دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

شروع به کسب‌وکار اینترنتی

کسب‌وکار اینترنتی

شاید نخستین بار که با اینترنت کار کردید، بعید می‌دانستید که اینترنت تا این حد بتوانید در ابعاد بزرگ برای کسب‌وکارها سود آور باشد، در ابتدا فقط کسب‌وکارهای بزرگ و شناخته شده جرات داشتند که حوزه‌ی کاریشان را وارد اینترنت کنند چراکه ورود به کسب‌وکار اینترنتی هزینه‌های زیادی برای مدیران می‌تراشید.

با پیشرفت‌های که در کسب‌وکارهای اینترنتی شکل گرفته‌است، حال به ذهن هر شخصی که از اینترنت دست به خرید می‌زند، این نوع از درآمد را برای خودش متصور می‌شود. از چالش‌هایی که می‌تواند تصورات این افراد را به‌هم بزند، نداشتن علم کدنویسی باشد.

کدنویسی از مهمترین رکن‌های اساسی برای ورود به حوزه‌ی کار با اینترنت می‌باشد، اما شروع کردن به یادگیری آن خارج از حوصله افرادیست که تاکنون تجربه‌ای در این زمینه نداشتند.

وردپرس می‌تواند این رویا را برای شما محقق نماید. این سیستم مدیریت محتوا به شما این امکان را می‌دهد تا بدون داشتن دانش کدنویسی، سایت خودتان را برای کسب‌وکاری که می‌خواهید داشته باشید یا دارید طراحی و راه‌اندازی کنید.

کسب‌وکار اینترنتی
کسب‌وکار اینترنتی

نقش وردپرس در کسب‌وکار اینترنتی

وردپرس با قالب‌های متنوع و افزونه‌های گوناگونی که در اختیار شما قرار می‌دهد به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید آنچه را که در یک سایت اینترنتی می‌خواهید را بوجود بیاورد. این افزونه‌ و قالب‌های توسط خود اشخاص یا شرکت‌هایی که دوست ‌داشته‌اند، وردپرس را توسعه دهند ارائه می‌شود.

کسب‌وکار اینترنتی می‌تواند در قالب سایت فروشگاهی و یا نوع دیگری از سایت‌ها باشد. برای مثال سایت‌های خبری که طرفداران زیادی نیز دارند می‌توانند با استفاده از جامعه‌ آماری بالایی که دارند، دست به کسب درآمد بزنند. این سایت‌ها با قرار دادن تبلیغات شرکت‌ها یا سایت‌های مختلف درآمدهای بالایی کسب می‌کنند.

در جهان امروز ثابت شده‌است که هر شخصی دانش بیشتری دارد به درآمد بیشتری نیز دست می‌یابد. از این رو شما می‌توانید با راه‌اندازی سایت تخصصی، مجموعه‌ای از آموزش‌ها را ارائه کرده و بفروش برسانید. در این زمینه باید ذکر کنیم که تولید محتوای آموزشی محدودیت ندارد و شما می‌توانید آنچه را که می‌خواهید را تولید کرده و ارائه کنید، چراکه اشخاصی وجود دارند که از آموزش‌های تخصصی شما بخواهند استفاده کنند.

شبکه اجتماعی و کسب‌وکار اینترنتی

کسب‌وکار اینترنتی را با این تعرف می‌توان بیان کرد که خرید و فروش بین دوطرف که کاملا مسقیم انجام می‌گیرد. هیچ واسطی در این بین وجود ندارد و باعث خواهد شد تا سود بیشتری برای فروشنده داشته باشید و خریداری که تنها با یک جستجو وسیله موردنظر خود را پیدا کرده‌است، کاملا از این معامله راضی خواهد بود، چرا که از اتلاف وقت برای گشت و گذار در بازار جلوگیری کرده‌است.

حال که بیشتر فروشگاه‌های فیزیکی صفحه شبکه اجتماعی خودشان را راه‌اندازی کرده‌اند، می‌توانند شروع به ارتباط‌گیری با مخاطبین کنند که رابطه‌ی مستقیمی با فروش آنها خواهد داشت. اگر کاربر شبکه اجتماعی بتواند از شرایط محصولات قرار داده شده بصورت کامل مطلع شود، چه بسا که اقدام به خرید کند.

این نوع از فروش‌ها که بیشتر نوپا هسنتد نسبتا از فروشگاه فیزیکی دردسر کمتری دارند، که هر دارنده فروشگاه فیزیکی را مجاب به راه‌اندازی کسب‌وکار در شبکه اجتماعی می‌کند.

اشل‌کاری فروش از طریق اینستاگرام

برای اینکه بتوانید در اینستاگرام محصولات خودتان را بفروش برسانید، باید عکس‌هایی از محصول را همراه با توضیحات کامل آن در کپشن در صفحه خود قرار دهید. استفاده از برچسب‌ها نیز در این مورد بسیار موثر است.

هرچقدر مخاطب بیشتری از محصولی که ارائه می‌کنید، دیدن نمایند، بیشتر این احتمال وجود خواهد داشت که سفارش خرید داشته باشند. جستجو در یک صفحه از بزرگترین ایرادهایی اینستاگرام می‌باشد، پیجی که محصولات متنوعی را در اینستاگرام قرار می‌دهد، اینکه مخاطب محصول موردنظرش را از بین سایر پست‌ها پیدا کند کامل خارج از حوصله هر مخاطبی خواهد بود و بعید است که معامله انجام پذیرد.

اینکه بتوان با تمامی بینندگان یک پیج با چندهزار مخاطب تعامل داشت، کاری کاملا دشوار و غیر عملی می‌باشد. در اینجاست که فقط داشتن سایت اینترنتی می‌تواند به داد شما برسد.

وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا با طراحی سایت بوسیله وردپرس، فروشگاه خود را بسازید که در این حالت با داشتن حتی هزاران مخاطب نیز با مشکلی مواجه نخواهید شد و با یک پنل کاربری قدرتمند می‌توانید جوابگوی تمام مشتریان خود باشید.

جمع‌بندی

کسب درآمد از اینترنت در گذشته اهمیت چندانی نداشت و حال شما با علم بر مزایایی که این نوع از درآمد دارد، باید هرچه سریعتر شروع به کسب درآمد از این راه بکنید. اتلاف وقت در این مورد جایز نیست و شما هرچه سریعتر باید با راه‌های کسب درآمد از اینترنت آشنا شوید.

برای اینکه بتوانید طراحی سایت با وردپرس را فراگیرید، می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. این تیم با تکیه بر تجربیات سال‌های گذشته خود می‌تواند آنچه که شما برای طراحی سایت یا فروشگاه با وردپرس نیاز دارید را برآورده سازد. اگر در زمان کار با وردپرس با مشکل مواجه شدید می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) کدنویسی شده‌است، می‌تواند شما را در طراحی محتوای با کیفیت یاری کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های پرطرفدار برای سایت‌های فارسی‌زبان بحساب می‌آید.

بنظر شما آینده کسب‌وکارهای فیزیکی با وجود گسترش کسب‌وکارهای آنلاین در چه شرایطی قرار خواهد گرفت؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.