دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

افزودن کد سفارشی در وردپرس

افزودن کد سفارشی

افزودن کد سفارشی در وردپرس را می‌توان بخش جدایی ناپذیر برای یک سایت وردپرسی در راستای شخصی سازی کامل سایت دانست. محیط متن باز وردپرس به شکلی طراحی شده‌است که شما برای راه‌اندازی سایت با استفاده از این محیط به دانش کدنویسی نیاز نخواهید داشت، قبل از اینکه شما در قسمت‌های خاصی از سایت احساس نیاز کنید، می‌توانید دست به شخصی سازی بزنید، با مراجعه به مخزن وردپرس افزونه‌ای ویژه در رابطه با آن را پیدا کنید و شروع به اعمال تغییرات کنید، شما در زمان کار با افزونه نیازی به کدنویسی نخواهید داشت.

در موارد خاصی دیده شده‌است که مدیر سایت در راستای شخصی سازی سایت قسمت‌های ویژه‌ای را دستخوش تغییر کرده‌است، در این موارد شما با استفاده از کدنویسی قادر خواهید بود در نقطه به نقطه سایت شخصی سازی انجام بدهید. با دانش کدنویسی شما در آن قادر هستید حتی در برخی از افزونه‌ها یا قالب‌ها نیز تغییرات ایجاد کنید.

افزونه اضافه کننده کد در وردپرس

شما بدون دانش کدنویسی قادر خواهید بود که شروع به طراحی سایت وردپرس بکنید، با افزونه و قالب‌های بیشمار نیز خواهید توانست شخصی‌سازهایی که در مدنظرتان می‌باشد را انجام دهید.

طراحی سایت از دیر باز توسط برنامه‌نویسان انجام می‌شود و کمتر دیده ‌شده‌است که شخصی که در برنامه نویسی تبحر ندارد، بتواند جرائت اینکار را به خود بدهد. اما با پیشرفت‌هایی که در محیط وردپرس انجام شده، امروزه هر فردی از هر قشری از جامعه که باشد، می‌تواند بدون دانش کدنویسی و با استفاده از وردپرس شروع به طراحی سایت بکند، دقت داشته باشید که وجود افزونه و قالب‌‌ها نیز در این طراحی‌ها بی‌تاثیر نیست و سرعت طراح سایت را دوچندان می‌کند. اگر شما بدون دانش کدنویسی شروع به طراحی سایت بکنید، ممکن است در موارد معدودی به مشکل برخورد کنید، که برای جلوگیری از اتلاف وقت می‌توانید با کمک گرفتن از فریلنسرها کد مربوطه را دریافت نماید، شما با کمک فریلنسر می‌توانید بی‌درنگ سفارش کار بدهید و بعد از زمان تعیین شده، پروژه خود را تحویل بگیرید.

شما با کمک افزونه قادر هستید، کد مربوطه که فریلنسر در اختیار شما می‌گذارد را در محیط وردپرس خود اجرا کنید.

نصب افزونه افزودن کد با Code Snippets

شما با افزونه کد اسنیپتس (Code Snippets) قادر خواهید بود دست بکار شوید و خودتان کد موردنظرتان را در سیستم نوشته و اجرا کنید. اما برای راحتی کار می‌توانید در راستای شخصی‌سازی سایت، کار را به یک فریلنسر بسپارید و تنها کاری که بعد از آن باید انجام بدهید این است که فایل کد مورد نظر را بوسیله همین افزونه در وردپرس اجرا کنید.

شما برای نصب این افزونه می‌توانید فایل مربوط به افزونه را مستقیما از سایت وی‌پی‌وار تهیه کنید و سپس از قسمت افزودن افزونه فایل را در مسیر نصب قرار دهید و بعد از آن اجرا کنید.

افزونه Code Snippets

برای دانلود کلیک کنید
در این افزونه قادر هستید با واردکردن کدهای سفارشی، در سایت خود تغییرات ایجاد کنید، اگر برای سفارشی سازی سایت خود در قسمت‌های مختلف...

Code Snippets Pro بروزرسانی: 2 ماه قبل نصب: 700,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دیگر می‌توانید با وارد شدن به داشبورد وردپرس و پیدا کردن افزونه مربوطه در مخزن، افزونه را نصب و فعال کنید.

بعد از نصب این افزونه، مطمئن باشید که هیچ نقطه‌ای از وردپرس نمی‌تواند در خارج از دسترس شما قرار بگیرد و هیچ محدودیتی برای اعمال کدها در این محیط نخواهید داشت.

