دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه ایجاد حالت چسبان منو وبسایت

حالت چسبان

ایجاد حالت چسبان برای منو یا سایر قسمت‌های سایت می‌تواند دسترسی سریع مخاطبان به هر قسمتی که لازم است را بصورت آنی رقم بزند. مخاطبی که از طریق نتایج موتور جستجو وارد سایت شما می‌شود، بعد از یافتن آنچه که می‌خواهد، نگاهی مختصر به سایت می‌کنند تا محتوای آن را بررسی نمایند و مطلع شوند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما امکان ساخت هر نوع سایتی را می‌دهد و شما با تکیه بر مخزن وردپرس می‌توانید آنچه را که می‌خواهید را در روی وبسایت خود پیاده‌سازی کنید. ایجاد حالت چسبان برای قسمت‌های مختلف را می‌توان با تسط بر کدنویسی انجام داد، اما افزونه‌هایی به این منظور وجود دارد که کار را برای شما راحت خواهد کرد.

در حالت منو چسبان کاربر هرچقدر ماوس را اسکرول کند، منو در همان ابتدای صفحه قرار خواهد گرفت و کاربر می‌تواند به هر قسمتی که بخواهد، دسترسی سریع داشته باشد. این نوع منو که بصورت چسبنده در صفحه باقی می‌ماند را منوی شناور نیز می‌نامند.

یکی از افزونه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا آنچه را که به عنوان منوی چسبنده می‌خواهید را در وبسایت بوجود بیاورید، افزونه Sticky Menu (or Anything) on Scroll می‌باشد. این افزونه که تنظیمات پیچیده‌ای ندارد، می‌تواند آنچه که می‌خواهید را برای ایجاد چسبندگی انجام دهید.

حالت چسبان
حالت چسبان

نصب افزونه حالت چسبان منو وبسایت

برای نصب این افزونه بر روی سیستم خود می‌توانید، فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و آنرا از قسمت افزودن افزونه روی سیستم خود بارگذاری کنید.

افزونه ایجاد حالت چسبان

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه می‌توانید هر فسمت از سایت را که می‌خواهید به حالت چسبان در بیاورد. حالت چسبان می‌تواند به کاربران کمک کند دسترسی سریعتر به...

WebFactory Ltd بروزرسانی: 4 ماه قبل نصب: 100,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس از قسمت افزودن افزونه در قسمت جستجو عبارت Sticky Menu را وارد نمایید و افزونه‌ اولی که بنمایش در می‌آید را نصب کنید.

مخزن وردپرس
مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از یکصدهزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در مخزن وردپرس می‌باشد. بعد از فعال‌سازی افزونه قسمتی با عنوان نام افزونه به بخش تنظیمات افزونه افزوده می‌شود و می‌توانید تنظیمات را پیکربندی نمایید.

معرفی قسمت‌های مختلف افزونه ایجاد حالت چسبان

در ابتدا باید بدانید که هر قسمتی که یخواهید در سایت بصورت ثابت و چسبان باشد را از داخل کد‌های Inspect صفحه بیرون بکشید. برای اینکار به صفحه اصلی سایت می‌روید و با کلیک راست کردن وارد قسمت Inspect می‌شوید. در ادامه می‌توانید در زدن فلش سمت چپ که در بالای کد‌ها ایجاد شده است. ماوس را روی قسمتی که می‌خواهید چسبان شود، ببرید.

در این مثال ما هدر وبسایت را می‌خواهیم به حالت چسبان دربیاوریم در ابتدا باید کد هدر را استخراج نماییم که به روش بالا عمل می‌کنیم که تصویر زیر بدست خواهد آمد.

آخرین خط از کدها که در ابتدای آن هدر (header) نوشته شده‌است مدنظر ما می‌باشد.

شرط کاربرد هر افزونه‌ای آشنایی کامل با قسمت‌های مختلف آن افزونه می‌باشد. برای اینکه بتوانید با این افزونه کار کنید، گزینه‌های مربوطه به این شرح می‌باشند:

Sticky Element: در این بخش CSS ID که در بخش قبل استخراج کرده‌اید را همراه با هشتگ (#) قرار می‌دهید.

Space between top of page and sticky element: برای ایجاد فضا بین ابتدای صفحه و قسمت چسبنده، تنظیمات این بخش اختیاری می‌باشد.

Check for Admin Toolbar: برای کاربرانی که وارد سایت شده‌اند، قسمت ابزار مدیریت تنظیم می‌شود.

Do not stick element when screen is smaller than: تعیین حد برای نمایشگرهای کوچک که در آن حالت قسمت چسبنده نمایش داده نشود.

780 پیکسل برای دستگاه‌های هوشمند حالت چسبان را نمایش نخواهد داد.

Do not stick element when screen is larger than: در این قسمت هم پیکسلی را وارد می‌کنید که اگر تصویر بزرگ باشد، حالت چسبان نشان داده نشود.

افزونه حالت چسبان
افزونه حالت چسبان

در ادامه در بخش Advanced تنظیماتی که وجود دارند به این شرح هستند:

Z-index: سایر المان‌ها بتوانند با قسمت چسبان همپوشانی کنند.

Push-up element: المان را انتخاب کنید تا نسبت به سایر قسمت‌ها الویت داشته باشد.

Legacy Mode: در صورت نصب نسخه دوم حالت بهتری با عنوان Legacy برای قسمت چسبان وجود خواهد داشت.

Debug Mode: در صورت وجود خطا در افزونه از مشکلی که بوجود آمده‌است مطلع خواهید شد.

این افزونه شاید با سایر قسمت‌ها بخاطر بخش چسبان تداخل داشته باشد، اما مهمترین کاری که حالت چسبان می‌تواند به انجام برساند کاهش نرخ پرش خواهد بود. شما با بولد کردن آنچه که می‌خواهید در معرض دید باشد، می‌توانید مخاطب را بیشتر در وبسایت نگه‌دارید.

جمع‌بندی

هرچقدر مخاطب بتواند در سایت شما بهتر به سایر صفحات دسترسی داشته باشد، بیشتر از محتوای سایت شما استفاده خواهد کرد. شما می‌توانید با ایجاد حالت چسبان برای قسمت‌های مختلف بهترین بخش‌های سایت را بیشتر مورد توجه قرار دهید.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی، از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید. شما می‌توانید با مشاهده دوره فروشگاه ساز این تیم، کسب‌وکار آنلاین خود را شروع کنید و وارد دنیای تجارت الکترونیک شوید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار ارائه شده‌است، شما را در بوجود آوردن محتوای باکیفیت یاری می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بحساب می‌آید.

شما چقدر از قسمت‌های چسبانی که در یک سایت وجود دارد، استفاده می‌نمایید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.