شده‌اند، درسترسی داشته باشید. گذاشتن از نشانی زمانی استفاده می‌شود که شما بخواهید تصویری را که دقیقا سایت مبدا قرار داده‌است، در سایت شما هم به‌نمایش در بیاید، از آنجایی که تصویر به‌صورت آدرسی وارد می‌شود، در صورتی که سایت مبدا تصویر را تغییر دهد، تصویر در سایت شما نیز تغییر می‌یابد.

تصویر شاخص در هر مقاله

تصویر شاخص را می‌توانیم بعد از نوشتن هر مقاله یا مطلبی از منوی کناری بارگذاری کنیم، تصویر شاخص به منزله تصویر اصلی و ماهیت شناسه‌ای هر پستی است که می‌خواهیم در وب‌سایت قرار بدهیم. تگ Alt و Title از مهمترین عنوان‌هایی هستند که باید در زمان بارگذاری تصویر با دقت کامل وارد نماییم. اگر از افزونه‌ی رنک‌مث سئو استفاده می‌کنید، به راحتی به‌وسیله این افزونه خواهید فهمید که قرار دادن تگ آلت و تایتل در تصویر شاخص چقدر در سئو سایت شما می‌تواند موثر باشد.

تصاویر مرتبط با مقاله و مهمتر از همه تصویر شاخص، تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت سایت شما خواهد داشت. رعایت این نکات به سئو سایت شما قدرت می‌بخشد و شما خواهید دید که در زمان کمی آمار ورودی گوگل در سایت شما بالا می‌رود.

معرفی دقیق المان‌های تگ Alt و Title

تایتل (Title)، نام، نام کاربری و شناسه اضافه می‌کند تا تصویر به راحتی معرفی شود. در واقع زمانی که شما شناسه برای تصویر انتخاب می‌کنید، به تصویر ماهیت می‌بخشید. اگر شما ماوس را روی تصویر ببرید نوشته اتریبیوت (Attribute) بصورت نوشته پاپ‌آپ به‌نمایش درمی‌آید.

تگ آلت (Alt) در زمانی که عکس به هر علتی مثل سرعت پایین اینترنت و یا عدم بارگذاری تصویر به صورت کامل سایت، نوشته‌ها نمایان نمی‌شوند، جایگزین عکس می‌شود. این موضوع برای موتورهای جست‌وجو که زیر و بم سایت شما را می‌خوانند بسیار حائز اهمیت است. در واقع برای زمانیکه بارگذاری ناقص است و تصویر لود نمی‌شود، متن جایگزین را به‌نمایش درمی‌آورد.

افزودن تگ آلت (Alt) و تایتل (Title) به تصاویر

این کار به راحتی هرچه تمام‌تر انجام می‌شود، زمانیکه قصد دارید تصویری را در سایت آپلود کنید، بعد از انتخاب عکس فیدهایی در اختیارتان قرار می‌گیرد که با تکمیل کردن آنها می‌توانید سئو سایت خود را بهبود ببخشید.

وقتی که عکسی را برای اولین بار از میان فایل‌ها برمی‌گزینید، وردپرس تگ آلت (Alt) و تایتل (Title) مربوط به عکس را از شما می‌خواهد که کامل کنید.

در اینجا عنوان که وردپرس نشان داده شده‌است نامی است که روی فایل قرار داده شده، که همان تایتل قابل تغییر است.

متن جایگزین یا تگ Alt برای زمانیکه تصویر لود نشود به نمایش در می‌آید. یکی از این موارد که مزیت مهمی برای روشن‌دلان(کم بینایان و نابینایان) محسوب می‌شود، در استفاده برای دستگاه‌های متن‌ خوان می‌باشد. وقتی که این افراد به متن گوش می‌دهند، با رسیدن به تصویر متن جایگزین قرائت می‌شود که نشان از وجود عکس در آن قسمت می‌باشد.

توصیه می‌شود در راستای بالا بردن سئو سایت خود تگ آلت (Alt) و تایتل (Title) را بصورت کامل وارد نمایید.

جمع‌بندی

گوگل اعلام کرده‌است که تنها روی تگ آلت (Alt) به عنوان یک عامل در رتبه‌دهی توجه می‌نماید و از دیگر عنوان‌ها چشم می‌پوشد.

شما به عنوان مدیر سایت موظفید تمام پارامترهایی که در بهبود کیفیت سئو سایت شما موثر است را بصورت کامل رعایت نمایید، شما می‌توانید برای راهنمایی گرفتن در این زمینه از تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار کمک بگیرید. این تیم با توجه به تجاربی که طی دهه‌های گذشته کسب نموده‌است می‌تواند شما را در رسیدن هرچه سریعتر به رتبه‌های بالای گوگل راهنمایی کند.

تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار در راستای تجاربی که در زمینه وب کسب نموده دست به کار شد و برای اولین بار سیستمی بی نقص برای میزبانی وب طراحی نموده‌است که شما می‌توانید با استفاده از هاست‌های این شرکت به افزونه و قالب‌هایی که بع ارزش صدها دلار می‌باشند، با لایسنس اصلی در اختیار شما قرار بگیرند.

تگ آلت (Alt) و تایتل (Title) در همراهی با تصاویری که برای اولین بار در کتابخانه وردپرس شما قرار می‌گیرند، المانی مهم و تاثیرگذار در سئو سایت شما می‌باشد، فراموش نکنید که برای موتور‌های جست‌وجویی که دنبال پیدا کردن نقص در سایت شما هستند این موارد حتما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آیا درست است که از همان ابتدای سایت توجهی به سئو سایت نداشته باشیم و به مرور که سایت پیش می‌رود این نکات را در دستور کار قرار دهیم؟ موجب افتخار تیم وی‌پی‌وار می‌باشد که نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک بگذارید.

5اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

 1. ehsan گفت:

  مقاله کاربردی بود.
  با احترام فقط title رو اشتباه نوشتین

  1. SINA گفت:

   درود بر شما
   خیلی ممنون از دقت و حسن نظرتون

 2. حسن گفت:

  اشتباه نوشتی تگ نه اتریبیوت (Attribute)

  1. SINA گفت:

   درود بر شما
   ممنون که اشاره کردیم