دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

روشی ایده‌آل برای مشاهده مستقیم فعالیت کاربران

مشاهده مستقیم فعالیت کاربران

مشاهده مستقیم فعالیت کاربرانی که در سایت دسترسی‌های مختلف دارند یا می‌توانند در هر بخشی دست به تغییرات بزنند، باید کاملا در زیرنظر مدیر سایت یا شخصی که وظیفه رسیدگی به فعالیت‌های افراد در بخش‌های مختلف وب‌سایت را دارد، قرار بگیرد.

هر سایتی که دست به ارائه خدمات یا فروش محصول می‌زند، در ابتدای کار ممکن است فقط با مدیریت یک شخص بصورت کامل راه‌اندازی شود، اما درصورتی که بازدیدکنندگان سایت افزایش یابند و کاربران زیادی از سایت بازدید کنند در این صورت حتما باید اشخاص دیگری در سایت استخدام شوند و با بر عهده گرفتن رسیدگی به قسمت‌های مختلف سایت، اهداف سایت را بصورت کامل پیش ببرند.

مدیران سایت می‌توانند با استفاده از افزونه‌هایی دسترسی کاربران را محدود کرده یا گسترش دهند، علاوه بر این که مدیر سایت می‌تواند با زیرنظر گرفتن فعالیت هر کاربر تمامی تغییراتی که در سایت انجام می‌گیرد، مطلع شود، حتی قادر خواهد بود بصورت دقیق از زمان انجام فعالیت نیز اطلاع پیدا کند.

اینکه شما بتوانید با مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران، از تمامی تغییراتی که در سایت ایجاد شده است، اطلاع پیدا کنید، شما را به‌عنوان یک مدیر قادر خواهد ساخت تا نسبت به دسترسی که در پیشخوان به افراد می‌دهید، فعالیت بقیه کاربران را زیرنظر داشته باشید.

افزونه مشاهده مستقیم فعالیت کاربران

یکی از افزونه‌هایی که با نصب آن در روی وردپرس خود می‌توانید، تمامی فعالیت‌های کاربرانی که به آن‌ها دسترسی داده‌اید را کنترل و نظارت کنید، افزونه Simple History می‌باشد.

از بزرگترین مزیت‌هایی که وجود این افزونه در سایت دارد، می‌توان به ثبت تاریخچه فعالیت کاربران اشاره کرد، درصورتی که مشکلی در سایت شما بروز دهد، می‌توانید با مشاهده تاریخچه‌ای که این افزونه در پیشخوان وردپرس به نمایش در میاورد، ببینید که چه کاربری مرتکب خطا شده است و یا اینکه به راحتی پی خواهید برد که علت بروز اشتباه در سایت چیست و از طرف چه شخصی صورت گرفته است.

این افزونه کاربردی با بیش از یکصدهزار نصب توانسته است، جای خود را در میان سایت‌های وردپرسی که چند کاربر مختلف با دسترسی‌های مختلف دارند، باز کند. گزارش‌هایی که این افزونه از فعالیت کاربران ارائه می‌دهد، کاملا دقیق می‎باشد. این افزونه نیاز به تنظیمات خاصی نخواهد داشت.

در ادامه به امکاناتی که افزونه در اختیارتان قرار می‌دهد، اشاره می‌کنیم:

  • ارائه گزارش از تغییراتی که در برگه‌ها و مقالات انجام گرفته
  • ارائه گزارش از فایل‌های جدیدی که در سایت قرار داده شده
  • ارائه گزارش از تغییراتی که در دسته‌بندی‌ها یا تگ‌ها صورت گرفته
  • ارائه گزارش از آخرین تغییراتی که در بخش نظرات انجام گرفته
  • ارائه گزارش از تغییرات شکل گرفته در قالب‌ها
  • ارائه گزارش از ورود و خروج کاربران و ورودهای ناموفق
  • ارائه گزارش از تغییرات انجام شده در منو ظاهری

تمامی گزارش‌هایی که توسط این افزونه ارائه می‌شود، می‌تواند مدیر سایت را در نگاه اولی که به پیشخوان وردپرس دارد، از تغییرات صورت گرفته مطلع سازد.

نصب افزونه نظارت فعالیت کاربران

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل اصلی را بصورت مستقیم از سایت وپ‌پی‌وار (تیم وردپرس فارسی) بارگیری کنید و در قسمت افزودن افزونه داشبورد وردپرس فایل موردنظر را بارگزاری کنید.

