دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

اینفلوئنسر مارکتینگ چه کمکی به ما می‌کند؟

اینفلوئنسر

زمانی که وارد دنیای تجارت الکترونیک (دیجیتال مارکتینگ) می‌شوید، برای رسیدن به موفقیت در این حوزه باید تمامی شاخه‌های این حوزه را بشناسید تا بتوانید در مدت زمان کوتاهتری به موفقیت برسید، عدم آگاهی در رابطه با این موضوع می‌تواند موانعی را در مقابل شما بوجود بیاورد.

یکی از شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ، اینفلوئنسر مارکتینگ می‌باشد. اینفلوئنسر (influencer) مارکتینگ روشی کاملا جدید و موثر می‌باشد. در این روش افراد یا صفحاتی که مخاطبین زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند، با تبلیغ محصولات یا خدمات به همکاری با سایرین می‌پردازند.

طبق مشاهداتی که انجام گرفته‌است، محصولات یا خدماتی که توسط اینفلوئنسرها در شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، چهار برابر فروش بیشتر نسبت به محصولات مشابه دارد. شما باید نسبت به حوزه کاری خودتان با اینفلوئنسرها آشنایی داشته باشید. کاربران اینستاگرام روزبروز افزایش پیدا می‌کند و این موضوع کاملا محیط مناسبی را برای اینفلوئنسر ایجاد کرده‌است.

در ابتدای ظهور شبکه اجتماعی اینستاگرام، تعداد کاربران پایین بود و افراد با اشتراک‌گذاری تصاویر از زندگی روزانه کیفیت زندگی خودشان را بنمایش می‌گذاشتند، در اینجا بود که افراد ثروتمند با توجه به امکاناتی که داشتند، مخاطبین بیشتری جذب می‌کردند.

اینفلوئنسر
اینفلوئنسر

آشنایی با اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی

اینفلوئنسرها افراد تاثیرگذاری هستند که مخاطبین زیادی دارند و نظراتشان کاملا بر افرادی که دنبالشان می‌کنند، تاثیرگذار است. برخی از این افراد مانند بازیگران یا ورزشکاران در دنیای واقعی هم مشهور می‌باشند و برخی هم از طریق محتوایی که تولید کرده‌اند، به شهرت رسیده‌اند.

این افراد را می‌تواند در چهار دسته اصلی قرار داد که به این شرح است:

افراد مشهور (سلبریتی‌ها): این افراد در دنیای واقعی کاملا شناخته شده هستند و به محض وارد شدن به شبکه اجتماعی، طرفدارانشان آنها را پیدا می‌کنند. این فضا بهترین محل برای اشتراک‌گذاری آنچه که می‌خواهند طرفداران بدانند، می‌باشد. بعد تحولات کشور افغانستان (ورود طالبان)، آنجیلنا جولی (بازیگر هالیوود) در حمایت از بانوان افغانستان حساب کاربری خود را افتتاح کرد و در کمتر از چند ساعت میلیون‌ها فالور از حمایت وی آگاه شدند.

بلاگرها: این افراد در مواردی که تخصص دارند، دست به نقد و بررسی می‌زنند که در نتیجه آن علاقمندان به رشته مربوط از محتوایی که این افراد تولید می‌کنند، استفاده می‌نمایند. برای مثال فود بلاگرها به نقد و بررسی انواع خوردنی‌ها یا روش تهیه آن می‌پردازند، بلاگرهای سینما با نقد و بررسی فیلم‌ها علاقمندان به فیلم و سریال را جذب می‌کنند یا افرادی که به گردشگری مشغول هستند یا ارائه دادن تصاویر و توضیحات سعی در انتقال حس و حال خود به مخاطبین علاقمند دارند.

واینر‌ها: افرادی که دست به تولید محتوای سرگرم‌کننده در شبکه‌های اجتماعی می‌زنند، مانند تولید فیلم‌های خنده‌دار، این افراد بازیگران دنیای مجازی محسوب می‌شوند و در اکثر اوقات مخاطبین زیادی پیدا می‌کنند.

میکرواینفلوئنسرها: افرادی که کمتر از پنجاه‌هزار فالور دارند و عمدتا بصورت تخصصی در زمینه‌کاری خاصی فعالیت می‌کنند که تعامل بیشتر با مخاطبین نیز دارند.

