دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

افزونه و قالب نال شده

افزونه و قالب نال شده

افزونه و قالب نال شده را متاسفانه، مدیران سایت‌ها جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها‌ی سایت استفاده می‌کنند. اصولا کدنویسان حرفه‌ای دست به ایجاد تغییرات در افزونه‌های پرمیوم می‌زنند و با شکستن کدهای نسخه اورجینال، نسخه نال شده را با تمامی امکانات پرمیوم در اختیار عموم می‌گزارند.

در میان کسانی که از نسخه‌های افزونه و قالب نال شده استفاده می‌کنند دیده شده است که در دراز مدت به مشکلاتی در سایت برخورده‌اند یا با این کار باعث پایین آمدن امنیت سایت خود شده‌اند. در میان کسانی که با وردپرس کار می‌کنند مرسوم شده‌است که یا کاملا با افزونه و قالب با لایسنس اصلی استفاده می‌کنند و یا اینکه تمامی افزونه و قالب نال شده تهیه می‌کنند.

بیشتر دیده شده است که افزونه و قالب نال شده دارای کدهای مخرب و ویروسی بوده‌اند. شما باید در همان ابتدای کار از لایسنس‌های اصلی و امن استفاده کنید، چرا که بعد از نصب افزونه یا قالب نال شده اگر سایت شما بوسیله هکر یا ویروس با مشکل مواجه شود، برای پاکسازی آن هزینه و زحمت زیادی متحمل خواهید شد.

نسخه‌های نال شده مشکلات متفاوتی به وجود میاورند که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

امنیت سایت با نسخه‌های نال شده

امنیت مهمترین بخش در هر سایتی می‌باشد، اگر کاربری که از سایت شما استفاده می‌کند، احساس کند که سایت شما امن نیست، به هیچ‌وجه اطلاعات شخصی خودش را در سایت شما وارد نخواهد کرد. از این رو که کاربری که اطلاعات خودش را در اختیار سایت شما می‌گذارد، نشان از اطمینانی است که به سایت شما دارد، شما نیز در مقابل این اعتماد باید کاملا از افزونه امنیتی و افزونه‌های اورجینال استفاده کنید تا هیچگاه نتوانند راه نفوذی به سایت شما پیدا کنند و دسترسی به اطلاعات محرمانه شما داشته باشند.

صرفه‌جویی در هزینه‌های بلند مدت

یک ضرب‌المثل معروف وجود دارد با این عنوان که : من آنقدر پول ندارم که جنس ارزان بخرم.

به این نکته اشاره دارد که اگر شما جنسی بی کیفیت تهیه کنید، بعد از اینکه به عدم کارا بودن آن واقف شدید، دوباره باید هزینه کنید و آن جنس را با کیفیت بهتر تهیه کنید. این مثال در قالب و افزونه نیز مصداق دارد اگر شما از قالب و افزونه رایگان یا نال شده استفاده کنید، با این وجود که شانس بیاورید و برای سایت شما مشکلی رخ ندهد، بعد از مدتی باید افزونه یا قالب اورجینال را تهیه کنید.

قوانین کپی رایت برای افزونه و قالب نال شده

شما به عنوان کدنویس به‌هیچ عنوان حق ندارید که نسخه پرمیوم قالب یا افزونه را تغییر دهید، این کار در خارج از ایران کاملا بررسی و شناسایی می‌شود و شما به هیچ عنوان نخواهید توانست نسخه نال شده در سایت خود بفروش برسانید یا در اختیار عموم قرار دهید، چرا که با شناسایی این افراد شخص مجرم شناخته می‌شود و به علت وارد کردن خسارات سنگین، به پرداخت جریمه محکوم می‌شود.

عدم پشتیبانی نسخه‌های نال شده

در نسخه‌های نال شده به علت عدم پرداخت حق افزونه یا قالب با استفاده غیرقانونی، شما به هیچ‌وجه نخواهید توانست از پشتیبانی هایی که شرکت مبدا ارائه می‌دهد استفاده نمایید.

