دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

تاثیر ویدیو بر سئو وبسایت وردپرس

ویدیو بر سئو

سئو پل میانبری است که اگر به خوبی بتوانید آن را پشت‌سر بگذارید، خواهید توانست سایتی با بازدید بالا و در نتیجه آن درآمد بالا داشته‌ باشید. بعد از اینکه سایت خود را بوجود آوردید، بزرگترین چالشی که پیش روی شما خواهد بود، سئو سایت می‌باشد.

جدا از اینکه موضوع سایت شما چه‌چیزی باشد، در هر صورت می‌توانید در رابطه با آن موضوع یا موضوعاتی که حول محور آن مطرح می‌باشد تولید محتوا کنید، اگر محتوایی که تولید می‌کنید ویدیویی باشد، خواهید توانست زمان بیشتری مخاطب را در صفحه خودتان نگه دارید.

محتوای ویدیویی همیشه بیشتر از محتوای متنی مورد توجه قرار گرفته است، چرا که می‌تواند، علاوه بر ذهن مخاطب و حس بینایی، حس شنوایی بازدیدکننده را به‌ خود جلب کند نتیجه آن توجه بیشتر مخاطب به محتوا و مشاهده آن بصورت کامل خواهد بود.

تاثیر ویدیو بر سئو بر کسی پوشیده نیست، با قرار دادن ویدیو در سایت علاوه بر اینکه مدت زمان حضور کاربر در سایت افزایش پیدا می‌کند، نرخ پرش در سایت نیز پایین خواهد آمد و مخاطبین بیشتری از سایت شما بازدید خواهند کرد.

ویدیو بر سئو
ویدیو بر سئو

اهمیت ویدیو بر سئو وبسایت وردپرس

باید محتوایی که در سایت قرار می‌دهیم را روی خود هاست آپلود کنیم، اگر تعداد محتوای ویدیویی که در سایت قرار می‌دهید افزایش پیدا کند، ویدیو‌هایی که اهمیت بیشتری دارد را روی هاست اصلی سایت و ویدیو‌هایی که اهمیت نسبتا کمتری دارند را روی هاست دانلود سایت قرار دهید.

اگر هاست دانلود نداشته باشید، با ارسال تیکت به شرکت هاست، می‌توانید درخواست ارسال نمایید.

تولید محتوای ویدیویی خود اصولی دارد که باید با رعایت آنها می‌توانید ویدیوهایی باکیفیت در روی سایت قرار دهید. در هر قسمت از وبسات که قصد ارتقا آن را داشته باشید، باید اصول مربوطه را رعایت کنید، تحرکات شما در وبسایت باید کاملا حساب‌شده باشد، در این صورت موفقیت شما تضمین می‌شود.

اکثر ویدیو‌هایی که در سایت‌ها یا اینستاگرام تولید می‌شود با استفاده از نرم‌افزار کامتسیا تدوین می‌شوند. با این نرم افزار خواهید توانست به ابتدا و انتهای ویدیو افکت‌ها و تصاویر جذاب اضافه کنید. خواهید توانست از خودتان ویدیو بگیرد و ادیت کنید یا اینکه با ضبط فیلم از تصویر نمایش محتوای مناسب تولید کنید.

تفاوت محتوای ویدیویی و محتوای متنی

در سال‌های گذشته که سرعت اینترنت پایین بود، مخاطبین رغبتی به مشاهده ویدیو در اینترنت نداشتند، در سرعت پایین اینترنت نمی‌توانید ویدیو‌ها را بدون وقفه و بصورت روان مشاهده کنید، شاید با پایین آوردن کیفیت ویدیو این امکان برای مشاهده میسر می‌شد ولی اکثر مخاطبین از ویدیو‌های کمک کیفیت استقبال نمی‌کنند.

حال که سرعت اینترنت بیشتر شده و با افزایش پهنای باند می‌توانید فیلم‌‎های سینمایی را نیز بصورت آنلاین و با کیفیت بالا مشاهده کنید، افزایش تقاضا برای محتوای ویدیویی کاملا قابل درک می‌باشد.