بیشتر دیده شدن در اینستاگرام با تبلیغات

تمامی افرادی که حساب‌کاربری اینستاگرام دارند، با صفحات اینفلوئنسرها مواجه می‌شوند و اگر مطالب ارائه شده نزدیک به حوزه‌ علاقه یا کاری آنها باشد، دوست خواهند داشت که بیشتر در رابطه با موضوع اطلاعات کسب نمایند و به دنبال کردن اینفلوئنسر می‌پردازند.

شما می‌توانید در حوزه‌ی کاری خودتان افرادی را پیدا کنید که حاضر باشند تا در ازای بودجه‌ای که می‌خواهید برای تبلیغات اختصاص بدهید، محصولات یا خدمات شما را بنمایش بگذارند. فراموش نکنید که نحوه معرفی تاثیر زیادی در بازخوردی که از تبلیغ خواهید گرفت، دارد.

هزینه‌ای که برای تبلیغ اختصاص می‌دهید باید دقیقا در صفحات مرتبط به نمایش گذاشته شود، در غیر اینصورت مبلغی که برای این منظور خرج می‌کنید برای شما نمی‌تواند دنبال‌کننده‌ای به ارمغان بیاورد.

محتوایی که به منظور تبلیغ بنمایش گذاشته می‌شود باید کاملا جذب‌کننده باشد تا مخاطب با حس کنجکاوی وارد صفحه شما بشود، مخاطبین کم تعدادی که از شما خرید می‌کنند و سودآوری دارند بهتر از انبوهی از بازدیدکنندگان است که فقط شما را تماشا خواهند کرد.

محتوا و تعامل صفحه شبکه اجتماعی

هدف ما از جذب مخاطب با استفاده از اینستاگرام می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. هدف ما از بیشتر دیده‌شدن در اینستاگرام گرفتن ورودی بیشتر برای وبسایت خودمان می‌باشد. شما با معرفی خدمات و محصولات خودتان بازدیدکننده را به خرید از وبسایت سوق می‌دهید.

رشد در اینستاگرام علاوه بر تبلیغ دو مشخصه دیگر نیز دارد که باید کاملا رعایت شود. محتوا خوب و تعامل ارتباطات نقشی مهمی در رشد صفحه اینستاگرام شما خواهد داشت. می‌توانید با تولید محتوای جذاب و داشتن تعامل با سایر صفحات اینستاگرام بیشتر دیده شوید.

در حال حاضر بیشتر محتوایی برای مخاطب جذابیت دارد که خود گرداننده حساب در مقابل دوربین ظاهر می‌شود و در رابطه با موضوعی خاص به بینندگان اطلاعات می‌دهد. وجود امکاناتی مانند پخش زنده لایو تاثیر بسزایی در جذب مخاطبین دارد.

برای ایجاد تعامل با کاربران می‌توانید، با حساب کاربری به کامنت‌گذاری و لایک زدن در صفحات مرتبط دست بزنید. با این روش حساب اینستاگرامی شما بیشتر در معرض دید خواهد بود و می‌توانید مستقیما با افرادی که در حوزه‌کاری شما هستند آشنا شده و همکاری کنید.

جمع‌بندی

استفاده از اینفلوئنسرها بهترین روش برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام می‌باشد. اگر شما بتوانید مخاطبین زیادی پیدا کنید با سوق دادن افراد به سمت وبسایت خودتان بازدید بیشتر از سایت خواهید داشت. بزرگترین مزیت ورود افراد از اینستاگرام به سایت را می‌توان اینگونه بیان کرد که افرادی تقریبا می‌دانند که در وبسایت شما چه محتوایی وجود دارد. از سایت شما بازدید می‌کنند، در واقع بازدید تعداد کمی از افراد که بدنبال محصولات یا خدمات شما هستند، بهتر از بازدید تعداد زیاد افرادیست که سودی برای شما نخواهند داشت.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید. تیم وی‌پی‌وار با ارائه بسته فروشگاه خودت رو بساز پیشگام در آموزش کامل طراحی سایت فروشگاهی می‌باشد.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم ارائه شده‌است، شما را در تولید محتوای باکیفیت در سایت خودتان یاری می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بحساب می‌آید.

بنظر شما تاثیر اینستاگرام تا چه میزان می‌تواند در ترافیک ورودی به سایت اثرگذار باشد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.