دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

قالب صحیفه متخصص سایت خبری

پوسته‌ساز صحیفه

قالب  صحیفه جزوه قالب‌های محبوبی‌است که بیشتر سایت‌های مجله‌ای و خبری از آن استفاده می‌کنند، چرا که تمامی المانهای لازم برای یک سایت خبری و مجله‌ای را به کمک این قالب می‌توان ایجاد کرد. این قالب یکی از بهترین‌‌های وردپرس است و بعید است هر کسی که با وردپرس کار کرده است، از وجود چنین قالب پیشرفته‌ای در عرصه صفحه‌سازی بی‌خبر باشد. طراحی قالب صحیفه به‌صورتی است که کاملا برای سایت خبری مناسب است، کدنویسی این قالب کاملا دقیق و بدون اشتباه انجام گرفته است و در طی زمان کار با این قالب بعید است که با مشکل خاصی مواجه شوید. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که نحوه نمایش سایت شما تعیین می‌کند که آیا در کار با سایت راحت هستید یا خیر، این شاید مهمترین مبنایی است که بازدید کننده سایت به آن توجه می‌کند. استفاده منظم از المان‌ها و قرار دادن در جای مناسب هر پارامتر، جلوه خاصی به سایت می‌بخشد که این دلیل بر آن می‌شود که کاربر از بازدید از سایت لذت ببرد و در نتیجه زمان بیشتری را در سایت شما حضور پیدا کند. حضور طولانی مدت هر کاربر که با جذاب کردن سایت با قالب‌های متنوع امکان‌پذیر است، به نفع سایت شماست، چرا که برای سئو سایت شما مفید است و شما قادر خواهید بود رتبه بالایی در سایت الکسا کسب کنید.

صفحه‌ساز وردپرس، قالب صحیفه

اشاره به این نکته که قالب صفیحه کاملا مناسب برای سایت‌های خبری و مجله‌ای است، کاملا مشهود است و زمانی که شما با این قالب کار می‌کنید کاملا متوجه این نکته خواهید شد. در آمارهایی که نوع دستگاهای هوشمند بازدیدکنندگان از هر سایتی ارائه می‌شود، در طی چند سال گذشته متوجه این نکته می‌شویم که روز به روز تعداد بازدیدکنندگانی که با موبایل از سایتها بازدید می‌کند چشمگیر است. پس بسیار اهمیت دارد که با قالبی سایت خود را ویرایش کنیم که کاملا قابلیت ریسپانسیو شدن با دستگاه‌های هوشمند مختلف داشته باشد.

نصب قالب صفحه‌ساز صحیفه روی وردپرس

زمانی که می‌خواهیم قالب صفیحه را روی وردپرس خود نصب کنیم باید قالب دانلود شده را از حالت زیپ خارج کنیم و در قسمت نمایش به گزینه پوسته‌ها برویم، وقتی که افزودن پوسته را انتخاب می‌کنیم گزینه بارگذاری پوسته محلی است که می‌توانیم قالب موردنظرمان را بارگذاری کنیم.

به نمایش درآمدن این پیام نشان از نصب کامل و صحیح قالب پوسته‌ساز صفیحه می‌باشد. بعد از اینکه قالب روی پوسته‌های وردپرس شما ظاهر شد حال شما قادر خواهید بود پوسته موردنظر خود را فعال کنید.

قالب صحیفه
قالب صحیفه

زمانی که این پوسته را فعال می‌کنید، منوی ویژه‌‌ی مربوط به این پوسته‌ساز در داشبورد وردپرس به‌نمایش درمی‌آید، که شما از طریق همین منو می‌توانید شروع به ایجاد پوسته سایت خود بکنید.

تنظیمات عمومی پوسته‌ساز  صحیفه

اولین قسمت از منوی پوسته‌ساز صحیفه مربوط به تنظیمات عمومی می‌باشد که در آن طرح‌بندی پوسته را انتخاب می‌کنیم،که می‌توانیم از بین حالت‌های تمام صفحه، جعبه‌ای و فریم‌دار یکی را انتخاب کنیم. آیکونی که در زمان مشاهده پیج می‌خواهیم به‌نمایش دربیاید و یا کدهای که می‌خواهیم در هدر یا بدنه سایت اعمال کنیم را از همینجا وارد می‌کنیم.

تنظیمات سربرگ در پوسته‌ساز  صحیفه

در تنظیماتی که به عنوان تنظیمات سربرگ در منو صفیحه وجود دارد می‌توانیم لوگوی موردنظر خود را در سایت قرار دهیم و با ویرایش‌های متنوعی که قادر به اعمال آن هستیم کاملا تغییراتی را که دوست داریم را انجام دهیم، از جمله ارتفاع لوگو، عرض یا طول لوگو و …

در این قسمت می‌توان منو ناو و یا انتخاب تصادفی را انتخاب نمود.

تنظیمات بایگانی پوسته‌ساز صحیفه

در این قسمت می‌توانیم نحوه نمایش کلی محتویات سایت را از بین موردهای پیش‌فرض انتخاب کنیم. شما می‌توانید در اینجا از انواع سبک‌های نمایش ایکه پیشنهاد شده‌است استفاده کنید، که هر کدام از برگه‌های دسته‌بندی، برچسب، نویسنده و برگه جست و جو را می‌توان از این بخش به سلیقه خود انتخاب کرد.

