دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

کلمات کلیدی در تولید محتوا

کلمات کلیدی شامل لغات یا کلمه‌های ترکیبی استفاده شده در رابطه با موضوع، در زمان نگارش محتوا می‌باشد. هر چقدر بتوانید لغاتی که استفاده می‌کنید را بیشتر به موضوع نزدیک نمایید، محتوای تولید شده توسط شما بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اگر کلمه کلیدی که در زمان نگارش استفاده می‌کنید، بیشتر به موضوع جست‌وجوهای کاربران نزدیک‌تر باشد، با کمک سئو مقاله شما بیشتر مورد توجه الگوریتم‌های هوش مصنوعی قرار خواهد گرفت. تحقیق در مورد کلمه کلیدی و شناسایی کلمات کلیدی پیش‌نیاز هر تولید محتوایی برای وبسایت می‌باشد.

در زمان نگارش محتوا توجه کنید که از چه کلماتی در چه موقعیتی از جمله استفاده می‌کنید. تیم وی‌پی‌وار در کنار شماست تا بتوانید دست به تولید یا نگارش محتوایی خاص و یونیک دست بزنید. طی تجاربی که در سال‌های گذشته این تیم کسب کرده‌است، شما قادر خواهید بود در مدت زمان کوتاهی سئو سایت خود را تقویت کنید تا به رتبه‌های بالا در نتایج گوگل برسید.

در زمان نگارش محتوای متنی باید به چگالی کلمات توجه ویژه‌ای داشته باشیم، برای سئو سایت بسیار اهمیت دارد که از یک کلمه زیاد استفاده نکنیم تا حالت اسپم برای مطلب به‌وجود نیاید و یا در روی دیگر نیز استفاده کم از کلمه کلیدی از اهمیت محتوای موجود در صفحه می‌کاهد.

گام‌های لازم در زمان استفاده از کلمه کلیدی

یکی از لزومات انتخاب کلمه کلیدی بررسی و جست‌وجو و تعیین استراتژی برای نگارش می‌باشد، کلمات کلیدی که در آن حوزه به ذهنتان می‌رسد را شناسایی کنید و ببینید که برای هر کدام از کلمات چه میزان تقاضا وجود دارد. از کلمات ترکیبی با برند خود استفاده کنید.

در زمان بررسی کلمات کلیدی در صفحه مختلف خواهید فهمید، کلمات قابل دست‌یابی متناسب با بازاریابی شما را در چه صفحاتی باید بهبود ببخشید،در چه صفحاتی باید اضافه کنید و یا در چه صفحاتی باید حذف نمایید.

در عصر جدید سئو ممکن است نتایج صفحه موبایل و صفحه‌ی وب متفاوت باشد، پس باید به این موضوع اچحاف داشته باشید کاربران در نتایج صفحه جست‌وجو با چه نتیجه‌ای می‌خواهند روبرو شوند.

کلمه کلیدی به زبان ساده

تمامی اشعاری که توسط شعرای ایران سروده شده‌است همیشه محتوای کلمات یا بیت‌های ویژه‌ای در شعر بیان شده را داراست که شنیدن این دست کلمه یا بیت معرف شعر می‌تواند باشد، این نوع بیت‌ها را شاه بیت می‌نامند در واقع شاعر تمام استعداد و ذوق خود را آن مصرع عیان کرده‌است، شاه بیت می‌تواند گویای رسالت شعر باشد.

در زمان طراحی وب‌سایت هر محتوایی که تولید می‌شود باید به صورت تخصصی ارائه شود و در آن نباید به کلی گویی در زمینه خاص اشاره شود. از این روست که برای بهبود مقالات موجود در اینترنت از کلمات کلیدی استفاده می‌کنیم، کلمات کلیدی در اینترنت نقش شاه‌بیت در شعر را ایفا می‌کنند. پس توجه داشته باشید که با نگارش محتوا در حول محور کلمه کلیدی می‌توان مقالاتی کامل دست اول را در اینترنت قرار داد.

اهمیت کلمه کلیدی در محتوا

کلمات کلیدی شامل عباراتی هستند که کاربران آنها را در اینترنت کاوش می‌کنند، پس هرچقدر بتوانید به ذهنیت کاربران نزدیک شوید در یافتن کلمه کلیدی موفق‌تر عمل خواهید کرد. برای تسلط بر این قسمت از کار می‌توانید خود را در نقش یک جست‌وجو گر ببینید. کلمات نزدیکتر به ذهن مشتری عملکرد شما را در تولید محتوا بهبود خواهد بخشید و شما به این وسیله می‌توانید محتوای بهتری را تولید کنید.

