دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

دلایل عدم رشد وبسایت در گوگل

وبسایت در گوگل

بعد از اینکه بتوانید سایت خود را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه‌اندازی کنید، به احتمال زیاد سایت شما بازدیدی نخواهد داشت. در صورتی که بخواهید برای سایت خودتان بازدید بگیرید یا باید دست به تبلیغات بزنید و یا اینکه سئو سایت خودتان را تقویت کنید.

برای تبلیغات سایت شروع از شبکه اجتماعی اینستاگرام کاملا منطقی می‌باشد یا اینکه می‌توانید با پرداخت هزینه در تبلیغات گوگل ادورز بیشتر بنمایش در بیاورید. تمامی این موارد برای یک سایت تازه تاسیس که به احتمال زیاد درآمدی ندارد، کاملا سنگین و در مواقعی غیرقابل پرداخت می‌باشد.

برای اینکه بتوانید بدون پرداخت هزینه بیشتر دیده شوید، بهترین گزینه تقویت سئو سایت بصورت کامل اورگانیک می‌باشد. شما می‌توانید با علم بر الگوریتم‌های گوگل و استفاده از روش‌های کامل درست سئو سایت خود را تقویت کنید.

گوگل یک موتور جستجوی کاملا پیشرفته و هوشمند می‌باشد و از ابزاری بهره می‌برد که استفاده از راه‌های میانبر در آن اصلا معقول نیست. در اوایل کار که گوگل الگوریتم‌های قدرتمندی نداشت، برخی افراد با دور زدن فاکتورها سایت خود را سئو می‌کردند، اما با گذشت زمان و پیشرفت حاصل شده در الگوریتم‌های گوگل، احتمال اینکه بتوان برای سئو وبسایت در گوگل از راه میانبر استفاده کرد به صفر رسیده است.

وبسایت در گوگل و ارتباط آن با سندباکس

گوگل یک بیزنس پیشرفته است که هیچگاه خودش را به دردسر نمی‌اندازد و اجازه نمی‌دهد که دیگران با راه‌های مختلف برای آن مشکل ایجاد کنند. سندباکس یکی از ویژگی‌های گوگل برای ارتقا کیفیت سئو در اینترنت می‌باشد.

سندباکس گوگل صفحات یا سایت‌هایی که به تازگی شروع به‌کار کرده‌اند را زیرنظر می‌گیرد. در مدت زمانی که سایت‌ها توسط سیستم سندباکس گوگل مورد توجه قرار می‌گیرند، فاکتورهایی هستند که گوگل به آن‌ها توجه دارد.

گوگل هیچگاه این ریسک را نمی‌کند که سایت‌های تازه تاسیس که اصلا ادامه روند کار آن مشخص نیست را در نتایج صفحه اول بنمایش دربیاورد. گوگل اهمیت بیشتر را در الویت سایت‌هایی قرار می‌دهد مدیران آن بصورت مستمر سایت را مورد توجه قرار می‌دهند.

در دنیای واقعی نیز افرادی که مستمر تلاش می‌کند، پاداش کسب موفقیت را خواهند گرفت. در ابتدا باید به گوگل این اطمینان را بدهید که سایتی که ارائه می‌کند بصورت دائمی برقرار خواهد بود و جزوه سایت‌هایی نیست که بعد از دو الی سه ماه بصورت کامل از دسترس خارج شود.

وبسایت در گوگل
وبسایت در گوگل

چرا سایت در نتایج گوگل دیده نمی‌شود؟

برای اینکه سایت تازه تاسیس خود را بتوانید در نتایج اولیه گوگل ببینید، به‌هیچ وجه نباید عجله‌ای در این کار داشته باشید و اینکار را کاملا بصورت آهسته و پیوسته پیش ببرید.

در ابتدا که شروع به قرار دادن محتوا در سایت می‌کنید، سایت شما در سندباکس گوگل قرار داده می‌شود. برای اینکه بتوانید از سندباکس خارج شوید، باید بصورت مستمر و روزانه در سایت خود محتوا قرار دهید. هیچگاه برای پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ بی‌گدار به آب نزنید. مجموعه‌ای از کارهای حساب شده و گام به گام می‌باشد که باعث پیشرفت کار شما خواهد شد.

برای اینکه سایت پیشرفت کند باید از سندباکس خارج شوید، در واقع شما باید ثابت کنید که در سایتی که بوجود آورده‌اید ثابت قدم هستید. برای اینکار تولید محتوای سودمند اهمیتی بالایی دارد، فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی نیز دلیل محکمی است بر اینکه این فعالیت شما ادامه دار خواهد بود.

برای اینکه سایتی زنده و پویا داشته باشید، بروزرسانی محتوای گذشته نیز کاملا امری موثر برای خروج از سندباکس خواهد بود.

وجود نقشه سایت را نیز می‌توان نشان از اهمیتی که مدیر سایت برای محتوا قائل است دانست، شمابا ایجاد نقشه سایت این پیام را به الگوریتم‌های گوگل می‌رسانید که کار شما کاملا بر اصول و چهارچوب پیش خواهد رفت.

جمع‌بندی

راه‌اندازی سایت شروعی بر روبرو شدن با چالش‌های دیجیتال مارکتینگ می‌باشد. بعد از اینکه سایت خودتان را طراحی کردید، باید شروع به قرار دادن محتوای مرتبط در سایت بکنید. اما خواهید دید که در نتایج گوگل سایت شما وجود ندارد. در این موقعیت کنونی شما در سندباکس گوگل قرار گرفته‌اید. گوگل ابتدا کیفیت کار شما را خواهد سنجید و در صورتی که کیفیت کار شما قابل قبول باشد، شروع به نمایش وبسایت شما در نتایج خواهد کرد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از محبوبترین افزونه‌ها در سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس می‌باشد.

بنظر شما الگوریتم سندباکس تا چه اندازه می‌تواند از ورود افراد غیر حرفه‌ای به دنیای طراحی سایت جلوگیری کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.