دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

افزونه محبوب برای مقابله با هرزنامه ربات‌ها

اسپم ربات‌ها

هرزنامه ربات‌ها می‌تواند در بلند مدت باعث ایجاد اخلال در سایت وردپرسی شود. ربات‌ها و هکرها از طریق ارسال پیام‌های اسم یا بارگذاری فایل‌های اسپم می‌توانند سلامت سایت شما را در معرض خطر قرار دهند، توصیه می‌شود در جهت بالابردن امنیت سایت خودتان و جلوگیری از وجود پیام‌های اسپم در سایت افزونه‌هایی که در این رابطه وجود دارند را روس سیستم خود نصب کنید.

به عنوان یک مدیر سایت باید دقت داشته باشید که شما مسئول تمامی لایه‌های امنیتی هستید که می‌توانید برای سایت ایجاد شود. اگر شما نتوانید از سایت خودتان در مقابله با هکرها و ربات‌های تخریب کار محافظت کنید، سایت شما زیاد دوام نخواهد آورد و بزودی با مشکل مواجه خواهد شد.

مشکلاتی که می‌تواند از دسترس خارج شدن سیستم به مدت چندین ساعت و یا حتی از بین رفتن اطلاعات اصلی در سایت شود.

هرزنامه ربات‌ها
هرزنامه ربات‌ها

نحوه شناسایی هرزنامه ربات‌ها در وب‌سایت

ربات‌های تخریب کار که دائما در حال ارسال پیام به سایت‌ها می‌باشند، به این کار تا جایی ادامه می‌دهند که با پیدا کردن راه نفوذ در سایت به ایجاد خرابکاری در سایت بپردازند، در کل مضامین پیام‌هایی که توسط ربات‌های مخرب به قسمت‌های مختلف سایت ارسال می‌شود، توسط افزونه‌های اسپم زدا قابل شناسایی می‌باشند.

شما می‌توانید با نصب افزونه‌هایی از این دست از در روی سایت وردپرسی خود این کار را به افزونه بسپارید و خیال خود را از ضعف‌هایی که در این رابطه در سایت می‌تواند وجود داشته باشد، آسوده خاطر سازید.

برای مثال در بخش دیدگاه‌های یک وب سایت می‌تواند ده‌ها پیام که هرزنامه محسوب می‌شوند، وجود داشته باشد، بالا رفتن حجم این هرزنامه‌ها که هیچ مزیتی برای سایت ندارند، می‌توانند امنیت سایت شما را تهدید کنند.

لازم به ذکر است که حذف هرزنامه اهمیت بالایی در یک سایت دارد و از این رو افزونه‌ی حذف هرزنامه اکیسمت بصورت پیشفرض در روی سیستم وردپرس وجود دارد، اما شما در وردپرس دست بالا را دارید و می‌توانید هر افزونه‌ی دیگری که بخواهید را روی سیستم نصب کنید.

نصب افزونه اسپم پروداکشن

می‌توانید برای نصب افزونه ضدهرزنامه اسپم پروداکشن فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه در داشبورد وردپرس بارگذاری کنید.

افزونه ضد اسپم Spam Protection

برای دانلود کلیک کنید
روزانه هزاران ربات مختلف از سایت شما بازدید می‌کنند که در این میان ربات‌های مخربی نیز وجود دارند که با قرار دادن پیام‌ها و دیدگاه‌های...

СleanTalk بروزرسانی: 2 روز قبل نصب: 100,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با جستجوی نام افزونه (Spam protection) در مخزن وردپرس، افزونه را بصورت مستقیم روی سیستم خود نصب و راه‌اندازی کنید.

مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه می‌توانید از پیشخوان وردپرس خود به قسمت‌های مختلف افزونه دسترسی داشته باشید.

معرفی قسمت‌های مختلف در افزونه اسپم پروداکشن

این افزونه دارای قسمت‌های متفاوتی می‌باشد، که به معرفی خلاصه‌ای از آن می‌پردازیم، شما باید به جهت تسلط یافتن به افزونه بصورت کامل با قسمت‌های مختلف افزونه کار بکنید.

در صفحه اول افزونه مشاهده می‌کنید در روی چه قسمت‌هایی افزونه فعال می‌باشد.


SpamFireWall: با فعال کردن این گزینه ربات‌هایی که هرزنامه تولید می‌کنند شناسایی می‌شوند و امکان فعالیت‌شان وجود نخواهد داشت.

در ادامه قسمتی با عنوان Advanced Settings وجود دارد که می‌توانید با باز کردن آن به بخش‌های دیگر تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

بخش اول Forms to protect در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که افزونه در چه قسمت‌هایی می‌تواند دسترسی داشته باشد.

در بخش بعدی که Comments and messages می‌باشد، می‌توانید تنظیمات مربوط به پیام‌ها و نظرات را به جهت جلوگیری از هرزنامه تنظیم کنید.

بخش بعدی با عنوان Data processing می‌توانید به افزونه اجازه دهید که به جهت شناسایی هرزنامه و بهبود عمکرد آنالیز اطلاعات چه میزان دسترسی دارد.

در دیگر بخش تنظیمات که با عنوان Admin bar قابل مشاهده است، تعیین می‌کنید که در چه بازه‌هایی از زمان هرزنامه‌ها برای شناسایی مورد جستجو قرار بگیرند.

در این بخش پایین صفحه گزینه‌های وجود دارند که بصورت دستی قابل تنظیم می‌باشند.


Collect details about browsers: افزونه مجاز می‌شود تا اطلاعات مرورگر را ثبت کند.
Send connection reports: گزارش‌های را در رابطه با اتصال‌ها ثبت و ارسال کن.
Async script loading: این نوع از بارگذاری که فعال کردن آن لزومی ندارد می‌تواند، عملکرد را کاهش دهد.

جمع‌بندی

با استفاده از افزونه اسپم پروداکشن قادر خواهید بود، سیستم خود را از بروز خطراتی که توسط ربات‌ها تخریبکار با ارسال بیش از حد پیام‌های نامرتب انجام می‌شود، جلوگیری نماید.

برای طراحی سایت بصورت حرفه‌ای تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) مجموعه کامل و نقص را برای آموزش وردپرس ارائه داده است که استفاده از این آموزش‌ها می‌تواند شما را به طراح سایتی کامل حرفه‌ای تبدیل کند. چنانچه در زمان کار با وردپرس با مشکل مواجه شدید می‌توانید با ارسال تیکت به قسمت پشتیبانی از متخصصان این سایت راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وارق (وردپرس فارسی) کدنویسی شده‌است، در مدت زمان کوتاهی با بیش از ده‌هزار نصب فعال توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در میان سایت‌های وردپرس فارسی زبان پیدا کند.

آیا استفاده از افزونه‌های هرزنامه می‌تواند، سرعت سایت شما را بهبود ببخشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.