دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

فروش بیشتر از طریق دیجیتال مارکتینگ

فروش بیشتر

هر شغلی که دارید یا محصول می‌فروشید و یا اینکه به ارائه خدمات می‌پردازید. کسب‌وکار اگر بصورت سنتی باشد محدودیت‌های زیادی خواهد داشت و شما نمی‌توانید درآمد خود را از حد متوسطی بالا ببرید. می‌توان با گسترش شغل در چهارچوب‌های مختلف به درآمدهای بیشتری رسید، اما به میزانی که درآمد افزایش یابد، مشکلات و چالش‌ها نیز بیشتر می‌شود.

اگر میخواهید از چالش‌های فروش بصورت سنتی رها شوید، فروش یا ارائه خدمات از طریق اینترنت بهترین گزینه می‌تواند برای شما باشد. شما می‌توانید فارغ از اینکه در چه منطقه جغرافیایی هستید، محصول خود را بفروشید یا آنچه را به عنوان خدمات ارائه می‌دهید را بیشتر مورد توجه قرار بدهید.

مجموعه‌ای از روش‌ها که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از طریق اینترنت محصول بفروشید یا خدمات ارائه کنید، جزوه زیر دسته‌های دیجیتال مارکتینگ قرار خواهد گرفت. اینستاگرام به بزرگترین جامعه‌ای تبدیل شده‌است که افراد می‌توانند آنچه که می‌خواهند را بیشتر در معرض دید قرار بدهند.

کابران شبکه‌های اجتماعی شاید در ابتدای ورود به این محیط فکر نمی‌کردند که روزی این شبکه بتواند تاثیر بسزایی در سبک زندگیشان ایجاد کند، اما رفته رفته این موضوع کاملا در میان اقشار جامعه جای باز کرد و روزبه‌روز جایگاهش در میان افراد جامعه مستحکم‌تر می‌شود.

افزایش کاربر
افزایش کاربر

ورود اینترنت و دیجیتال مارکتینگ به زندگی‌ها امروزی

در ابتدای پیدایش اینترنت بصورت عمومی فقط دانشجویان و اساتید دانشگاه بودند که در راستای تبادل اطلاعات و گسترش همکاری‌های علمی از اینترنت استفاده می‌کردند. با پیشرفت تکنولوژی و کاهش یافتن هزینه‌های ساخت کامپیوتر، این سیستم گسترش بیشتر یافت.

شرکت‌ها و موسسات بزرگ از طریق ایمیل به برقرار ارتباط می‌پرداختند. این روش که کاملا در گسترش همکاری‌ها و روابط تاثیرگذار بود، سرمایه‌گذاری‌های زیادی را توانست جذب نماید که در نتیجه آن بوجود آمدن شرکت‌های بزرگ بود که امروزه نیز با ارزش‌ترین کمپانی‌ها هستند.

در کشور ما در سال‌های گذشته فقط قشر جوانان بودند که از اینترنت استفاده می‌کردند و این استفاده جنبه عمومی نداشت. با گذشت زمان و ورود دستگاه‌های هوشمند و بوجود آمدن شبکه‌های اجتماعی که حالت پیچیده‌ای نداشتند و کار با آن‌ها راحت بود، استفاده از اینترنت جنبه عمومی‌تر پیدا کرد.

کسب‌وکار آنلاین
کسب‌وکار آنلاین

بعد از عمومیت بالایی که استفاده از اینترنت پیدا کرد، سایت‌های که پیش‌قدم در امر فروش محصولات از طریق اینترنت بودند، کاملا به موفقیت می‌رسیدند. موفقیت زود هنگام این کسب‌وکارها را می‌توان عدم وجود رقبات عنوان کرد. اما حال که این نوع کسب‌وکار گسترش یافته است، رقبای زیادی وجود دارند و شما می‌توانید با رعایت اصول کار وارد رقابت شوید.

بیشتر دیده شدن، فروش بیشتر را رقم می‌زند

اگر شما بخواهید از بین دو فروشگاه آنلاین که اجناس مشابه را با قیمت یکسان قرار داده‌اند، خرید نمایید. کدام فروشگاه در الویت شما خواهد بود؟

این سوال جواب ساده‌ای دارد، چه را که مغز انسان همیشه به آنچه که بهتر درک می‌کند، تمایل دارد. شما بصورت غریزی از فروشگاه خرید خواهید کرد که بیشتر مورد توجه شما قرار گرفته‌است. فروشگاه‌های آنلاین برای اینکه در جنبه‌های مختلف ارائه محصول موفق عمل کنند، همیشه در پی تقویت نقاط ضعف هستند تا آن‌ها را از بین ببرند.