در محتوای متنی باید بیشتر مخاطب دقت داشته باشد تا مطلب را بصورت کامل درک کند، اما در محتوای ویدیویی می‌توانید با استفاده از تصاویر ویدیویی مرتبط با موضوع، مخاطب را کمتر به چالش بکشید و سریع‌تر حق مطلب را ادا کنید.

ساخت محتوای ویدیویی سازگار با سئو

برای اینکه محتوای ویدیویی تولید کنید، باید در مدت زمان کمی ویدیویی پرمغز با اطلاعات فراوان ارائه کنید که مخاطب را کاملا جذب نماید، عنوان ویدیو کاملا باید سئو شده انتخاب شود.

علاوه بر عنوان ویدیو باید توضیحاتی که از ویدیو ارائه می‌کنید کاملا دقیق و همراه با استفاده از کلمات کلیدی باشد.

استفاده از تصویر شاخص متناسب بسیار مهم است، مخاطب قبل از پلی کردن ویدیو به تصویر اولیه ویدیو نگاه می‌کند، می‌توانید با استفاده از عکسی جذاب و کلمات کلیدی مخاطب را وسوسه به مشاهده ویدیو بکنید.

باز کردن ویدیو شما برای مخاطب علاوه بر مصرف ترافیک، باعث گرفتن زمان می‌شود، پس به‌خاطر داشته باشید که اجازه ندهید تا مخاطب بعد از مشاهده ویدیو حس بدی از زمانی که اختصاص داده‌است، داشته باشد.

کمک سرویس‌های اشتراک ویدیو به وبسایت

بعد از اینکه محتوای آموزشی مربوط به سایت را تولید کردید، می‌توانید بعد از قرار دادن آن در سایت خودتان، مجموعه‌ی ویدیو‌ها را در سایر سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدیو قرار بدهید و از محل قرار گیری ویدیو‌ها به سایت اصلی لینک بدهید.

سرویس‌های اشتراک ویدیو بازدید فوق‌العاده‌ای دارند، شما از طریق بیشتر می‌توانید دیده شوید و با قرار دادن لینک خودتان، در صورتی که مخاطبان را به سایت خودتان بکشید، برای سئو سایت شما فوق‌العاده خواهد بود.

سیگنال‌هایی که از سمت شبکه‌های اجتماعی برای گوگل ارسال می‌شود، تاثیر مثبتی در سئو خارجی سایت خواهد داشت که به طبع آن سئو داخلی سایت شما نیز قدرتمند خواهد شد.

شما می‌توانید با قرار دادن ویدیو‌ها در شبکه‌های اجتماعی و گرفتن بازخورد‌های مثبت، به گوگل نشان دهید که به سئو سایت اهمیت می‌دهید که متقابلا برای خود سایت عالی خواهد بود.

جمع‌بندی

تاثیر مثبت ویدیو برای سئو سایت بر کسی پوشیده نیست، می‎توانید با تولید محتوای ویدیویی مخاطب بیشتر جذب کنید، اگر محتوایی که تولید می‌کنید اصولی باشد، مخاطبین زیادی را جذب می‌کند. هرچقدر بیشتر مخاطب را در سایت نگه دارید، سئو سایت شما بهتر خواهد بود.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وردپرس فارسی ارائه می‌کند استفاده کنید. اگر در زمان طراحس سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی، از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت همراهی می‌کند، این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال به یکی از محبوبترین افزونه‌ها در سایت‎‌های فارسی‌زبان وردپرس تبدیل شده‌است.

بنظر شما ویدیو‌هایی که در یک سایت قرار داده می‌شود، چرا بیشتر در جذب مخاطب موفق‌تر است؟

2اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. بهتر نیست ویدئو در جایی مثل یوتیوب یا آپارات آپلود بشه و لینکش در مطلب گذاشته بشه؟