دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

نگارش نوشته در وردپرس

نگارش نوشته

نگارش نوشته در وردپرس را می‌توان رکن اساسی یک سایت برای نمایش بهتر دانست، هر چقدر نوشته‌ی شما جذابتر باشد، مطلب موردنظر خواهد توانست مخاطبین بیشتری را جذب کند.

توجه!!! برای اینکه بتوانید سئو خوب برای سایت خود داشته باشید، مطالب سایت شما باید کاملا باب میل مخاطبین سایت باشد، امیالی که مخاطبین در زمان بررسی سایت‌ها از خود نشان می‌دهند، کاملا توسط گوگل آنالیز می‌شود. این منبع اطلاعات که گوگل را در شناسایی پست و مقالات متمایز کمک کرده‌است، مجموعه‌ای است از زمانی که مخاطبین برای مطالعه پست‌ها اختصاص داده‌اند. گوگل به عنوان یک ابر موتور جست‌و‌جو، پارامترهای زیادی را در سئو کردن یک سایت یا مقاله در نظر می‌گیرد، در یکی از پست‌های گذشته بصورت کامل به بیان این موارد پرداختم. یکی از موارد اولیه‌ای که نگارش یک پست باید آن را رعایت کنیم، قسمت نوشته است، نوشته را در قسمت سمت چپ تصویر نمایان می‌باشد.

نگارش نوشته
نگارش نوشته

نوشته و قسمت‌های مختلف مربوط در نگارش نوشته

نوشته شامل قسمت‌های مختلفی است، که می‌توان این قسمت‌ها را الفبای سئو یک مقاله دانست، توجه داشته باشید که رعایت این نکات کافی نیست و شما باید از افزونه‌ای خوب برای سئو بودن مطالب خود استفاده نمایید. افزونه‌ای که تیم وی‌پی‌وار برای استفاده شما در محیط وردپرس‌تان توصیه می‌کند، افزونه رنک‌مث می‌باشد از این رو افزونه ذکر شده نیز با لایسنس اصلی برای کسانی که از این تیم هاست تهیه می کنند ارائه می‌شود.

در ادامه به ذکر قسمت‌های مختلف نوشته می‌پردازیم، فراموش نکنید که نوشته را می‌توان اولین قدم در سئو اولیه یک مطلب در سایت دانست.

وضعیت و مشاهده‌پذیری در نگارش نوشته

این قسمت شامل پنج قسمت مختلف می‌باشد، که عبارت‌اند از قابل مشاهده بودن، در انتظار بررسی، انتشار، فعال کردن AMP و انتقال به زباله‌دان.

قسمت اول این بخش که با عنوان قابل مشاهده بودن می‌باشد، خود به‌تنهایی شامل سه بخش می‌باشد، این بخش‌ها عبارت‌اند از:

عمومی: در این صورت مقاله نوشته‌شده در صورت منتشر شدن برای همه قابل مشاهده خواهد بود. خصوصی: با انتخاب این عنوان مقاله موردنظر فقط برای مدیر سایت و ویرایشگر قابلیت مشاهده خواهد داشت. رمزدار: این حالت حفاظت شده با کلمه عبور برای زمانی‌است،که شما فقط به کسانی که رمز عبور دارند اجازه دسترسی می‌دهید.

قسمت در انتظار بررسی برای زمانی‌است که پست هنوز بصورت کامل بررسی نشده‌است و نیازی به منتشر شدن ندارد.

قسمت بعدی که با عنوان انتشار وجود دارد، شما را قادر می‌سازد، در روز و ساعتی که در نظر دارید پست با نام شما منتشر شود.

در این قسمت که با عنوان (Accelerated Moblie Pages) AMP می‌باشد، برای زمانی‌است که سایت در روی موبایل با کمترین حجم مصرف اینترنت خوانده و آنالیز می‌شود.

بخش انتقال به زباله‌دان می‌تواند نوشته‌های شما را بصورت کل حذف یا منتقل به زباله بکند.

پیوند یکتا در نوشته

این قسمت که با عنوان نامک نشانی اینترنتی ایجاد شده‌است، جهت نحوه نمایش درست صفحه هدف با عنوان دقیق مقاله در قسمت URL براوزر می‌باشد. در این قسمت توجه نمایید که نگارش بصورت فارسی اصلا کار درستی نیست، چرا که URL نمی‌تواند آن را تشخیص دهد، علاوه بر این تایپ کلمات فارسی با حروف انگلیسی (فینگلیش) هم برای این قسمت مناسب نیست. بهترین حالت در قسمت پیوند یکتا مربوط به نوشته، تایپ کردن نام مقاله بصورت انگلیسی می‌باشد.