تنظیمات نوشته در پوسته‌ساز صحیفه

با ورود به این المان می‌توانید تنظیمات نوشته، متای نوشته، اشتراک‌گذاری نوشته را در پارامترهای مختلف فعال یا غیر فعال کنید. در بحث نمایش نوشته‌های مربوط به این بخش می‌توانید حتی تعداد نوشته‌های مربوطی که می‌خواهید به نمایش دربیاید را تعیین کنید.

سایدربارها در منوی پوسته‌ساز صحیفه

در همان ابتدای مربوط به این قسمت شما انتخاب می‌کنید، سایدبار در چه سمتی قرار بگیرد، اینکه سمت چپ تصویر باشد یا سمت راست تصویر کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. همچنین اینکه سایدبار شامل چه المان‌هایی باشد را از همینجا می‌توان فعال یا غیرفعال کرد.

پاورقی و تنظیمات مربوط به آن

در هر سایتی در انتها پاورقی وجود دارد که نحو نمایش آن را می‌توانیم از همینجا انتخاب کنیم و متن آن را با توجه به نوع سایت تنظیم کنیم، از همینجا می‌توان متن پاورقی را ویرایش کرد یا به آن المانی مثل برو به بالای صفحه که بازدیدکننده صفحه را از انتهای صفحه به اول صفحه می‌برد و یا گزینه شبکه‌های اجتماعی را اضافه نمود.

تنظیمات تبلیغات پاورقی

تبلیغ جزوه جدایی ناپذیر هر سایتی است و شمار زیادی از سایت‌ها از طریق تبلیغاتی که می‌کنند دست به کسب در‌آمد می‌زنند. شما به کمک این پوسته‌ساز می‌توانید تبلیغات‌های مختلفی را در هرجایی از سایت که می‌خواهید قرار دهید، این پوسته‌ساز کمک خواهد کرد که این قسمت از سایت شما که برای شما درآمدزا می‌باشد را مدیریت کنید. برای مثال می‌توانید تبلیغ‌هایی ایجاد کنید که همراه با اسکرول کردن ماوس مخاطب جابجا شود تا از دیده‌شدن حتمی این تبلیغ مطمئن باشید.

قالب‌بندی در تنظیمات پوسته‌ساز

در قالب‌بندی پوسته‌ساز است که شما تصمیم می‌گیرید، که قالب کلی سایت شما چه رنگی داشته باشد یا چه تصویر پس زمینه‌ای در سایت شما به‌نمایش دربیاید. قالب‌بندی بلاگ، استایل منوی ناوبری بالا، پس زمینه سربرگ، استایل منوی ناو اصلی، استایل سرخط خبرها، قالب‌بندی محتوا، قالب‌بندی نوشته، پس‌زمینه پاورقی را می‌توان مدیریت کرد. حتی شما می‌توانید کد css دلخواه خود را که مربوط به قالب‌بندی می‌باشد را از همینجا وارد کنید.

تایپوگرافی پوسته‌ساز صحیفه

نحوه نمایش نوع نوشتار هر سایت بسیار باید چشم‌نواز باشد تا مخاطب را مجاب کند که چشم از صفحه برندارد و تا انتهای مطلب را مطالعه کند، تایپوگرافی بی نقص پوسته‌ساز صحیفه به ما این امکان را می‌دهد تا تایپوگرافی تک‌تک نقاط نوشته شده را تغییر دهیم.

در اینجا می‌توانیم از بین صدها نوع قلمی که وجود دارد، نوع قلم مناسبی که مدنظرمان است را انتخاب کنیم.

دیگر تنظیمات پوسته‌ساز صحیفه

از میان تنظیمات ویژه‌ای که با پوسته‌ساز صحیفه قادر به انجام آن می‌باشیم، تنظیمات دیگری چون توانایی اضافه کردن شبکه‌های اجتماعی یا فعال کردن اطلاعیه‌های به‌روزرسانی کردن می‌باشد. توجه کنید که قالب کاملا ایرانی می‌باشد و مناسب برای سایت‌های خبری فارسی، این قالب که به دور از پیچیدگی‌های قالب‌های گذشته ساخته شده‌است در کمتریت زمان ممکن ما را قادر می‌سازد تا پوسته موردنظر خود را بسازیم.

جمع‌بندی

زمانی که شما دست به خلق پوسته موردنظر خود می‌کند، به مشکلاتی در کار با پوسته برخورد می‌کنید که می‌توانید با برقراری ارتباط با پشتیبانی تیم وی‌پی‌وار از راهنمایی‌ها و پشتیبانی این تیم بهره ببرید. در تیم پشتیبانی وی‌پی‌وا تصمیم بر آن شد که مجموعه‌ای از تجربیاتی که این تیم طی سالیان گذشته بدست آورده‌است را برای کسانی که مشتاق تعلیم و آموزش در زمینه طراحی وب‌سایت هستند ارائه دهد در اینجا بود که تیم هاستینگ وی‌پی‌وار دست به ابتکار زد و برای نشان دادن تمایز کار خود با دیگر رقبا مجموعه‌ای از افزونه‌های ضروری را که وجودشان در سایت‌های وردپرسی الزامی است را به‌صورت رایگان و با لایسنس اصلی برای کسانی که از این سایت هاست تهیه می‌کنند ارائه می‌دهد.

به‌نظر شما کیفیت این پوسته‌ساز ایرانی در مقابله پوسته‌سازهای خبری خارجی در چه میزان می‌تواند رقابت کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.