دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه نمایش تصاویر در وردپرس

نمایش تصاویر

مدیران سایت برای اینکه بتوانند سایتی کامل و بدون نقص را ارائه کند، باید در تک‌تک نقاط مربوط به سایت از بهترین ابزار استفاده نمایند. نمایش تصاویر با کیفیت بالا یکی از مواردی است که هر تولید کننده محتوا باید با رعایت کردن آن احترام به حقوق کاربر را نشان دهد.

هر محتوایی که در سایت قرار می‌دهید باید شامل تصاویر مربوطه باشد، طبق بررسی‌های انجام گرفته در بین کاربران، مخاطبین سایت در اکثر مواقع قبل از شروع به مطالعه محتوا، تصاویر یک صفحه را مشاهده می‌کنند و بعد از آن شروع به مطالعه نوشته‌های صفحه می‌نمایند.

این اصل دلیل محکمی است تا در انتخاب تصاویر برای محتوای سایت دقت کنیم. تصاویری که در سایت قرار می‌دهیم باید کیفیت بالایی داشته باشند. نحوه نمایش تصاویر نیز اهمیت ویژه‌ای دارد و هرچه بهتر بتوانید عکس‌ها را به‌نمایش دربیاورید، مخاطب لذت بیشتری از زمانی که در سایت شما سپری می‌کند، خواهد داشت.

اگر شما مجموعه‌ای از تصاویر برای محتوایی که در سایت قرار می‌دهید داشته باشید، باید از لایت‌باکس استفاده کنید. لایت‌باکس حالتی‌است که کاربر با کلیک کردن روی یک عکس می‌توانید ادامه تصاویر را بصورت اسلایدی مشاهده کند.

افزونه نمایش تصاویر در لایت‌باکس برای وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما این امکان را داده‌است تا در کمترین زمان ممکن سایت خودتان را طراحی کنید و در صورتی که بخواهید حالت خاصی را در سایت پیاده‌سازی کنید می‌توانید از افزونه‌های بی‌شماری که توسط توسعه‌دهندگان ارائه شده‌است استفاده کنید.

یکی از افزونه‌هایی که به شما امکان نمایش تصاویر بصورت با کیفیت را می‌دهد، افزونه Simple Lightbox می‌باشد. نمایش تصاویر در اندازه‌های مختلف و بصورت لایت‌باکسی از ویژگی‌های بارز این افزونه می‌باشد. سایر ویژگی‌هایی که این افزونه در اختیار شما می‌گذارد بدین شرح است:

  • اجرا عکس‌ها بصورت اسلایدی
  • اضافه کردن زمان‌بندی
  • نمایش زنده
  • قابلیت نمایش در گروه‌‌ها
  • تغییر نام برای گزینه‌ها
  • کاربردی بودن افزونه در بخش‌های مختلف

امکاناتی که این افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد، شما را قادر خواهد ساخت تا بتوانید به بهترین حالت ممکن تصاویر را در سایت خودتان بنمایش دربیاورد.

نصب افزونه لایت‌باکس در وردپرس

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس فایل مربوطه را در روی وردپرس بارگذاری کنید.

افزونه نمایش اسلایدی تصاویر

برای دانلود کلیک کنید
نمایش تصاویر باکیفیت در محتوای سایت نقش مهمی دارد، اگر بخواهید مجموعه‌ای از تصاویر را در سایت بنمایش بگذارید، می‌توانید از این افزونه...

Archetyped بروزرسانی: 4 روز قبل نصب: 200,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به پیشخوان وردپرس از قسمت جستجو با واردکردن نام Simple Lightbox افزونه موردنظر را در نتایج جستجو مشاهده کنید.

مخزن وردپرس

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، این افزونه بابیش از دویست‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب وردپرس می‌باشد. بعد از فعال شدن افزونه بخشی با عنوان Lightbox در قسمت نمایش پیشخوان وردپرس بوجود می‌آید که می‌توانید تنظیمات مربوط به افزونه را مشاهده کنید.

افزونه نمایش تصاویر
افزونه نمایش تصاویر

معرفی قسمت‌های مختلف در افزونه لایت‌باکس

تنظیمات افزونه شامل چهار بخش مختلف می‌باشد که با معرفی کاربردی که هر قسمت دارد، بیشتر با این افزونه آشنا می‌شوید. بخش اول مربوط به فعال‌سازی (Activation) می‌باشد، این بخش شامل هفت قسمت می‌باشد که بدین شرح است:

فعال شدن استفاده از افزونه

فعال شدن در صفحه اول

فعال شدن در پست‌

فعال شدن در صفحه‌ها

فعال شدن در آرشیو برگه‌ها

فعال شدن در ابزارک‌ها

فعال‌ کردن در منو

بخش بعدی گروه‌بندی (Grouping) می‌باشد و شامل پنج بخش و بدین ترتیب است:

گروه (برای اجرا اسلایدی)

گروه به همراه پست‌ها (به‌عنوان‌مثال در صفحات یا چندین پست)

گروه گالری بصورت جدا

موارد گروه ابزارک‌ها بصورت جدا

آیتم‌های منو گروه بصورت جدا

بخش بعدی با عنوان UI برای اجرا پویا نمایی‌ها می‌باشد. این بخش نیز شامل هشت‌بخش می‌باشد که بترتیب زیر می‌باشد:

تم برای تغییر طرح پوسته که حالت روشن و حالت تیره دارد.

تغییر اندازه لایت‌باکس متناسب با پنجره بازشده

فعال شدن انیمیشن‌

شروع خودکار نمایش اسلایدی

طول‌زمان اسلاید (ثانیه)

حلقه در آیتم‌ها: برای چرخش تصاویر

مقدار شفافیت (۰ ۱): این گزینه می‌توانید مقدار شفافیت را تغییر دهد.

فعال‌سازی پیشفرض عنوان

بخش آخر تنظیمات مربوط به برچسب‌ها می‌باشد و بدین شرح است:

گزینه بستن

شاخص بارگذاری

گزینه آیتم بعد

گزینه آیتم قبل

گزینه شروع نمایش اسلاید

گزینه توقف اسلاید

حالت وضعیت اسلاید

با توجه به تنظیماتی که افزونه در اختیار ما می‌گذارد، می‌توانید آنچه که مدنظرمان می‌باشد را برای نمایش تصاویر اسلایدی بوجود بیاوردم، فراموش نکنید که اعمال این مجموعه از تغییرات در حالت کدنویسی می‌تواند ساعت‌ها زمانبر باشد. در اینجاست که ارزش واقعی مخزن وردپرس با افزونه‌های بیشمارش را درک می‌کنیم.

جمع‌بندی

نمایش لایت‌باکس روشی است تا مدیر سایت بتواند مجموعه‌ای از تصاویری که در سایت بنمایش در می‌آورد را به بهترین شکل ارائه دهد. اگر شما برای محتوایی که ارائه می‌کنید، تصاویر زیادی برای نمایش دارید، این افزونه کاملا به کمک شما خواهد رسید.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه‌ای که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با همبن عنوان ارائه کرده‌است، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کد نویسی شده‌است به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید محتوای باکیفیت‌تر در سایت خودتان قرار دهید. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس می‌باشد.

بنظر شما تصاویری که در یک سایت قرار داده می‌شود تا چه میزان برای مخاطب می‌تواند جذابیت ایجاد کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.