دسته‌ها در نوشته وردپرس

در این قسمت ما می‌توانیم مقالات را بصورت دسته‌بندی شده قرار دهیم، چنانچه بخواهید دسته جدیدی به این بخش بیفزاید باید از داشبورد وردپرس به آن بخش دسترسی داشته باشید.

برچسب‌ها در مقالات وردپرسی

برای این بخش ما باید متناسب با مقاله‌ای که نوشته‌ایم، برچسب بیفزاییم. هرچقدر که برچسب‌ها دقیق باشد زمان کمتری در زمان جست‌وجو تلف خواهد شد. برچسب‌های مناسب یک مقاله عبارات کلیدی هستند، که حول محور مقاله بیشتر به آن کلمات اشاره می‌شود، افزودن برچسب از قدیمی‌ترین و شاید بتوان گفت مهمترین قسمت‌های نگارش یک نوشته‌است.

تصور شاخص برای مقاله

هر مقاله‌ای جهت شناسایی به شناسه نیاز دارد، در مقالات که روی وب قرار می‌گیرند، همگی دارای تصویر شاخص می‌باشند. تصویر شاخص که به عنوان مشخصه اصلی مقاله از آن یاد می‌شود باید با تگ alt و title قرار داده شود. این ویژگی برای زمانیست که سایت درست بارگذاری نمی‌شود، تا شما با دیدن عنوان تصور متوجه ارتباط تصویر با مقاله بشوید.

از دیگر مزیت این تگ و تایتل می‌توان به دستگاه‌های هوشمند متن خوان اشاره کرد، که با رسیدن به عکس موردنظر آنچه در متن تصویر برای کاربر اشاره شده خوانده می‌شود.

چکیده و گفت‌وگو در نوشته وردپرس

نوشتن چکیده کاملا بصورت اختیاری نوشته می‌شود و نوشت آن‌ هم زیاد فرقی بحال مقاله نخواهد داشت. در این قسمت می‌توانیم با نوشتن خلاصه‌ای کوچک از مقاله به مدیران سایت و ویرایشگرانی که توانایی تغییر متن را دارند، طی یک متن کوتاه چیکده‌ای از درون مایه مقاله بنویسیم.

در دیگر بخش می‌توانیم با پذیرفن گفت‌وگو در انتهای پست، خوانندگان را به چالش بکشیم، تا زمان بیشتری را در سایت سپری کنند. گفت‌وگو یکی از بخش‌های جذاب هر سایتی می‌باشد، چنانچه شما مطلبی جذاب در سایت خودتان قرار دهید، با به چالش کشیدن بازدیدکنندگان خواهید توانست نظراتشان را جویا شوید، چنانچه بحث و گفت‌و‌گوهای جذابی در سایت وجود داشته باشد، کاربران با مطالعه این قسمت‌ها مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد.

جمع‌بندی

برای ایجاد سئو اولیه در یک پست رعایت همین نکات الزام دارد، ولی برای اینکه بتوانیم سئو قدرمندی داشته باشیم باید افزونه‌های موجود استفاده کنیم.

تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار با توجه به تجربیاتی که طی سالیان گذشته بدست آورده‌است، می‌تواند شما را در تمامی مراحل طراحی سایت راهنمایی نماید.این تیم با تکیه بر تجربیاتی که طی چندین سال بدست ‌آورد توانسته است کمک حال طراحان سایت و مدیران سایت باشد.

در زمینه میزبانی وب نیز دست به ابتکار زده‌است و افزونه و قالب‌هایی به ارزش چند صد دلار را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد. شما با تهیه هاست از گروه وی‌پی‌وار می‌توانید سیستم آماده وردپرس را با قالب و افزونه‌ای اورجینال بکار بگیرید. توجه کنید که تمامی این افزونه و قالب‌ها با حساسیت ویژه و نسبت کاربردی بودنشان روی این هاست ارائه می‌شود. اطمینان خاطر داشته باشید که، در صورت به‌وجود آمدن قالب یا افزونه مهم و کاربردی حتما آن را خواهید توانست توسط تیم وی‌پی‌وار تهیه و در روی وردپرس خود بکار گیرید.

آیا بنظر شما رعایت اصولی آنچه که در قسمت نوشته برای نگارش مقاله توصیه شده‌است کافیست، یا اینکه باید تمامی نکات مربوط به سئو را تک‌تک بخوانیم و به ‌اجرا در بیاوردم؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.