دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

گواهینامه اس‌اس‌ال و معرفی یک افزونه

افزونه اس اس ال

گواهینامه اس‌اس‌ال با کارایی که در امنیت سایت ما ایجاد می‌کند، وجودش الزامی ‌می‌شود. گواهینامه اس‌اس‌ال به این ترتیب عمل می‌کند که روی اطلاعات سایت شما رمزگذاری انجام می‌دهد، این رمز گذاری‌ها حتی در محل تبادل اطلاعات کاربران نیز انجام می‌شود، که باعث به‌وجود آوردن امنیت برای کاربران می‌شود. در مجموع این رمزی‌سازی اطلاعات در بالا بردن امنیت سایت نقش کلیدی ایفا می‌کند و نتیجه آن است که امنیت سایت و امنیت کاربران را ارتقا می‌دهد. عدم وجود گواهی SSL در سایت نشان از اهمیت نداشتن اطلاعات کاربران در سایت می‌باشد. شاید تاکنون متوجه شده باشید که گوگل کروم برای سایت‌هایی که SLL ندارند در موقع باز شدن اروری را نمایان می‌کند، در زمان استفارده از مرورگر به راحتی می‌توان به وجود یا عدم وجود گواهی SSL در سایت موردنظر توجه کرد. وجود این گواهینامه برای مشتری‌ها امنیت فراهم می‌کند و وقتی آیکون قفل یا نوار سبز وجود داشته باشد به این معنی است که می‌توان به آن کسب و کار اطمینان کرد.

گواهینامه اس‌اس‌ال wpvar
گواهینامه اس‌اس‌ال wpvar

در سال 2014 بود که گوگل اعلام کرد که تبادل اطلاعات مبنی بر اس‌اس‌ال یک امتیاز ویژه برای سایت‌ها به‌شمار می‌رود، پس این عملکرد گوگل هم تاکید می‌کند که دانش اس‌اس‌ال یک امتیاز محسوب می‌شود. در رقابت تنگاتنگی که بین سایت‌ها وجود دارد، سایتی که اس‌اس‌ال دارد موفق‌تر است زیرا نشان داده‌ که به امنیت خود سایت و کاربر اهمیت می‌دهد.

الگوریتم گوگل و همگام‌سازی با اس‌اس‌ال

در سیستم گوگل الویت همیشه با کاربر است، در واقع گوگل شعار “حق با مشتری است” را کاملا دقیق و بدون کاستی، شیوه کار خود قرار داده‌است. گوگل که بزرگترین موتور جست و جوی دنیای وب می‌باشد، همیشه نتایج را بر حسب اهمیت طبقه‌بندی می‌کند و به نمایش می‌گذارد، چرا که ارزشی که گوگل پیدا کرده‌است کاملا با تکیه بر اعتماد کاربران بوده‌است و هیچگاه اجازه نمی‌دهد که این رتبه دست‌نیافتنی متزلزل شود. گوگل با الگوریتم خاص خود تمامی صفحات وب را زیرنظر دارد و وجود گواهی اس‌اس‌ال یکی از مواردی است که در نتایج جست و جو تاثیر مستقیم دارد.

همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید، هر دو سایت‌‌های وی‌پی‌وا و هاستینگ وی‌پی‌وار دارای گواهینامه اس‌اس‌ال می‌باشند، چرا که وجود HTTPS در ابتدای URL نشان از امنیتی است، که مدیران سایت برای کاربران اتخاذ کرده‌اند.

عملکرد اس‌اس‌ال در سایت‌هایی که با عنوان Https می‌باشند

زمانی که ما به وجود گواهینامه اس‌اس‌ال در سایت پی می‌بریم از چند نکته مطمئن می‌شویم. یکی از این نکات تامین امنیت کاربر و اطلاعات سایت می‌باشد، که برای جلوگیری از فیشینگ بسیار اهمیت دارد. (فیشینگ که به معنی ماهی‌گیری می‌باشد به این صورت تعریف می‌شود که اگر ما نکات امنیتی سایت را همیشه در نظر داشته باشیم و رعایت کنیم هیچگاه در دام یا قلاب ربات‌ها و هکرها نمی‌افتیم چرا که این هکرها درصدد دست یافتن به اطلاعات سایت‌ها و اشخاص می‌باشند.) از دیگر مزایای اس‌اس‌ال که به آن اشاره کردیم رمزگذاری اطلاعات می‌باشد که دست یافتن به اطلاعات و شناسایی نوع رمز نگاری این اطلاعات کاری غیرممکن می‌باشد. زمانیکه نشانه اس‌اس‌ال را در سایت می‌بینم به اهمیتی که مدیر سایت برای کاربران قائل بوده‌است پی می‌بریم، در واقع این نشانه خوبیست تا به سایت اعتماد کنیم. همان‌طور که در بالا ذکر شد از دیگر مزیت‌هایی که وجود اس‌اس‌ال در سایت برای ما به ارمغان می‌آورد، افزایش رنک سایت در سیستم موتور جست و جوی گوگل می‌باشد، گوگل هیچگاه سایت غیرامن و نامعتبر را معرفی نمی‌کند.

