دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین روش برای ایجاد نوار اطلاع‌رسانی در وردپرس

نوار اطلاع‌رسانی

نوار اطلاع‌رسانی که در بالای سایت قرار می‌گیرد، بهترین روش برای جلب توجه کاربران به موضوعی است که می‌خواهید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. برای جلب‌نظر مخاطب می‌توان از پاپ‌آپ نیز استفاده کرد، اما این روش بسیار ساده‌تر و در بیشتر مواقع کاربردی‌تر می‌باشد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس، محیطی را ایجاد کرده‌است که شما در آن می‌توانید بدون استفاده از حتی یک خط کدنویسی سایت خود را بصورت کامل ایجاد نمایید. اصلی‌ترین چالش هر سایتی بعد از اینکه بصورت کامل راه‌اندازی شد، جذب مخاطب می‌باشد.

برای اینکه بتوانید مخاطبین زیادی به سایت خودتان جذب کنید روش‌های گوناگونی وجود دارد، داشتن محتوای سئو شده و رشد در رسیدن به نتایج اولیه گوگل و یا هزینه کردن برای اینکه سایت شما را تبلیغ کنند روش‌هایی که شما می‌توانید بیشتر دیده شوید.

به عنوان مدیر سایت می‌توانید در سایت خودتان هر نوع خبر، پیام یا مقاله‌ای را نشر دهید، این از اصلی‌ترین مواردیست که افراد و شرکت‌ها را تمایل به استفاده از وبسایت می‌کند. مدیران سایت با استفاده از نوار اطلاع رسانی در بالای صفحه می‌توانند هر پیامی بیشتر می‌خواهند مورد توجه قرار بگیرد را قرار دهند. این عمل را می‌توان بوسیله استفاده از افزونه‌ها انجام داد. یکی از افزونه‌هایی که این امکان را برای شما فراهم می‌کند، افزونه Top Bar می‌باشد.

نوار بالایی

نصب افزونه نوار اطلاع‌رسانی

برای اینکه نوار اطلاع‌رسانی در سایت خود ایجاد نمایید، می‌توانید با نوشتن چندین خط کد آنچه را که می‌خواهید را در سایت بوجود آورید، اما زمانی که افزونه‌های برای همین منظور وجود دارند، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن آنچه را که می‌خواهید را در نوار اطلاع‌رسانی بنمایش دربیاورد.

برای نصب افزونه Top Bar در سایت وردپرسی خودتان دو روش وجود دارد که به این شرح است:

در روش اول می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و فایل مربوطه را از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس روی سیستم بارگذاری کنید.

افزونه نوار بالایی

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه می‌توانید هر پیامی که دوست دارید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد را در قسمت بالای سایت اطلاع‌رسانی کنید، این افزونه تنظیمات...

WP Darko بروزرسانی: 2 هفته قبل نصب: 20,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به پیشخوان سایت وردپرسی خود از قسمت افزودن افزونه، در قسمت جستجو عبارت Top Bar را وارد نمایید. در نتایج جستجو این افزونه با نام نوار بالایی قابل مشاهده خواهد بود که می‌توانید از همان قسمت افزونه را فعال نمایید.

مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از بیست‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای ایجاد نوار اطلاع‌رسانی می‌باشد. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه بخش با عنوان Top Bar در پیشخوان وردپرس بوجود می‌آید و می‌توانید از همان قسمت تنظیمات افزونه را سفارشی‌سازی کنید.

پیشخوان

این افزونه کاملا ساده طراحی شده‌است و تنظیمات پیچیده‌ای نیز ندارد.

معرفی تنظیمات افزونه نوار اطلاع‌رسانی

بزرگترین مزیت در سایت‌های وردپرسی را می‌توان توانایی استفاده‌کردن از افزونه‌ها و قالب‌ها عنوان کرد و بزرگترین مزیت استفاده از افزونه‌ها را می‌توان امکان شخصی‌سازی و پیکربندی کردن تنظیمات دانست.

این افزونه داری سه بخش اصلی است که گزینه‌ها به این شرح است:

Status: نوار را می‌توانید به حالت فعال یا غیر فعال درآورید.

Position: در این گزینه دو حالت استاندارد و فیکس وجود دارد. در حات استاندارد نوار در ابتدای صفحه بنمایش در می‌آید و با اسکرول کردن به پایین نوار ناپدید خواهد شد، اما اگر حالت فیکس را انتخاب کنید نوار در بالای صفحه بصورت ثابت باقی می‌ماند و جابجا نخواهد شد.

Message: پیامی که می‌خواهید در نوار بنمایش دربیاید را وارد می‌کنید.

Button: می‌توانید با فعال کردن این گزینه، دکمه‌ای را به نوار اضافه کنید و در ادامه لینکی که با وارد شدن به گزینه می‌خواهید بنمایش دربیاید را وارد نمایید.

نوار اطلاع‌رسانی
نوار اطلاع‌رسانی

Color: برای انتخاب رنگی می‌باشد که مدنظرتان می‌باشد. 

User visibility: انتخاب می‌کنید که نوار برای همه بنمایش دربیاید یا فقط برای کاربران میهمان سایت.

این افزونه ساده و در عین حال کاربردی به شما کمک می‌کند تا آنچه را که بیشتر می‌خواهید در معرض دید تماشاگر قرار دهید را بنمایش دربیاورد.

جمع‌بندی

برای اینکه بتوانید پیام‌های مهمی که در رابطه با سایتتان را به اطلاع کاربران برسانید، می‌توانید از ویژگی ایجاد نوار اطلاع‌رسانی استفاده کنید. ایجاد نوار با استفاده از افزونه‌ها براحتی امکان پذیر می‌باشد و بدون نیاز به انجام تنظیمات پیچیده، با استفاده از افزونه شدنیست.

اطلاع‌رسانی

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرد. این تیم با ارائه دوره فروشگاه ساز کامل‌ترین آموزش موجود را در زمینه راه‌اندازی دوره کسب‌وکار آنلایت از طریق فروش اینترنتی را ارائه داده است.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت همراهی می‌کند. این افزونه با بیش از بیست‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بشمار می‌آید.

چه پیامی‌های را بیشتر می‌خواهید در نوار بالایی بنمایش دربیاورید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.