دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه ساخت اسلاید در وردپرس

ساخت اسلاید

ایجاد سایت با صفحات جذاب در گرو سلیقه‌ای است که مدیر سایت در زمان طراحی آن بخرج می‌دهد، اگر بتوانید صفحات جذابی بوجود آورید، مخاطبین جذب سایت شما می‌شوند. هرچقدر در جذب مخاطب بهتر عمل کنید، خواهید توانست بازدیدکننده بیشتری نیز داشته باشید.

یکی از روش‌هایی که با پیاده‌سازی آن می‌توانید صفحات جذابی بوجود بیاورید، ساخت اسلاید برای صفحات مختلف می‌باشد، شما می‌توانید با قرار دادن تصاویر جذاب در سایت خودتان، اهمیتی که به جلب‌نظر مخاطبین قائل هستید را نشان دهید.

در برخی از قالب‌ها که برای وردپرس ایجاد شده‌اند، می‌توانید به‌راحتی تصاویر مختلفی در صفحات خود قرار دهید و از اسلایدهای آماده استفاده کنید، اما برای اینکه بتوانید تصاویری با حالت اسلایدی را در صفحات خود ایجاد کنید، می‌توانید از افزونه‌هایی که به این منظور بوجود آمده‌اند، استفاده نمایید.

یکی از افزونه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید اسلایدهای جذاب و زیبا ایجاد کنید تا در سایت قرار بدهید، افزونه پرطرفدار Smart Slider 3 می‌باشد. این افزونه را می‌توان محبوب‌ترین افزونه‌ی اسلایدساز در مخزن وردپرس عنوان کرد.

ساخت اسلاید
ساخت اسلاید

نصب افزونه ساخت اسلاید

افزونه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها اسلایدهای زیبا برای سایت ایجاد کنید، افزونه‌ای که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند مرجعی باشد برای آنچه که ما می‌خواهید در سایت بوجود آوریم.

برای نصب این افزونه بر روی سیستم وردپرس دو روش وجود دارد که به شرح زیر است:

در روش اول می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و فایل موردنظر را از قسمت افزودن افزونه روی سیستم خود بارگذاری کنید.

افزونه ساخت اسلاید صفحات

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه می‌توانید اسلایدهای جذابی برای سایت خودتان بسازید و صفحات را با وجود آنها کاملا زیبا کنید، اگر صفحاتی که سایت وجود دارند...

Nextend بروزرسانی: 1 ماه قبل نصب: 900,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به پیشخوان سایت وردپرسی خود، از قسمت افزودن افزونه در قسمت جستجو عبارت Smart Slider 3 را وارد کنید و در نتایج جستجو افزونه را مشاهده کنید.

مخزن وردپرس
مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از هشتصدهزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای ساخت اسلاید صفحات می‌باشد.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه می‌توانید قسمتی که با عنوان Smart Slider در پیشخوان وردپرس بوجود آمده‌است را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید تنظیمات مربوط به افزونه را از آن قسمت انجام دهید.

معرفی تنظیمات افزونه ساخت اسلاید

برای اینکه بتوانید شروع به ساخت پروژه‌ای که به عنوان ایده، در ذهن دارید را به انجام برسانید از قسمت داشبورد افزونه وارد New Project می‌شوید.

شروع پروژه
شروع پروژه

در صفحه بعد نیز عنوان Create a New Project را انتخاب نمایید.

ساخت پروژه
ساخت پروژه

در ادامه صفحه جدیدی باز می‌شود و عنوان آن به این شرح است:

Project Type: دو گزینه اسلاید و بلوکی وجود دارد و اگر نخواهید که اسلایدی که می‌سازید از اندازه یک بلوک بیشتر باشد، می‌توانید گزینه بلوک را انتخاب کنید.

Slider Type: در نسخه رایگان فقط می‌توانید حالت ساده را انتخاب نمایید، چنانچه نسخه پرمیموم افزونه را خریداری کنید، می‌توانید از سایر گزینه‌های برای ساخت پروژه بهره ببرید.

Settings: علاوه بر نام و عرض و ارتفاع حالت پیشفرض نمایش را انتخاب می‌کنید که این عناوین را دارد:

Boxed: حالت جعبه‌ای که می‌توانید روی کل اسلاید، محتوا اضافه کنید.

Full-Width: عرض مرورگر را پوشش می‌دهد اما در ارتفاع تاثیری نخواهد داشت.

Full width انتخاب پیشفرض ما در حین انجام پروژه می‌باشد.

با زدن Create شروع به ایجاد اسلاید می‌کنید.

تنظیمات اولیه
تنظیمات اولیه

در ادامه شروع به ساخت اسلایدی که می‌خواهید بسازید، می‌کنید.

انتخاب تصویر

بعد از انتخاب تصویر دلخواه می‌توانید با رفتن روی پروژه شروع به ایجاد تغییرات و اضافه کردن لایه در جدید به پروژه بکنید.

می‌توانید از پنجره‌ای که در ابتدا باز شده‌است، میزان شفافیت، رنگ، Blur تصویر و …. را تغیر دهید.

اسلاید

برای افزودن لایه به تصویر، گزینه بعلاوه‌ای که بصورت سبز رنگ وجود دارد را انتخاب می‌کنید. در پایین همین گزینه عباراتی وجود دارد که می‌توانید با کشیدن و رها کردن آنها در هر قسمت از تصویر که بخواهید، تغییرات ایجاد کنید. در ادامه پنجره‌ای باز می‌شود و دو تب Layer و Library را شامل می‌شود.

LAYERS

هریک از اانواع لایه‌ها را برای انتخاب به تصویر انتخاب نمایید، در ادامه تنظیمات مربوطه به آن نیز بنمایش درمی‌آید و می‌توانید شکلی که اسلاید می‌خواهید داشته باشد را اجرایی کنید.

این قسمت شامل انواع اسلاید از پیش تعریف شده می‌باشد و با انتخاب هر یک از آن‌ها قادر به ایجاد تغییرات در آنها خواهید بود.

LIBRARY

برای اینکه بتوانید اسلایدهایی که ایجاد کرده‌اید را در صفحه موردنظر اجرا کنید، از قسمت ابزارها با وارد کردن عبارت Smart Slide اسلاید موردنظر را در قسمتی که می‌خواهید قرار بدهید.

ابزارک

روش دیگر افزودن اسلاید ساخته شده به صفحه موردنظر استفاده از کد کوتاه است، هر اسلایدی که می‌سازید، کدکوتاه منحصر به خودش را دارد.

جمع‌بندی

برای اینکه بتوانید صفحاتی جذاب بوجود بیاوردید باید از ابزاری که در اختیارتان قرار دارد، بصورت کامل استفاده کنید، افزونه ساخت اسلاید تنظیمات پیچیده‌ای ندارد و شما می‌توانید با پیاده‌سازی آنچه که در نظر دارید، صفحات جذاب ایجاد کنید.

اسلاید

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرد. این تیم با ارائه دوره فروشگاه ساز کاملترین آموزش موجود را در زمینه راه‌اندازی دوره کسب‌وکار آنلایت از طریق فروش اینترنتی را ارائه داده است.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت همراهی می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بشمار می‌آید.

وجود اسلاید جذاب تا چه میزان می‌تواند، بیننده را جذب نماید، در ساخت اسلاید برای صفحات الویت شما چیست؟

3اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. خیلی جالب و خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید

    1. SINA گفت:

      ممنون از توجهتون و زمانی که اختصاص دادین.