دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین راه برای پاک‌کردن نوشته‌های قدیمی بصورت خودکار

پاک‌کردن نوشته‌های قدیمی بصورت خودکار

پاک‌کردن نوشته‌های قدیمی بصورت خودکار می‌تواند از پایین آمدن سرعت وب‌سایت جلوگیری کند، شما باید با پاک‌سازی اطلاعات قدیمی انباشته شده در سایت به هیچ عنوان اجازه ندهید که سرعت بارگذاری در سایت کاهش یابد.

هدف از ایجاد هر سایتی جذب کردن مخاطب بیشتر و بالا بردن آمار بازدید سایت می‌باشد، در این صورت است که شما می‌توانید محصولی را در اینترنت بفروش برسانید یا خدماتی را ارائه کنید. برای اینکه وب‌سایت شما بتواند در جذب مخاطب موفق عمل کند، باید بتواند نکات ضروری که در طراحی سایت مانند سئو وجود دارد در سایت خود تقویت کنید.

کمکی که این افزونه در سئو سایت شما می‌تواند موثر واقع شود را می‌توان کاهش حجم نوشته‌های قدیمی و تاریخ گذشته باشد که با حذف آن‌ها دیتای سایت شما بهبود خواهد یافت و در نتیجه آن می‌توانید از زمانی که باید اختصاص دهید تا نوشته‌ها گذشته را یک‌به‌یک پاک کنید، صرفه‌جویی کنید.

معرفی افزونه پاک‌کردن نوشته‌های قدیمی بصورت خودکار

در سیستم وردپرس بصورت پیشفرض می‌توانید نوشته‌هایی را قرار دهید و زمان دقیقی را با عنوان تاریخ و ساعت تنظیم کنید تا وقتی که لازم بود نوشته شما منتشر شود، در این صورت به دسترسی شما در زمان انتشار نوشته نیازی نخواهد بود و اینکار کاملا بصورت خودکار صورت می‌گیرد.

در نقطه مقابل این ویژگی که وردپرس بصورت پیشفرض در اختیار ما قرار می‌دهد، اینکه ما بتوانیم نوشته‌های تاریخ گذشته و قدیمی را پاک کنیم وجود ندارد و باید اینکار را بصورت دستی انجام دهیم، این عمل باعث اتلاف وقت زیادی خواهد شد و شما قادر نیستید که به عنوان مدیر سایت بعد انتشار نوشته زمان زیادی را نیز به جهت پاک کردن نوشته‌ای که نیازی به وجودش در سایت نخواهد بود، اختصاص دهید.

اگر شما نوشته‌هایی که بعد از انتشار لزومی به وجودشان در سایت نیست را پاک نکنید در بلند مدت می‌تواند با حجمی که در دیتابیس سایت شما اشغال کرده است، سرعت سایت شما را کاهش دهد، که در نتیجه کاهش سرعت، سئو سایت شما شدیدا افت می‌کند و رویای اینکه بتوانید با رسیدن به نتایج صفحات اول گوگل آمار بازدید سایت خود را افزایش دهید را از سر خود بیرون کنید.

نصب افزونه پاک‌کردن نوشته‌های قدیمی بصورت خودکار

افزونه‌ای که برای وردپرس شما برای این نوع از تنظیمات می‌تواند مناسب باشد، افزونه Post Expirator می‌باشد.

شما می‌توانید برای نصب این افزونه بر روی سایت وردپرسی خود فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم بارگیری کنید و سپس از قسمت افزودن افزونه فایل را در پیشخوان وردپرس خودتان بارگزاری و نصب کنید.

افزونه حذف نوشته قدیمیPost Expirator

برای دانلود کلیک کنید
این افزونه شما را قادر می‌سازد تا در زمانی که می‌خواهید نوشته شما منتشر شود، زمانی را نیز برای حذف شدن نوشته تعیین کنید. این افزونه با پاک...

PublishPress بروزرسانی: 2 ماه قبل نصب: 100,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید افزونه Post Expirator را بصورت مستقیم در روی وردپرس خود نصب کنید، به‌این ترتیب که با مراجعه به مخزن وردپرس از قسمت افزودن افزونه می‌توانید با جستجوی عبارت Post Expirator افزونه را برا روی سیستم خود نصب و فعال کنید.

مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه می‌توانید در پیشخوان وردپرس از قسمت تنظیمات افزونه با رفتن به گزینه Post Expirator تنظیمات مربرط به افزونه را مشاهده کنید.

معرفی بخش‌های مختلف در افزونه پاک‌کننده پست‌های گذشته

این افزونه که در بخش تنظیمات وردپرس ظاهر می‌شود شامل قسمت‌های مختلفی می‌باشد که با معرفی آن‌ها می‌توانید بصورت کامل بر این افزونه تسلط یابید.