کار با افزونه کد اسنیپتس Code Snippets

بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه می‌توانید، با دسترسی که محل وارد کردن کد و یا محل نوشتن کد دارید، شروع به اعمال تغییراتی که مدنظرتان است بکنید.

این افزونه بصورت پیشفرض کدهایی را در روی خودش دارد که می‌توانید با فعال یا غیرفعال کردن کدها با نحوه کار این افزونه آشنا شوید.

افزودن کد سفارشی
افزودن کد سفارشی

شما می‌توانید از همین جا شروع به نگارش کد بکنید و یا اگر که کد مربوطه را بصورت سفارشی از فریلنسر دریافت کرده‌اید را از این صفحه بارگذاری نمایید.

با استفاده از گزینه Import فایلی که از فریلنسر دریافت کرده‌اید را می‌توانید با تعیین مسیر فایل به مجموعه کد‌ها اضافه کنید. اما بار وارد شدن به گزینه Add New می‌توانید شروع به نوشتن کد بکنید.

کدنویسی با افزونه کد اسنیپتس

اگر می‌خواهید خودتان ذست بکار شوید و کد نویسی کنید، می‌توانید این کار را از قسمت Add New شروع کنید.

در ابتدا باید برای کدی که می‌خواهید بنویسید عنوان انتخاب کنید تا بعد از افزایش کدها بتوانید کدی را که می‎خواهید، سریعا از روی عنوان پیدا کنید، در قسمتی که با عنوان Code مشخص شده‌است، می‌توانید شروع به کدنویسی بکنید. با استفاده از این قسمت می‌توانید کد را از جایی دیگری برداشته و در این محل کپی کنید.

در قسمت پایین‌تر که بصورت گزینه‌ای به نمایش درآمده است می‌تواند دستور دهید که کد در کدام قسمت و چه زمانی اجرا شود. گزینه‌ها به این شرح می‌باشند:

Only run once: با انتخاب این گزینه کد فقط یکبار اجرا می‌شود.

Only run on site front-end: با انتخاب این گزینه کد فقط در محل ویژه اجرا می‌شود.

Only run in administration area: با انتخاب این گزینه کد در قسمت مدیریت سایت اجرا می‌شود.

Run snippet everywhere: با انتخاب این گزینه کد در تمام نقاط سایت اجرا می‌شود.

قسمتی که با عنوان Description وجود دارد، در این قسمت می‌توانید نحوه دقیق کارکرد کد را توضیح دهید، تا در زمان مواجه شدن با انبوهی از کدها دچار سردرگمی نشوید.

با استفاده از قسمت Tags می‌توانید کدها را براساس موضوع و یا کارکردی که در زمان اجرا شدن دارند دسته‌بندی کنید. بعد از نوشتن قسمت‌های مختلف اسنیپت جدید، حال می‌توانید کد نوشته شده را ذخیره و اجرا کنید.

جمع‌بندی

می‌توانید با افزونه اسنیپت کدهایی را که برای اولین بار توسط کدنویسان به نگارش درآمده است را در سایت خود اجرا کنید و اگر نتیجه موردنظر شما در زمان اجرا شدن این کد درست اجرا نشد، کد مربوطه را حذف یا غیرفعال کنید.

شما می‌توانید با استفاده از آموزش‌هایی که توسط تیم وی‌پی‌وار در این سایت ارائه شده‌است، شروع به طراحی سایت شخصی خودتان بکنید، چنانچه در زمان طراحی سایت با مشکل مواجه شوید، می‌توانید با ارسال تیکت از تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار مشاوره و راهنمایی بگیرید.

تیم وی‌پی‌وار در راستای پیشرفت روزافزون تکنولوژی طراحی سایت در این مرز و بوم بعد از بومی‌سازی وردپرس دست به ابتکاری دیگر زده‌است و با ارائه خدمات میزبانی وب، سیستم طراحی سایت را اتوماسیون نموده‌است. شما بلافاصله بعد از تهیه هاست از این تیم می‌توانید مستقیما شروع به طراحی سایت بکنید، توجه داشته باشید که روی این هاست آخرین نسخه وردپرس با افزونه و قالب‌های آماده، به ارزش صدها دلار با لایسنس اصلی در روی این سیستم قرار داده شده‌است.

در چه شرایطی تمایل خواهید داشت که با سپردن قسمتی از پروژه به فریلنسر طراحی سایت خود را پیش ببرید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.