دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

جذاب‌تر شدن نوشته با وجود آیکون مرتبط

وجود آیکون مرتبط

وجود آیکون مرتبط در نوشته‌ها می‌تواند با ایجاد جذابیت در محتوای سایت شما، سرعت عملکرد جستجوی مخاطب در سایت را بالا ببرد، شما می‌توانید با قرار دادن آیکون‌های مربوط به هر قسمت از محتوا، با یک نگاه به بازدیدکننده درون مایه محتوا را نشان دهید. برای مثال با قرار دادن آیکون رسانه در ابتدای تیتر یا دسته بندی می‌توانید، مخاطب را متوجه این موضوع کنید که در آن محتوای رسانه‌ای وجود دارد که می‌تواند فیلم یا تصویری مرتبط با مقاله باشد.

برای اینکه بتوانید آیکون‌هایی مناسب برای سایت خودتان انتخاب کنید، می‌توانید از تصاویری با فرمت svg استفاده کنید، عکس‌هایی که با این فرمت وجود دارند، بسیار مقیاس پذیرند و کیفیت این نوع عکس‌ها با بزرگ‌تر شدن دچار افت کیفیت نمی‌شوند.

در فرمت svg هر چقدر که فرمت عکس‌ها را تغییر بدهید، عکس دچار افت کیفیت نمی‌شود و می‌توانید در هر قسمتی از سایت که دوست دارید از این نوع عکس‌ها استفاده کنید.

اگر شما یک عکس با فرمت svg را بخواهید در سایت وردپرسی خود بارگذاری کنید، این امکان بصورت پیشفرض وجود ندارد و در کل وردپرس این فرمت را نمی‌شناسد، اما می‌توانید با نصب افزونه‌هایی که این امکان را برای شما میسر می‌کنند، این کار را انجام دهید.

وجود آیکون مرتبط
وجود آیکون مرتبط

افزونه‌ای برای آیکون مرتبط در وردپرس

با مراجعه به مخزن وردپرس افزونه‌های زیادی را مشاهده می‌کنید که ‌می‌توانید با نصب آن‌ها مشکل قرار دادن عکس با فرمت اس‌وی‌جی را در روی وردپرس خود رفع کنید.

افزونه‌ای که قصد داریم در ادامه برای شما معرفی کنیم، افزونه‌ی WP SVG Icons می‌باشد، بوسیله این افزونه می‌توانید، هر عکس دلخواهی که فرمت svg دارد را در روی وردپرس خود قرار دهید.

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل مربوط به افزونه را از سایت وی‌پی‌وار (تیم وردپرس فارسی) بصورت مستقیم بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس فایل مربوطه را در روی سیستم بارگذاری کنید.

افزونه درج تصویر فرمت SVG

برای دانلود کلیک کنید
تصاویر با فرمت اس‌وی‌جی روی وردپرس بصورت پیشفرض قابل اجرا نمی‌باشند از این رو شما می‌توانید با نصب این افزونه تصاویری که با فرمت...

نصب: 0+ وبسایت

در روش دومی که برای نصب این افزونه وجود دارد، می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس از قسمت افزودن افزونه و جستجوی WP SVG Icon در مخزن وردپرس، افزونه را پیدا کرده و بصورت مستقیم در روی سیستم خود نصب کنید.

مخزن وردپرس

شما بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه می‌توانید، تنظیماتی که با استفاده از افزونه می‌توانید اعمال کنید را در بخشی که با این نام در پیشخوان بوجود آمده است انجام دهید.

کار با افزونه فرمت اس‌وی‌جی در وردپرس

بعد از نصب افزونه قسمتی با عنوان WP SVG icons در نوار کناری پیشخوان وردپرس تشکیل می‌شود، این قسمت شامل چهاربخش می‌باشد.

قسمت اول به جهت قرار دادن آیکون‌های پیشفرض، قسمت دوم قرار دادن آیکون به حالت دستی و انتخابی، قسمت سوم برای تنظیمات و قسمت چهارم برای بروزرسانی‌هایی که توسط افزونه ارائه می‌شود.

وجود آیکون مرتبط

در بخش اول این افزونه آیکون‌های بی‌شماری بصورت پیشفرض وجود دارد که با انتخاب هر یک از این آیکون‌ها با فرمت اس‌وی‌جی می‌توانید کد کوتاه مربوط به آیکون را در وسط تصویر مشاهده کنید.

شما می‌توانید با کپی نمودن کد کوتاهی که خود افزونه به نمایش درمیاورد، در هر قسمتی از سایت، آیکون موردنظر را در محل دلخواه به‌نمایش دربیاورد.

با استفاده از قسمت دومی که در افزونه وجود دارد، چنانچه عکس دلخواهتان با فرمت SVG از سایتی دیگر را بارگیری کرده باشید و نتوانید در سایت وردپرسی خودتان بارگذاری کنید، با استفاده از این قسمت خواهید توانست عکسی که مدنظرتان می‌باشد را توسط این قسمت بارگذاری کنید.

فایل با فرمت اس‌وی‌جی موردنظرتان را در این قسمت می‌توانید درون‌ریزی کنید.

بخش سوم تنظیمات دارای سه بخش با این عناوین می‌باشد.

Load Default Icons: با فعال کردن این گزینه آیکون‌های پیشفرضی که در خود افزونه وجود دارند قابل دسترس خواهند بود.

Default Icon Elements: تگ html که بصورت پیشفرض در آیکون‌ها می‌باشد را انتخاب کنید، i برای حالت پیشفرض می‌باشد.

Clear Data on Uninstall: با فعال کردن این گزینه اگر افزونه را از روی وردپرس خود پاک کنید، تنظیماتی که در گذشته نیز تغییر داده‌اید پاک می‌شود.

جمع‌بندی

فرمت اس‌وی‌جی را نمی‌توان بصورت پیشفرض در روی وردپرس پیاده‌سازی کرد، پس شما با نصب افزونه‌‌هایی از این دست، مشکلی با فرمت SVG نخواهید داشت و خواهید توانست عکس‌های اس‌وی‌جی را در سایت وردپرسی خودتان به‌نمایش بگذارید. این نوع عکس‌ها با تغییر اندازه کیفیت‌شان افت نمی‌کند و می‌توانید در هر قسمت از سایت به‌نمایش دربیاورید.

برای طراحی سایت وردپرس بصورت حرفه‌ای می‌توانید از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه داده‌است استفاده کنید، اگر در زمان طراحی سایت وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به قسمت پشتیبانی، از تیم وی‌پی‌وار راهنمایی و مشاوره بگیرید.

تیم وی‌پی‌وار با افزونه‌ای که با نام شمسی‌ساز وردپرس کدنویسی کرده است، با بیش از ده‌هزار نصب فعال جایگاه ویژه‌ای را در بین سایت‌های فارسی زبان کسب کرده است. با نصب این افزونه روی وردپرس خود می‌توانید وردپرس خود را کاملا فارسی سازی کنید.

بنظر شما فرمت‌ تصاویری که در سایت قرار می‌دهیم تا چه میزان می‌تواند در سئو سایت شما موثر باشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.