هرچه قدر بیشتر تبلیغ کنید، بیشتر دیده می‌شوید و افرادی که برای اولین بار از شما خرید می‌کنند، اگر از ارائه محصول شما رضایت داشته باشند، بازهم از شما خرید خواهند کرد و دوستان و آشنایان خودشان را نیز به استفاده از سایت شما تشویق خواهند کرد.

فروش بیشتر
فروش بیشتر

در ستایش تبلیغات محصول شاید این مثال کاملا برای شما قابل درک باشد. کوکاکولا به عنوان شناخته‌ شده‌ترین محصول خوراکی جهان، سالانه میلیون‌ها دلار را صرف تبلیغ برای برند خود می‌کند. پس مطمئن باشید که تبلیغات مهمترین بخش هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. وجود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه هزینه‌های تبلیغاتی شما را کاهش می‌دهد، می‌تواند بازخورد بالاتری نیز داشته باشد.

روش بیشتر دیده‌شدن در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام این امکان را بوجود آورده‌است، که هر شخص و کسب‌وکاری می‌تواند با ایجاد ارتباطات بیشتر از طریق این پلتفرم، بیشتر دیده شود. شما می‌توانید با تولید محتوای مفید و کاربردی توجه کاربران زیادی را به خودتان جلب کنید.

شما باید کاملا با مخاطبین خود در ارتباط مستقیم باشید و با آن‌ها معاشرت کنید، وجود میلیون‌ها کاربر در اینترنت باعث شده تا اینستاگرام با الگوریتم‌هایی که ایجاد کرده‌است، از نوع پست‌هایی که توسط کاربر مشاهده می‌شود، علایق احتمالی کاربر را تشخیص بدهد.

اگر شما می‌خواهید که کسب‌وکار خود را بیشتر در معرض دید قرار بدهید، باید در صفحات مشابه یا مرتبط به حوزه‌کاری خودتان به فعالیت بپردازید. کامنت‌گذاری، لایک‌کردن محتوا مفید، اشتراک‌گذاری پست‌های مفید و…. جزوه کارهایی است که شما می‌توانید با انجام آن‌ها بیشتر دیده شوید.

اکسپلور اینستاگرام بدون استثنا پست‌های محبوب را نمایش می‌دهد، پستی که بتواند در مدت زمان کوتاهی بازخورد زیادی داشته باشد، در صفحه اکسپلور بنمایش درمی‌آید و در نتیجه آن دیده شدن پست حالت تصاعدی پیدا می‌کند، شاید تاکنون پست‌هایی را دیده باشید که از صفحاتی که دنبال‌کننده آنها کمتر از یکصدهزار باشد، اما تعداد بازدید پست به میلیون برسد.

بیشتر دیده‌شدن
بیشتر دیده‌شدن

اگر بتوانید به صفحات اکسپلور اینستاگرام برسید، بیشتر دیده خواهید شد و بیشتر دیده شدن می‌تواند سرعت عملکرد شما را برای پیشرفت در کسب‌وکار چند برابر کند. با رعایت اصول و ایجاد تعامل با کاربران این کار کاملا برای شما مقدور خواهد بود.

جمع‌بندی

اگر تاکنون کسب‌وکار خود را وارد دنیای اینترنت نکرده‌اید، در آینده مطمئنا با مشکل مواجه خواهید شد. با پیشرفت‌هایی که در زمینه وب انجام گرفته‌است، افراد بدنبال این هستند که تا جایی که امکان دارد، از اینترنت استفاده نمایند. این استفاده می‌تواند کسب درآمد از اینترنت باشد یا فروش و ارائه محصول برای افراد بیشتر باشد. اینترنت روزانه سودهای زیادی برای اشخاصی که در این حوزه فعالیت دارند را به همراه دارد.

ویژگی اینترنت
ویژگی اینترنت

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرد. این تیم با ارائه دوره فروشگاه ساز کاملترین آموزش موجود را در زمینه راه‌اندازی دوره کسب‌وکار آنلایت از طریق فروش اینترنتی را ارائه داده است.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت همراهی می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بشمار می‌آید.

خود شما به عنوان کاربر وب چقدر توانسته‌اید از اینترنت در زندگی خودتان سود ببرید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.