تاثیر گواهی ‌اس‌اس‌ال در دریافت نماد اطمینان

فارغ از این موضوع که چه نوع سایتی دارید یا چه محصولی ارائه می‌دهید وجود نماد اطمینان در سایت گواهی این نکته می‌باشد که سایت شما کاملا دارای سیستمی دقیق می‌باشد و نشان از این دارد که استعلام‌های گرفته شده از مدیر سایت کاملا دقیق و بدون ایراد بوده‌است. در طی مراحلی که باید سایت شما از سمت اداره صنعت، معدن و تجارت نماد اطمینان دریافت کند، یکی از پارامترهای که در طی این مراحل مورد بررسی قرار می‌گیرد، وجود گواهی اس‌اس‌ال می‌باشد. وجود گواهی اس‌اس‌ال می‌تواند یک ستاره بیشتر برای نماد اطمینان سایت شما به ارمغان بیاورد.

افزونه‌ای برای گواهی اس‌اس‌ال

شما می‌توانید برای اینکه در سایت خود گواهی اس‌اس‌ال را دریافت کنید افزونه‌ای با این عنوان بر روی سیستم وردپرس خود نصب کنید، در ادامه این مقاله به نصب و راه‌اندازی یک افزونه برای گواهی اس‌اس‌ال سایت می‌پردازیم.

افزونه‌ای که معرفی آن را در نظر داریم افزونه اس‌اس‌ال واقعا ساده (Really Simple SSL) می‌باشد.

افزونه SSL برای وردپرس

برای دانلود کلیک کنید
با نصب افزونه SSL در وردپرس دامنه وبسایت شما از حالت https پشتیبانی خواهد کرد. SSL همان قفلی است که در اکثر مرورگرها کنار آدرس اینترنتی نمایش...

Really Simple Plugins بروزرسانی: 3 هفته قبل نصب: 5,000,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

نصب افزونه اس‌اس‌ال واقعا ساده

برای نصب این افزونه مانند دیگر افزونه‌ها به مخزن افزونه‌های وردپرس مراجعه می‌کنیم، با جست و جوی همین عنوان افزونه موردنظر را پیدا می‌کنیم.

بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه باید تک‌تک مراحل را که اجرا کنیم، برای دریافت گواهی خود افزونه ما را راهنمایی و هدایت می‌کند.

در ابتدا که این افزونه را نصب می‌کنیم، میزان پیشروی کار تا رسیدن کامل به گواهینامه را به‌صورت درصد نشان می‌دهد.

در داخل خود افزونه توضیحات تمام بخش‌ها موجود است و شما می‌توانید از نحوه کارایی آن‌ها مطلع شوید.

پیشرفت کار در روند رسیدن به گواهینامه اس‌اس‌ال

زمانی که شما دست به اجرای تک‌تک پارامترهایی که مدنظر افزونه اس‌اس‌ال واقعا ساده می‌باشد دست می‌زنید به‌صورت کاملا خودکار با روند کار آشنا خواهید شد.

لازمه‌ی رسیدن به یک گواهینامه مورد قبول برای اس‌اس‌ال این می‌باشد که طبق دستورات افزونه عمل کنید.

همانطور که می‌بینید بعد از فعال کردن اس‌اس‌ال روی سایت هنوز هم مورد تایید قطعی افزونه به‌صورت کامل قرار نگرفته است و برای رسیدن به تاییدیه کامل هنوز هم مراحلی را باید طی کنید.

نتیجه‌گیری در استفاده از اس‌اس‌ال

همانطور که در زمان کار با افزونه اس‌اس‌ال متوجه می‌شوید، برای رسیدن به این گواهی تمامی مراحل را باید طی کنیم که در نتیجه آن سطح امنیتی سایت ارتقا می‌یابد. تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار با تکیه بر دانشی که طی سالیان گذشته بدست آورده‌است، شما را در تمامی مراحلی که برای رسیدن به بالا بردن امنیت سایتتان نیاز دارید کمک می‌کند. به نظر شما ایجاد گواهی اس‌اس‌ال تا چه میزان می‌تواند ما را در بالا بردن امنیت سایت کمک نماید؟ رمزنگاری در اطلاعات کاربران از مهمترین الویت‌های یک کاربر می‌باشد. پس به عنوان یک مدیر سایت فراموش نکنید که گواهی اس‌اس‌ال از نیازهای مبر در هر سایتی می‌باشد.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.