پس در صورت استفاده از نسخه‌های نال شده باید بصورت کامل از خیر پشتیبانی گرفتن بگزید و در زمان به‌وجود آمدن مشکل در نسخه به‌وجود آمده خودتان دست بکار شوید، چرا که به هیچ عنوان نخواهید توانست از پشتیبانی بهره ببرید.

وضعیت بروزرسانی در نسخه‌های نال شده

یکی از بارزترین مواردی که در سایت‌های وردپرسی وجود دارد، توانایی بروزرسانی در این محیط می‌باشد. شما بعد از بروزرسانی‌هایی که در خود وردپرس انجام می‌دهید، باید قالب و افزونه‌ را نیز حتما بروزرسانی کنید تا با استفاده از این ابدیت‌ها مشکلی به‌وجود نیاید.

در اصل به‌وسیله به‌روزرسانی‌ها می‌باشد، راه‌های نفوذ به سایت وردپرسی شما بسته می‌شود و در نتیجه امنیت سایت شما بالا میرود. اگر در سایت خود از نسخه‌های نال شده استفاده کنید، قادر نخواهید بود از بروزرسانی‌های ارائه شده توسط تیم پشتیبانی بهره ببرید و با وجود نسخه قدیمی، سایت شما همیشه در معرض خطر هک شدن یا از بین رفتن اطلاعات قرار خواهد گرفت.

نسخه نال شده و خطر سئو سایت

از این رو که در نسخه‌های نال شده کد‌های افزونه یا قالب دستکاری شده‌است، این امکان وجود دارد که در سایت شما لینک‌های تبلیغی بی‌ربط به موضوع سایت شما ایجاد شود، این لینک‌های هرز توسط موتور جست و جو شناسایی می‌شود و به شدت امتیاز منفی را برای سایت شما در بر دارد. سئو هر سایتی مهمترین بخش کاربری سایت می‌باشد، از این رو نباید به‌هیچ وجه با استفاده از نسخه غیر اورجینال افزونه و قالب سئو سایت خود را در معرض خطر قرار دهیم.

خرید نسخه اصلی افزونه و قالب

شما برای خرید نسخه‌های اصلی باید به سایت‌های واسطه معتبر مراجعه کنید و حتی بعد از انجام خرید بصورت کامل به سایت مبدا مراجعه کرده و نسخه اصلی را با سایت مبدا مطابقت دهید.

تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار مجموعه‌ای از قالب و افزونه با لایسنس اصلی را برای کسانی که از تیم هاست تهیه می‌کنند را در اختیارشان می‌گذارد. چناچه ما مفتخر به میزبانی وب‌سایت شما باشیم شما قادر خواهید بود از این افزونه و قالب‌ها بهره ببرید.

جمع‌بندی

استفاده از نسخه نال شده به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، مگر اینکه شما به قصد یادگیری کار با افزونه و نحوه آشنایی با آن دست به استفاده از این نسخه‌ها بزنید. قالب و افزونه نال شده کاملا دستکاری می‌شوند و شما هیچ‌گاه نخواهید فهمید که نسخه مربوطه فقط قفل گشایی شده‌است یا اینکه در کنار قفل گشایی کدهای مخرب و مضرر دیگری در آن به‌وجود آمده یا خیر.

شما برای آشنایی کامل با وردپرس می‌توانید با استفاره از آموزش‌های تیم وی‌پی‌وار در مدت زمان کوتاهی کار با این محیط را بیاموزید و شروع به طراحی سایت خود بکنید. چنانچه در طول کار با وردپرس به شکل خاصی بخورد کنید می‌توانید با مراجعه به تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار از تجربیات این تیم بهره ببرید، فراموش نکنید که برای رشد هر سایتی باید با مجموعه‌ای از بهترین‌ها همکاری داشته باشید، از این رو مفتخریم که سایت وی‌پی‌وار را برای حل و فصل موارد پیش آمده خودتان انتخاب کرده‌اید.

آیا بنظر شما استفاده موقت از نسخه نال شده، باز هم امنیت سایت مارا می‌تواند با مشکل مواجه کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.