کلمه کلیدی را می‌توان در دو دسته قرار داد، کلماتی که بصورت تکی جست‌وجو می‌شوند و کلماتی که بصورت چند کلمه‌ای جست‌وجو می‌شوند. زمانی که شما بخواهید از یک کلمه کلیدی در محتوا استفاده کنید، کار سختی در پیش دارید چرا که باید بتوانید در میان سایت‌های بیشماری که از این کلمه کلیدی استفاده کرده‌اند، به رقابت بپردازید. اما زمانی که کلمه کلیدی موردنظر شما ترکیبی از چند کلمه باشد، در این مورد دست شما بازتر است و شما با سایت‌های کمتری به رقابت می‌پردازید، چرا که کلمه کلیدی حالت تخصصی‌تری دارد و به سادگی می‌توانید حق مطلب را ادا کنید.

میزان تفاوت کلمه کلیدی تکی و ترکیبی

هرچقدر بتوانید به ذهنیت مخاطب نزدیکتر شوید، در انتخاب کلمه کلیدی موفق‌تر عمل خواهید کرد. کلمه کلیدی را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد که به شرح زیر است:

  • کلمه کلیدی با طول کوتاه (یک کلمه‌ای)
  • کلمه کلیدی با متوسط (دو کلمه‌ای)
  • کلمه کلیدی با طول بلند (چند کلمه‌ای)

این کلمات را می‌توان اینگونه بیان کرد که بترتیب کلمه کلیدی کوتاه حالت جامع‌تر در جست‌وجو دارد و بعد از آن کلمه کلیدی متوسط حالت ویژه‌تری دارد، در حالت آخر یا کلمه کلیدی با طول بلند را می‌توان تخصصی دانست چرا که می‌تواند ما را مستقیما به جواب برساند.

همانطور که در شکل پایین ملاحظه می‌کنید، چگالی کلمات جست‌‌وجو شده با میزان جست‌وجوها رابطه منظمی دارد.

برای مثال وقتی که در مورد خودروی خاصی بخواهید به جست‌وجو بپردازید، در زمان تایپ کلمه می‌توانید به چند صورت متفاوت دست به جست‌وجو بزنید، وقتی که شما کلمه خودرو را جست‌وجو کنید با هزاران مطلب در مورد خودرو مواجه خواهید شد، اما جست‌وجوی کلمه‌ی خودروهای برقی شما را به نتایج دقیق‌تری میرساند، اگر شما در زمان جست‌وجو کلمه خودروی برقی تسلا را تایپ کنید، مطمئنا شما را بصورت دقیق‌تری در این رابطه هدایت خواهد کرد. در کلمات طولانی‌تر هدف کاربر بصورت صریح‌تری مشخص است.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی

استفاده بدون برنامه از کلمات کلیدی در اینترنت ارزشی ندارد، کلمات کلیدی در محل‌های مشخصی از متن باید ظاهر شوند تا کاربران و ربات‌ها در مطالعه و آنالیز مطلب به مشکلی برنخورد. اینکه از کلمات کلیدی نامربوط برای سئو استفاده کنید تا مخاطب به صفحه شما وارد شود و سپس با مطلبی نامربوط مواجه شود به هیچ وجه به نفع سایت شما نیست، این حرکت کاملا توسط هوش مصنوعی گوگل شناسایی می‌شود و هیچ سودی برای سایت شما ندارد و حتی می‌تواند به ضرر سایت شما باشد. در این صورت نرخ پرش سایت بالا می‌روند و شما نخواهید توانست که مخاطبین خود را حفظ کنید.

بصورت کلی می‌توان در بخش‌های اصلی هر محتوایی دست به استفاده از کلمات کلیدی زد. این بخش‌ها عبارتند از: استفاده از کلمه کلیدی در تگ alt تصاویر، توضیحات مگا سایت، URL سایت و همچنین عنوان تیتر اصلی (H1) . شما می‌توانید برای بالا بردن سرعت جست‌وجو مخاطب از کلمات کلیدی با حساسیت ویژه‌ای استفاده کنید.

جمع‌بندی

در زمان نگارش محتوای متنی توجه کنید که باید از چه کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنید، شما وقتی که شروع به تولید محتوا می‌کنید حتما باید کلماتی در که می‌خواهید بصورت کلیدی باشند و جلوه خاصی به مقاله ببخشند را از قبل انتخاب نمایید.

تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار با تکیه بر تجربیاتی که طی سال‌های گذشته کسب کرده‌است توانسته است، کاربران را در راهنمایی و پشتیبانی همراهی نماید، این تیم با توجه به نیاز طراحان سایت دست به راه‌اندازی سایت هاستینگ زده‌است تا بتواند با میزبانی وب برای فعالان این حوزه در پیشرفت روزافزون سایت‌ها و بانک‌های اطلاعاتی کشور عزیزمان قدمی برداشته باشد.

به‌نظر شما چه راهکارهایی برای انتخاب بهتر کلمات کلیدی در محتوایی که قصد تولید آن را داریم می‌تواند وجود داشته باشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.