دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

تاثیر وب در زندگی‌ روزمره

شبکه‌اجتماعی

تاثیر وب بر کسی پوشیده نیست، عموم مردم به واسطه استفاده از شبکه‌های اجتماعی وارد دنیای وب شده‌اند، شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام با کاربرد عامه‌پسند و آسان توانسته‌اند اکثریت افراد جامعه از سنین 7 تا 70 سال را به استفاده از وب ترغیب نمایند.

طی سالیانی که بشر متمدن شده‌است و شروع به تکامل کرده‌است در هیچ زمانی به اندازه صد سال اخیر پیشرفت نکرده‌است و بیشترین میزان این تحرک بشر در راستای استفاده از تکنولوژی، در دو دهه اخیر بوده‌است. با ظهور اینترنت بود که تمامی آکادمی‌های علمی توانستند با به اشتراک گذاری علوم و تحقیقات خود در دنیای وب پیشرفت‌های روزافزون خودشان را بیشتر توسعه دهند. در حال حاضر بندرت افرادی وجود دارند که از اینترنت و دنیای وب استفاده نکنند، طی سالیان اخیر در کشور ایران نیز با شعار دولت الکترونیک همه افراد جامعه، در راستای الکترونیکی کردن هویتشان یا احراز هویت‌های الکترونیکی کوشیده‌اند تا کاربرد وب را یاد بگیرند.

بانک یکی از نمونه‌های استفاده از وب می‌باشد، امروزه افراد می‌توانند بیشتر کارهای خود را بدون مراجعه به بانک و بصورت اینترنتی انجام دهند.

تاثیر وب
تاثیر وب

تاثیر وب و شبکه‌های اجتماعی بصورت عمومی

میزان دسترسی افراد به اینترنت کمتر مورد بحث قرار می‌گیرد، چرا که امروزه همه می‌توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند. امری که امروزه بیشتر مورد توجه کاربران اینترنت می‌باشد، کسب درآمد از طریق اینترنت و نحوه رونق بخشیدن به کسب‌وکار از این طریق می‌باشد.

شما به‌وسیله شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از دوستان خود باخبر باشید. اما توسعه جامعه آماری استفاده کننده از شبکه اجتماعی کامل به مرور زمان اتفاق افتاد. همیشه جوانان پیشتاز در استفاده از تکنولوژی بوده‌اند و بعد از جوانان، این افراد میانسال هستند که به ‌استفاده از شبکه‌های اجتماعی رقبت پیدا می‌کنند.

تلگرام یکی از شبکه‌هایی بود که در مدت زمان کمی توانست به میزان بالایی در میان مردم محبوبیت کسب کند. در ابتدا افرادی که عضو این شبکه بودند با ارسال عکس یا فیلم‌های هیجان انگیز برای دوستان و آشنایان دیگر افراد را راغب به استفاده از این شبکه می‌کردند. امکان دعوت کسانی که عضو این شبکه نبودند وجود داشت و پیام‌های دعوت ارسالی برای دیگران نقش بسزایی در جذب افراد به این سمت داشت. با گسترش حساب‌های کاربری تلگرام امکان ایجاد کانال با موضوعات مختلف را کلید زد، این امکان در مدت زمان کمی با استقبال زیادی از سوی کاربران روبرو شد، افراد می‌توانستد نسبت به موضوع یا کاری که به آن علاقه دارند عضو کانال مربوطه بشوند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

تاثیر شبکه اجتماعی اینستاگرام در زندگی مردم تبدیل به داستانی شده‌است، که سر درازی دارد و هنوز هم بعد از 10 سال که این شبکه راه‌اندازی شده‌است، محبوبترین اپلیکیشن در هر دستگاه هوشمندی است.

