دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

نقش افزونه در وب‌سایت وردپرس

افزونه در وب‌سایت

افزونه در وب‌سایت وردپرسی را می‌توان راهی میانبر برای رسیدن به پلتفرم مدنظری که برای سایت می‌خواهیم دانست. سیستم مدیریت محتوای وردپرس این امکان را برای توسعه‌دهندگان طراحی سایت فراهم ساخته است که هر شخص یا شرکتی که دوست داشته باشد، دست به کدنویسی بزند و قسمتی را که می‌خواهد را در سایت وردپرسی ارتقا دهد.

وردپرس با ایجاد مخزن برای افزونه‌های آماده شده و تست شده مجموعه‌ای کامل از ماژول‌ها را برای وردپرس ایجاد کرده‌است، که شما با مراجعه به آن می‌توانید آنچه که برای سایت نیاز دارید را پیدا کرده و مورد استفاده قرار دهید.

اگر به مخزن وردپرس مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که وجود بیش از 58000 افزونه مطمئنا خواهد توانست آنچه که نیاز دارید را در وب‌سایت برآورده سازد. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که نصب بیش از حد افزونه در روی سایت می‌تواند طبعاتی را برای سایت شما داشته باشد. در ادامه با ذکر مواردی این موضوع را روشن می‌سازیم.

افزونه در وب‌سایت
افزونه در وب‌سایت

نصب بیش از حد افزونه در وب‌سایت

سرعت لود سایت جزوه اساسی‌ترین مسائل امروز برای هر بازدیدکننده می‌باشد، حال که پهنای باند اینترنت بیشتر شده و سایت‌ها نیز در بیشتر مواقع با استفاده کردن از هاست‌های پرسرعت سرعت سایت را برای بازدیدکنندگان در الویت قرار می‌دهند، سایت‌هایی که سرعت بارگذاری پایینی دارند، کاملا مخاطب را از سایت رنجیده خاطر می‌کنند و بازدیدکننده ترجیح می‌دهد که از سایت استفاده نکند و بلافاصله از سایت خارج می‌شود.

هدف از ایجاد وب‌سایت، جذب مخاطب می‌باشد و با توجه به این نکته خواسته مخاطب باید در الویت کار ما باشد، پس نباید با نصب بیش از حد افزونه باعث کاهش سرعت عملکرد وب‌سایت شویم.

اگر شما برای هر قسمتی که در سایت می‌خواهد شخصی‌سازی انجام دهید، افزونه‌ای نصب کنید. در آخر کار با وجود انبوهی از افزونه‌ها مواجه خواهید شد که با پایین آوردن سرعت بارگذاری سایت شما باعث بالا رفتن نرخ پرش کاربران در سایت شما می‌شود.

افزونه‌هایی که وجودشان در سایت الزام دارد

اگر افزونه‌هایی که وجودشان در سایت باعث بهبود عملکرد سایت می‌شود را در روی سیستم خودتان نصب کنید، متوجه می‌شوید نصب چند افزونه ضروری کافیست تا سایت شما بصورت کامل بتواند پذیرای بازدیدکنندگان باشد.

در مخزن وردپرس افزونه‌های گوناگونی با عملکرد‌های مختلف وجود دارد، اما از افزونه‌هایی که می‌توان گفت نصب آنها برای هر سایت وردپرسی ضروریست می‌توان به افزونه‌ی امنیت، افزونه سئو، افزونه کش و یا افزونه عضویت در وردپرس اشاره کرد.

با مشاهده مخزن وردپرس متوجه خواهید که برخی از افزونه‌ها با تعداد نصب فعال میلیونی فاصله فاحشی در تعداد نصب با دیگر افزونه‌ها دارند، این افزونه‌های محبوب به جزوه جدایی ناپذیر وردپرس تبدیل شده‌اند.

برای مثال در حوزه امنیت سایت وردپرس شما هیچگاه نمی‌توانید از دو افزونه امنیتی بصورت همزمان استفاده کنید، مطمئن باشید که اگر دو افزونه امنیتی بصورت همزمان در روی سیستم شما فعال باشد عملکرد سایت شما مختل می‌شود و با کاهش سرعت سایت مواجه خواهید شد.

افزونه‌های مخرب برای سایت

افزونه‌ها را می‌توان به دو دسته رایگان و پرمیوم دسته‌بندی کرد، تمامی افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس وجود دارند، افزونه‌های اورجینال می‌باشند و از خود افزونه می‌توان بصورت مرتب پشتیبانی گرفت و یا اینکه از بروزرسانی‌های که توسعه دهندگان آن ارائه می‌کنند، استفاده کرد.

برخی از سایت‌ها برای تبلیغ و بالا بردن بیننده خودشان دست به قرار دادن افزونه‌های نال شده در سایت می‌زنند که استفاده از این افزونه‌ها در بلند مدت برای سایت مضر است و چه بسا کدهای مخربی که در داخل کدهای افزونه قرار دارند، اطلاعات سایت شما را به خطر بندازند، این نوع افزونه‌ها به‌هیچ وجه بروزرسانی نمی‌شوند.

الویت کار شما در نصب افزونه باید مخزن وردپرس باشد و اگر نتوانید با نسخه رایگان کار را بیش ببرید، اقدام به خرید نسخه پرمیوم از طریق سایت‌های واسط بکنید.

جمع‌بندی

برای اینکه وب‌سایت شما سرعت بالایی داشته باشد، باید با نصب حداقلی افزونه‌هایی که برای سایت نیاز دارید، سرعت عملکرد سایت در در بالاترین میزانی که می‌تواند باشد، نگه‌دارید. اگر انبوهی از افزونه‌ها را مورد استفاده قرار دهید، سرعت بارگذاری پایین باعث خروج مخاطب از سایت خواهد شد.

برای طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه‌ آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. چنانچه در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران متخصص در این حوزه راهنمایی بگیرید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی دقیقی که در روی افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، تبدیل به یکی از محبوبترین افزونه‌‌ها برای سایت‌های فارسی‌زبان شده‌است. بیش از ده‌هزار نصب فعال گویای این واقعیت می‌باشد.

بنظرشما با نصب کدام افزونه‌ها می‌توانیم سایت را بصورت راه‌اندازی کنیم؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.