افزونه نظارت بر کاربران Simple History

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه در روی وردپرس خود می‌توانید، فعالیت تمامی کاربرانی که به تنظیمات سایت شما دسترسی دارند را مشاهده و کنترل کنید تا در صورت...

Pär Thernström بروزرسانی: 5 ماه قبل نصب: 200,000+ وبسایت تا وردپرس 5.9.4

در روش دوم می‌توانید در قسمت افزودن افزونه با جستجوی نام افزونه (Simple History) در مخزن وردپرس، افزونه موردنظر را بصورت مستقیم در داشبورد وردپرس نصب کنید.

مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه تغییراتی که در داشبورد وردپرس قابل مشاهده است در دو قسمت وجود دارد، یکی در قسمت تنظیمات که بخشی با عنوان Simple History به آن افزوده می‌شود و دیگری در قسمت پیشخوان وردپرس می‌باشد که گزارشی از عملکرد کاربران به نمایش درمیاورد.

مشاهده مستقیم فعالیت کاربران
مشاهده مستقیم فعالیت کاربران

معرفی قسمت‌های مختلف در افزونه نظارت فعالیت کاربران

تنظیمات این افزونه را بعد از فعال‌سازی می‌توانید، در قسمتی که با عنوان تنظیمات در پیشخوان وردپرس وجود دارد مشاهده کنید. تنظیمات مربوط به افزونه شامل سه برگه می‌باشد، که با معرفی قسمت‌های مختلف برگه‌ی تنظیمات می‌توانیم، از عملی که بخش‌ها روی سیستم اعمال می‌کنند، مطلع شویم.

تنظیمات افزونه

show history: با تیک زدن به این گزینه می‌توانید، گزارش فعالیت‌های کاربرانی که به داشبورد وردپرس دسترسی دارند را در همان صفحه اول و قسمت پیشخوان مشاهده کنید.
Number of items per page on the log page: می‌توانید تعیین کنید، که چه تعداد از فعالیت‌هایی که اخیر در سایت در تاریخچه به‌نمایش دربیایند.
Number of items per page on the dashboard: تعداد فعالیتی که می‌خواهید در قسمت پیشخوان قابل مشاهده باشد را از این قسمت مشخص می‌کنید.
Clear log: می‌توانید تمامی فعالیت‌هایی که در گذشته در سایت ثبت شده را بصورت کامل پاکسازی کنید تا فضای زیادی در سایت اشغال نشود.
RSS feed: برای فعال‌سازی خوراک Feed در سایت.
Donate: برای حمایت از توسعه‌دهندگان این افزونه این گزینه قرار داده شده‌است.

در برگه بعدی که export نام دارد، می‌توانید با برون‌ریزی اطلاعات، تاریخچه‌ای از فعالیت‌هایی که در سایت صورت گرفته‌است را نگه‌داری کنید.

برون‌ریزی

در برگه سوم که با عنوان Debug در این افزونه وجود دارد می‌توانید، اطلاعات مربوط به افزونه که از دیتابیس گرفته شده‌است را مشاهده کنید.

گزارش‌هایی که این افزونه از فعالیت کاربران در اختیار شما قرار می‌دهد را می‌توانید در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید.

گزارش‌های پیشخوان

به عنوان یک مدیر سایت می‌توانید با مشاهده گزارش‌ها نسبت به افزایش یا کاهش دسترسی کاربران در سایت اقدام کنید.

جمع‌بندی

فراموش نکنید که یک مدیر سایت باید به تمامی نقاط سایت و فعالیت‌های که در آن انجام می‌گیرد تسلط داشته باشد و تغییراتی که توسط افراد اعمال می‌شود را بتواند مشاهده کند، تا در صورت بروز مشکل، عوامل را شناسایی کند و بدنبال رفع آن باشد.

شما می‌توانید با استفاده از آموزش‌های که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه داده است، از صفر تا صد طراحی سایت خودتان را بر عهده بگیرید و در صورتی که در این زمینه با مشکل مواجه شدید، با ارسال تیکت به قسمت پشتیبانی از راهنمایی‌هایی که در اختیارتان قرار می‌دهند، بهره‌مند شوید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی افزونه شمسی‌ساز توانسته است جایی را برای خود در بین سایت‌های فارسی زبان مبتنی بر وردپرس باز کند، پس از ارائه این افزونه، اقبال کاربران همراه ما بود و حال این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال در سایت‌های فارسی زبان وردپرس مورد استفاده قرار گرفته‌است.

آیا می‌توان با گرفتن گزارش کار بصورت نوشتاری از کاربران، به فعالیت‌های صورت گرفته در سایت تسلط یافت؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.