دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

نقشه سایت و تاثیر آن در سئو

نقشه سایت

نقشه سایت به عنوان یک ابزار کاربردی است، که هم کاربر و هم الگوریتم‌های موتور جستجو از آن استفاده می‌کنند. نقشه سایت در زمان استفاده کاربر سرعت عمل بالایی را به کاربر جهت جستجو در سایت به ارمغان می‌آورد و برای الگوریتم‌ها نیز شناسایی URL ها را به سرعت انجام می‌دهد.

یکی از ابزارهای ضروری سئو برای آنالیز هر سایتی نقشه سایت می‌باشد، با وجود نقشه سایت شما می‌توانید سریعا از نوع دسته‌بندی مطب موردنظری که در جستجوی آن هستید، مطلع شوید. سئو فاکتورهای بی‌شماری دارد و این امکان پذیر نیست که با رعایت یکباره این فاکتورها بلافاصله سایت شما در نتایج اولیه گوگل قرار بگیرد. چنانچه بصورت مداوم و مستمر فاکتورهای مهم سئو را در دستورکار خود قرار دهید، در بلند مدت خواهید توانست سایت خود را در صفحه اول نتایج گوگل مشاهده کنید. نقشه هر سایت را می‌توان راهنمای سایت نیز عنوان کرد، نقشه سایت جایست که توسط آن سایت به موتورهای جستجو معرفی می‌شود.

تعریف نقشه در سایت

در ابر موتور جستجوی گوگل که تمام محتوای اینترنت را به‌وسیله الگوریتم‌های خود مورد بررسی قرار می‌دهد، تعریف نقشه سایت چنین آمده‌است. فایل ارتباط دهنده سایت به موتور جستجو را نقشه سایت می‌گویند.

فقط در صورت وجود این فایل می‌باشد که موتور جستجو بصورت هوشمندانه می‌تواند سایت شما را مورد بررسی و آنالیز قرار دهد. در گذشته نقشه سایت بصورت گزینه در فوتر سایت قرار داده می‌شد و کاربر با باز کردن آن می‌توانست به محتوای سایت دسترسی داشته باشد یا هر مطلبی را که می‌خواهد برای مشاهده از همانجا انتخاب کند. اما امروزه که سایت‌ها شکل مدرنی به خود گرفته‌اند دیگر از این مورد خبری نیست و بصورت نقشه سایت مخفی شده و موتور جستجوی سایت یا دسته‌بندی سایت جای آن را گرفته‌است.

هر بار که شما به سایت مطالب جدیدی اضافه می‌کنید این مطالب با آنالیز آخر مقایسه می‌شود و شما فقط مطالب جدیدی که در سایت قرار داده‌اید مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس در زمان قرار دادن مطالب جدید کاملا وسواس به‌خرج دهید.

مزیت وجود نقشه در سایت

وقتی که لینک‌ها در یکجا و بصورت مرتب قرار گرفته باشند، شانس نمایش آنها در گوگل بیشتر می‌شود، سایت‌هایی که مپ دارند در الویت نتایج موتورهای جستجو و استفاده کاربران هستند. با وجود مپ شناخت بهتری از سایت شما برای موتور جستجو به‌وجود می‌آید.

الگوریتم‌های موتور جستجو به شکلی طراحی شده‌اند که بصورت منظم یا غیر منظم از سایت شما بازدید می‌کنند و در همان ابتدای کار که نقشه سایت را آنالیز می‌کنند، درمی‌یابند که مطلب جدیدی به فهرست اضافه شده‌است یا نه. با وجود نقشه سایت نیازی نخواهد بود تا لینک‌های قدیمی نیز مورد بررسی قرار بگیرند و در زمان کوتاهی مطالب سایت آنالیز می‌شوند و ترتیب مطالبی که به تازگی در سایت قرار داده شده‌اند مشخص می‌شود.

اگر به‌وسیله نقشه سایت الگوریتم‌ تشخیص به تغییرات مثبت در سایت شما بدهد، سئو سایت شما قدرتمندتر خواهد شد. پس در زمان قرار دادن مطالب در سایت دقت داشته باشید که مطالب کاملا دست اول باشند، از قرار دادن مطالب کپی شده در سایت بپرهیزید چرا که توسط الگوریتم‌ها شناسایی می‌شود و تبعات منفی برای سایت شما دارد.