امروزه تمامی اقشار جامعه که از دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌کنند و به اینترنت دسترسی دارند، می‌توانند در مدت زمان کمی یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام افتتاح کنند. در همان ابتدا اینستاگرام از شما می‌خواهد که شماره تلفن همراهتان را در آن ریجیستر نمایید، بعد از قرار دادن شماره روی این شبکه، هوش مصنوعی اینستاگرام دستبکار می‌شود و دوستان و آشنایانی که شمارشان در دستگاه هوشمند شما وجود دارد و عضو اینستاگرام هستند را پیشنهاد می‌دهد که دنبال کنید. حال شما با دنبال کردن دوستان مجازیتان می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های آنها را مشاهده کنید و نظرات و موردپسند بودن تصویر را از جانب خودتان اعلام کنید.

این امکان متقابلا برای دوستانتان نیز وجود دارد و می‌توانند، تصاویر اشتراک‌گذاری شده توسط شما را ببینند.

توسعه یافتن اینستاگرام

در ابتدا افرادی که وارد شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌شدند فقط جهت در ارتباط بودن با دوستان و آشنایان بصورت مجازی از این شبکه استفاده می‌کردند، اما زمانی که کاربران این شبکه اجتماعی گسترش پیدا کردند، جامعه بزرگ و متنوعی به وجود آمده بود که اقشار مختلف در آن بدنبال علایق خود می‌گشتند.

افرادی که در ابتدا تاسیس این شبکه‌ اجتماعی عضو این شبکه شده بودند، توانستند با جذب فالورهای زیادی از صفحات خود دست به کسب درآمد بزنند، علاوه بر جذاب بودن پست‌های این افراد که امروزه بلاگرهای معروف اینستاگرام می‌باشند، می‌توان بی‌رقیب بودن آنها در ابتدای شگل‌گیری اینستاگرام یا حتی کم بودن تعداد کاربران فارسی زبان اینستاگرام در ابتدای تاسیس این شبکه را عامل محبوبیت آن‌ها دانست.

ورود ورزشکاران و هنرمندان به این شبکه اجتماعی مهر تاییدی بود بر کاربردی بودن این شبکه، چرا که مشاهیر می‌توانستد به‌واسطه این شبکه اجتماعی بصورت مستقیم با طرفدارانشان در ارتباط باشند و هواداران هر فرد مشهوری با دنبال کردن این اشخاص آخرین پست‌های به اشتراک‌گذاری شده توسط مشاهیر را مشاهده نمایند. حال که تمام مشاهیر عضو این شبکه شده‌اند افراد می‌توانند فقط افراد مشهوری را که دوست دارند دنبال کنند. با این وجود می‌توان گفت که محبوبیت افراد در جامعه را نیز می‌توان از میزان طرفدارانشان شناسایی کرد. البته توجه داشته باشید که این میزان طرفدار با فعال بودن پیج نیز رابطه مستقیم دارد.

میزان طرفداران کریستیانو رونالدو و تعداد پست‌های از زمان ورودش در اینستاگرام قرار داده‌است را مشاهده می‌کنید.

در صفحه لیونل مسی نیز می‌توان این آمار را مشاهده کرد، اگر توجه داشته باشید پی خواهید برد که صفحه رونالدو از صفحه مسی فعالتر می‌باشد و این بی‌تاثیر در تعداد دنبال کنندگان این دو فوتبالیست فوق‌العاده نمی‌باشد.

کسب‌وکار در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام که در مدت زمان کوتاهی توانسته بود با توجه به بروزرسانی‌ها و پشتیبانی‌های ویژه خود تاثیر بسزایی در جذب این حجم از مخاطب کند، هیچگاه از ایجاد امکانات برای مخاطبین دریغ نکرده‌است.

مهندسان و طراحان اینستاگرام در پی توسعه اینستاگرام تدابیری ویژه‌ای اندیشیدند که امروزه به یکی از نقطه‌های عطف این شبکه تبدیل شده است.

امکان ایجاد بیزینس‌پیج یا پیج‌کاری امکان ویژه‌ای فراهم آورد که در آن می‌توان تمامی پست‌ها و استوری هایی که به اشتراک گذاشته می‌شود را مورد بررسی و آنالیز دقیق قرار داد.