پاک‌کردن نوشته‌های قدیمی بصورت خودکار
پاک‌کردن نوشته‌های قدیمی بصورت خودکار

Date Format: از این قسمت می‌توانید نحوه نمایش فرمتی که برای تاریخ می‌خواهید را تنظیم کنید.

Time Format: از این قسمت برای نحو به‌نمایش درآمدن زمان استفاده می‌شود.

Default Date/Time Duration: نوع زمان انقضای نوشته‌ها به چه صورتی باشد.

None: این گزینه از تنظیمات پیشفرض پیروی می‌کند.

Custom: برای ایتکه تنظیمات دستی و دلخواه خودتان را اعمال کنید، از این گزینه استفاده کنید.

Post/Page Publish Time: در حین تنظیم زمان برای انتشار نوشته، زمانی را برای پاک‌سازی نوشته بعد از انتشار تعیین کنید.


Category Expiration

از این قسمت با ایجاد دسته‌بندی خاص می‌توانید دسته‌ای ایجاد کنید تا نوشته‌های منتخبی که نمی‌خواهید در سایت به نمایش دربیایند، در یک دسته قرار بگیرند.

در ادامه تنظیماتی که برای ایمیل‌های اطلاع رسانی در مورد نوشته‌های پاک شده می‌باشد را مشاهده می‌کنید.

ادامه تنظیمات

Expiration Email Notification

Enable Email Notification: می‌توانید از این قسمت در زمان پاک‌شدن نوشته از سایت از طریق ایمیل مطلع شوید.

Include Blog Administrators: با فعال‌کردن این گزینه می‌توانید تمامی کاربران که در سایت نقش اجرایی دارند را از پاک شدن نوشته مطلع کنید.

Who to notify: با این گزینه می‌توانید علاوه بر مطلع کردن مدیران اجرایی سایت از پاک شدن نوشته، به کاربران نیز با ارسال ایمیل اطلاع‌رسانی کنید.

Post Footer Display

می‌توانید در فوتر سایت نسبت به زمان پاک‌سازی نوشته اطلاعاتی را ارائه دهید.

Show in post footer: تعیین می‌کنید که زمانی که پست باید پاک شود، قابل ملاحظه باشد.

Footer Contents: شخصی‌سازی نحوه نمایش از این بخش انجام می‌شود.

EXPIRATIONFULL: نمایش تاریخ و ساعت انقضای نوشته بصورت کامل.

EXPIRATIONDATE: نمایش تاریخی که نوشته پاک می‌شود.

EXPIRATIONTIME: نمایش ساعتی که نوشته پاک می‌شود.

Footer Style: در صورت که مسلط به کدنویسی باشید، می‌توانید با نوشت کد css در این قسمت قرار دهید تا مورد استفاده قرار بگیرد.

شما با اطلاع یافتن از نحوه تنظیماتی که باید اعمال کنید، می‌توانید تنظیماتی که مدنظرتان می‌باشد را به اجرا دربیاورید.

جمع‌بندی

اینکه بتوانید نوشته‌های قدیمی که در سایت مربوط به مطالب گذشته است و کاربردی ندارد را حذف کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا مطالب در دیتای شما انباشته نشود و سرعت سایت کاهش پیدا نکند. بیشتر دیده شده است که نوشته‌های مناسبتی که در سایت قرار داده شده‌است، بعد از گذشت مدت زمان خاصی دیگر نیازی بوجودش در سایت نخواهد بود و با پاک کردن آن می‌توانید به بهبود فضای دیتا کمک کنید.

شما می‌توانید با استفاده از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه کرده است، در مدت زمان کوتاهی سایت خودتان را راه‌اندازی کنید، این آموزش‌ها می‌تواند برای افرادی که مبتدی می‌باشند نیز مثمر ثمر باشد تا به طراحی حرفه‌ای در زمینه طراحی سایت با وردپرس تبدل شوند. شما می‌توانید در صورت بروز مشکل با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی مشکل بوجود آمده را حل‌وفصل کنید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با ارائه کدنویسی دقیقی که در افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، توانسته در مدت زمان کوتاهی با بیش از ده‌هزار نصب فعال جایگاه ویژه‌ای را برای خود در میان سایت‌های فارسی ‌زبان وردپرس پیدا کند.

بنظر شما توجه به این نکته که اجازه ندهید تا نوشته‌های قدیمی در سایت شما انباشته شوند، تا چه میزان در فضای دیتای شما صرفه‌جویی خواهد کرد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.