آشنایی بیشتر با نقشه در سایت

لیستی از URL های موجود در سایت شما که در زمان ایندکس شدن کاملا درنظر گرفته می‌شود، XLM نام دارد، نقشه سایت یا XLM موتورهای جستجو را قادر می‌سازد تا با کیفیت بالاتری سایت مورد آنالیز قرار بگیرد و الگوریتم‌ها با رفتن به لینک‌های داخلی به مشکل برخورد نکنند، چرا که فقط با یکبار آنالیز مطالب سایت شما کاملا خوانده خواهد شد و برای دفعات بعد این آنالیز سریعتر انجام خواهد شد، که کاملا برای سئو سایت شما مناسب است.

XLM کوتاه شده عبارت eXtensible markup Language می‌باشد، که ترجمه را به این شکل می‌توان بیان کرد که به معنی زبان نشانه‌گذاری توسعه است.

XLM ها هم برای کاربران قابل خواندن است و هم برای الگوریتم‌های جستجو، این عبارات بصورت کاملا خوانا در هر سایتی قرار داده می‌شوند.

بهبود زمان خزیدن با نقشه سایت

از این رو که نقشه‌های هر سایت بروزرسانی می‌شوند، فقط در عرض چند ثانیه الگوریتم جستجو شناسایی می‌کند که چه لینکی جدیدی ایجاد شده است و در لینک‌ها و پیوندهای داخلی چه تفاوتی ایجاد شده‌است.

وجود نظم و دسته‌بندی درست اطلاعات باعث خواهد شد تا الگوریتم خزنده در سایت در مدت زمان کوتاهی سایت را آنالیز کند و نکته مهمی برای سئو سایت شما می‌باشد تا عملکرد سایتتان بهبود یافته و در مدت زمان کمی شاهد پیشرفت چشمگیری در سایتتان باشید.

الویت‌بندی مطالب

باتوجه به برچسب‌هایی که در مطالب سایتتان استفاده می‌کنید، اهمیت هر مطلبی که در سایتتان قرار داده می‌شود، مشخص می‌گردد. برای مثال آموزش‌های وردپرس اهمیت بیشتری نسبت به نکات مهم در افزونه ویرایشگر کلاسیک دارد. در اینجاست که ما به‌وسیله‌ی برچسب‌هایی که برای سایت استفاده می‌کنیم، مطالب سایت را الویت‌بندی می‌کنیم.

اگر تصاویر موجود در سایت شما افزایش یابد، برای بهبود عملکرد سئو سایت می‌توانید برای آن نقشه‌ای جداگانه طراحی کنید.

در صورت وجود مطالب ایندکس نشده در سایت شما این شرایط از طریق الگوریتم‌ها شناسایی می‌شود و اصلا برای سایت شما خوب نخواهد بود.

جمع‌بندی

توجه کنید که وجود نقشه سایت باعث خواهد شد تا شما در مدت زمان کوتاهی سایت شما آنالیز شود، که بسیار برای سئو سایت شما مفید است. برای این کار می‌توانید از افزونه‌های مختلفی استفاده کنید. توجه داشته باشید که با وجود نقشه در سایت شما عملکرد سئو سایتتان بسیار بالا خواهد بود.

چنانچه به طراحی سایت با وردپرس علاقه‌مند هستید، می‌توانید با مراجعه به آموزش‌های تیم وی‌پی‌وار در هر سطحی از کار با وردپرس می‌باشید، عملکرد خود را در این محیط ارتقا بخشید. اگر در زمان کار با وردپرس به مشکل خاصی برخورد کنید می‌توانید با استفاده از پشتیبانی‌های تیم وی‌پی‌وار مشکلات خود را حل و فصل نمایید.

تیم وی‌پی‌وار با تکیه بر تجربیاتی که طی سالهای گذشته کسب کرده‌است، کاملا به مشکلات طراحان سایت واقف می‌باشد و از اینروست که دست به میزبانی وب نموده‌است، تفاوت اساسی این هاست با دیگر موارد اینست که شما با خرید این هاست قادر هستید، افزونه و قالب‌های به ارزش صدها دلار را با لایسنس اصلی استفاده نمایید.

آیا می‌توان با تکیه بر دسته‌بندی در سایت از نقشه سایت استفاده نکرد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.