دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

راه‌هایی برای حفاظت از سایت وردپرسی

حفاظت از سایت

امروزه به لطف گسترش علم طراحی سایت، سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز بیشتر مورد توجه قرار طراحان قرار گرفته‌است. مهندسان و طراحان سایت نیز توجه ویژه به امنیت و حفاظت از سایت دارند و سایت‌های وردپرسی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

برای اینکه سایتی امن و به‌دور از مشکلات امنیتی داشته باشیم، رعایت فاکتورهایی در این رابطه ضرورت دارد. شما برای شروع طراحی سایت با وردپرس ابتدا باید آخرین نسخه وردپرس را در روی هاست خود نصب کنید، در این مورد می‌توانید آخرین نسخه وردپرس را از خود سایت وردپرس بارگیری کنید.

طراحی سایت با وردپرس بسیار ساده‌سازی شده‌است، از این رو بهتر است زمانی که به کدنویسی برای طراحی سایت اختصاص می‌دهید را صرف پیدا کردن قالب و افرونه‌های اورجینال برای وردپرس بکنید تا سیستم شما به‌هیچ وجه دچار مشکل نشود.

حفاظت از سایت
حفاظت از سایت

چه زمانی حفاظت از سایت شروع می‌شود؟

از همان ابتدا که آخرین نسخه رسمی وردپرس را نصب می‌کنید حفاظت از سایت شروع می‌شود. حال برای اینکه سایت وردپرسی خود را به شکلی که دوست دارید دربیاورد باید قالب و افزونه‌هایی که برای سایت در نظر گرفته‌اید را نصب کنید.

کمتر دیده شده‌است که سایت‌های مدعی در زمینه وردپرس، افزونه و قالب‌هایی که برای وردپرس در سایت خود قرار می‌دهند را دستکاری نکند. این امر کاملا خلاف سیستم وردپرس می‌باشد و دستکاری کد‌های قالب و افزونه در مواردی اینچنین بسیار به‌چشم می‌خورد.

سایت‌هایی که در کدها تغییرات ایجاد می‌کنند، در اکثر مواقع تبلیغات از سایت خودشان را در قالب و افزونه قرار می‌دهند و شما با نصب این قالب و افزونه‌ها بصورت غیرمستقیم تبدیل به بنر تبلیغاتی برای این سایتها می‌شوید.

معایب متن‌باز بودن قالب و افزونه‌ها

همانطور که در بالا اشاره شد، برخی از سایت‌ها بجهت تبلیغ کار خودشان کد قالب و افزونه‌ها را دستکاری می‌کنند و با افزودن مواردی غیرضروری کدها را از حالت اورجینال خارج می‌کنند.

رخداد چنین مواری بهترین حالت برای ایجاد تغییرات در قالب و افزونه می‌باشد، متاسفانه هکرها نیز از این روش استفاده می‌کنند و با قراردادن کدها مخرب در قالب و افزونه، سعی در ورود غیرمجاز به سایت دارند.

در بیشتر موارد دیده می‌شود که هکر‌ها در کدهای قالب و افزونه‌های پرمیموم تغییرات ایجاد می‌کنند و این افزونه و قالب‌ها را بصورت رایگان در اختیار سایت‌های واسط قرار می‌دهند.

یک مدیر سایت باید توجه داشته باشد که نبود قالب یا افزونه‌ی پرمیموم در یک سایت بسیار بهتر از این می‌باشد که قالب یا افزونه‌ای که نسخه اصلی آن پولی می‌باشد، را بصورت رایگان از سایر سایت‌ها بارگیری کند. همین موضوع کافیست تا ما بدانیم که نباید به‌هیچ وجه از قالب و افزونه‌هایی که از خود سایت مرجع نمی‌باشند استفاده کنیم.

تبعات استفاده از افزونه و قالب‌های غیر اورجینال

توسعه‌دهندگان افزونه و قالب دائما با بررسی گزارش‌هایی که از عملکرد ماژول‌های خود می‌گیرند، با ارائه بروزرسانی ها به حل‌وفصل این کسورات می‌پردازند. اگر شما از قالب و افزونه‌های نال شده استفاده کنید باید چشم خود را به روی این بروزرسانی‌ها ببندید.

عدم بروزرسانی در قالب و افزونه در بلند مدت می‌تواند بروز مشکلاتی را در سیستم وردپرس رقم بزند و حتی ممکن است سایت شما با مشکل مواجه شود، به خاطر داشته باشید که از همان ابتدای کار که سایت خودتان را راه‌اندازی می‌کنید، به‌هیچ عنوان از قالب و افزونه‌های پولی که به رایگان در سایت‌ها قرار می‌دهند، استفاده نکنید.

بهترین راه برای نصب قالب و افزونه برای سایت وردپرسی شما استفاده از مخزن وردپرس می‌باشد. توسعه‌دهندگان وردپرس همیشه از آخرین بروزرسانی‌ها را در مخزن وردپرس قرار می‌دهند.

جمع‌بندی

برای اینکه سایتی کاملا امن و بدور از خطر هک‌شدن داشته باشیم، باید همیشه از آخرین نسخه‌ی وردپرس استفاده کنیم و با نصب مستقیم قالب و افزونه‌ها از مخزن وردپرس با بروزرسانی ‌هایی که توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهند، امنیت سایتمان را بالا ببریم.

برای طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وردپرس فارسی (وی‌پی‌وار) ارائه کرده‌است، استفاده کنید. چنانچه در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت بخش پشتیبانی از مشاوران این سایت راهنمایی بگیرید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با ارائه کدنویسی دقیقی که در روی افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، شما را قادر می‌سازد تا به راحتی هر چه تمامتر به تولید محتوا در سایت خود بپردازید. این افزونه خال با بیش از ده‌هزار نصب فعال از محبوبترین افزونه‌ها برای سایت‌های فارسی زبان می‌باشد.

آیا درست است که استفاره از نسخه رایگان رسمی را به استفاده از نسخه پرمیموم نال شده ترجیح دهیم؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.