از این رو تمامی افرادی که در اینستا هستند رغبت پیدا کرده‌اند تا در این محیط کسب‌وکارشان را معرفی نمایند وچه بسا از این امکان برای بالا بردن رونق کسب‌وکار خود استفاده کنند.

صفحات مختلف در اینستاگرام

میزان نفوذ‌پذیری این شبکه بر کسی پوشیده نیست، این شبکه توانسته است در تمامی زمینه‌های سیاسی، تجاری، فرهنگی و آموزشی و دیگر موارد افراد متخصص را مجاب به شروع فعالیت در این شبکه بنماید.

در زمینه سیاسی می‌توان گفت که افراد سیاسی در سراسر جهان از جمله رهبران کشورها یا افرادی که در قسمت‌های بالا دست کشور فعالیت می‌کنند، با عضویت در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند نظرات خود را در این شبکه به اشتراک بگذارند و میزان محبوبیت خود را به‌وسیله این شبکه مورد سنجش قرار دهند. در زمان انتخابات کشورها فعالیت‌های انتخاباتی در این شبکه شدت می‌یابد و افراد به بحث و گفتگو در این زمینه می‌پردازند.

افراد و هم فکرهایشان در اینستاگرام

جامعه متشکل از افراد زیادی است که اخلاق و رفتارهای گوناگونی در جامعه دارند، که این رفتار و اخلاقیات آن‌ها را متمایز از دیگر افراد جامعه می‌کند. این افراد در شبکه‌ اجتماعی یکدیگر را به‌واسطه کمپین‌ها و صفحات مختص به چالش‌ها پیدا می‌کنند و شروع به برقراری ارتباط با هم می‌کنند.

با این وجود افراد می‌فهمند که در جامعه تنها نیستند و می‌توانند دست بکار شوند و در راستای خواسته‌ها و نیازهای خودشان در جامعه متعهد شوند.

به لطف این شبکه مردم اطلاعاتی نه تخصصی و شاید بتوان گفت سطحی در زمینه‌های مختلف کسب می‌کنند که باعث جهان‌بینی افراد می‌شود. حال شما با این شبکه می‌توانید از بیماری‌های اخلاقی، رفتارهای اجتماعی، مسائل مربوط به محیط زیست و غیره مطلع شوید. این رگبار و حجم وسیعی از اخبار و اطلاعات است که ما را از زندگی روزمره دور کرده‌است و تحت تاثیر خودش قرار داده‌‌است.

جمع‌بندی

در شبکه‌های اجتماعی افراد می‌توانند حمایت خود را از کمپین‌ها یا کارهای جمعی اعلام کنند، اما فقط این حمایت‌ها به لایک‌ کردن یا اشتراک گذاری مطالب محدود است. توجه کنید که برندها و شرکت‌ها به این موضوع پی برده‌اند که به وسیله شبکه اجتماعی می‌توانند محصولات و خدمات خود را در دید افراد بیشتری از جامعه قرار دهند، اما این تصور را نداشته باشید که برای هر کسب‌وکاری صفحه اینستاگرام کافیست، شما برای معرفی کاملتر و دقیق محصولات خود و پشتیبانی قوی نیاز به راه‌اندازی سایت دارید.

برای ایجاد سایت می‌توانید از پشتیبانی تیم وی‌پی‌وار در این رابطه مشاوره بگیرید، این تیم طی تجربیاتی که در ده‌های گذشته کسب کرده‌است شروع به میزبانی وب برای علاقه‌مندان کرده‌است و افزونه‌ و قالب‌هایی به ارزش چندصد دلار را با لایسنس اصلی در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار می‌دهد.

به نظر شما چه عاملی باید وجود داشته باشد که شبکه اینستاگرام همچنان با قدرت به جذب مخاطب بپردازد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.