دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

صفحات ضروری در وبسایت وردپرس

صفحات ضروری

زمانی که شروع به طراحی سایت می‌کنید، باید علاوه بر اینکه بتوانید به بهترین نحو ارائه خدمات یا محصولات را بنمایش بگذارید، چهارچوب کلی برای سایت خودتان تعیین کنید.

برخی از صفحات بصورت مشترک در تمامی سایت‌ها وجود دارد که سایت‌های وردپرسی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از این صفحات با نام صفحات ضروری یا صفحات مهم یاد می‌شود.

این صفحات ضروری عنوان‌های صفحه تماس با ما، صفحه درباره ما، محصولات یا خدمات، ارسال شکایات و نظرات، صفحه قوانین و مقررات (حریم خصوصی) و صفحه وبلاگ را دارند.

طراحی سایت با وردپرس که به واسطه نیاز نداشتن به کدنویسی کار شما را راحتر می‌کند. این بدان معنی نیست که شما با وردپرس نتوانید اصول و قواعدی که در یک سایت وجود دارد نتوانید پیاده‌سازی کنید. بوسیله وردپرس می‌توانید تمامی صفحاتی که در یک سایت استاندارد باید وجود داشته باشد را به‌اجرا دربیاورید.

صفحات ضروری
صفحات ضروری

سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما را قادر می‌سازد تا در این پلتفرم هر سایتی که دوست داشته ‌باشید را طراحی کنید. قالب و افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس وجود دارند یا کدهایی توسط توسعه‌دهندگان این سیستم ارائه می‌شود، به هر طراحی این امکان را می‌دهد، تا سایت موردنظرش را طراحی کند.

معرفی صفحات ضروری در وبسایت وردپرس

مطمئنا در شروع طراحی سایت با وردپرس این سوال را از خود خواهید پرسید، که به چه صفحاتی در وبسایت نیاز داریم. در اینجاست که باید استانداردهای طراحی سایت مراجعه کنید و آنها را کاملا رعایت کنید.

در ادامه هر یک از صفحاتی که باید در سایت، ساخته شوند را بصورت مختصر معرفی می‌کنیم.

در ابتدا می‌توان به صفحه تماس با ما اشاره کرد، ساخت این صفحه زحمت زیادی برای شما نخواهد داشت و شما می‌توانید با استفاده از آموزش‌های وردپرس این صفحه را براحتی بسازید، این صفحه شامل آدرس، کدپستی، شماره تماس و فکس می‌باشد. در برخی از سایت‌ها دیده شده‌است که فرم تماس با ما نیز قرار داده می‌شود.

یکی از افزونه‌هایی که بخوبی می‌توانید توسط آن فرم تماس با ما به سایت بیفزایید، افزونه گرویتی فرم می‌باشد.

صفحه بعدی که وجودش در هر سایتی ضرورت دارد، صفحه درباره ما می‌باشد. شما می‌توانید در این صفحه عکسی از مجموعه خود قرار دهید یا بیوگرافی مختصری از مدیران سایت مدیر قسمت‌های مختلف همراه با تصاویر خودشان قرار دهید.

در ادامه صفحه قوانین و مقرارت یا حریم خصوصی را باید بوجود بیاورد. در این صفحه می‌توان قوانین که در چهارچوب حوزه کاری شما وجود دارد را قرار دهید.

صفحه خدمات یا محصولات در واقعه برگه اصلی سایت شما می‌باشد که در آن به معرفی محصولات و خدمات خود می‌پردازید، برای مثال در سایت‌هایی که آموزش محور می‌باشند می‌توان این قسمت را با‌ عنوان آموزش‌ها بنمایش درآورد.

برای معرفی خدمات یا محصولات می‌توانید از قالب‌هایی که امکان نمایش شبکه‌ای دارند استفاده کنید که در بالا بردن جذابیت سایت کاملا مثمر ثمر می‌باشد.

صفحه مهمی که برای سئو سایت شما اهمیت بالایی دارد و در آن نوشته و پست‌های مربوط به سایت را قرار می‌دهید، صفحه وبلاگ می‌باشد. برای این صفحه نیز نمایش بحالت شبکه‌ای کاملا صفحه جذابی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در مواقع زیادی دیده‌ شده‌است که برای کاربران مشکلاتی بوجود می‌آید و نیاز پیدا می‌کنند تا شکایت خودشان به دست مدیران سایت برسانند، همچنین دیده می‌شود که بعضی از کاربران دوست دارند تا نظراتشان را نیز با مدیران سایت به اشتراک بگذارند که این صفحه کاملا کارساز خواهد بود.

از این صفحات می‌توان به‌عنوان ضروریات هر سایت یاد کرد که وجودشان الزامیست.

سایر صفحاتی که می‌توان در وبسایت قرار داد

در بالا به صفحاتی ضروری اشاره شد که می‌توانید در هر پروژه‌ای که کار می‌کنید، قرار دهید. اما برخی از صفحات نیز وجود دارند که نسبتا صفحات ضروری اهمیت کمتری دارند، اما می‌توانید این صفحات را نیز در وبسایت خودتان بوجود بیاورد، که خالی از لطف نیست.

یکی از صفحاتی که وجودش می‌تواند در سایت ثمربخش باشد، صفحه‌ای با عنوان فرصت‌های همکاری می‌باشد. می‌توانید بجهت تکمیل نیروهایی که در سایت نیاز دارید، فرمی بسازید و از کسانی که واجد شرایط برای همکاری با شما می‌باشند، دعوت به‌عمل بیاورید.

اگر بخواهید برای کسب‌وکار خودتان اعتبار بیشتر بگیرید که مطمئنا در فروش شما نیز تاثیر زیادی دارد، می‌توانید صفحه نظرات مشتریان بوجود بیاورید. این نوع صفحات که کاملا برای کاربران جذابیت دارد و به مطالعه آن می‌پردازند، برای سئو سایت شما نیز اهمیت بالایی خواهد داشت.

صفحه‌ دیگری که می‌توانید در سایت قرار دهید، می‌تواند با عنوان ویژگی‌ها و شرایط متفاوت ساخته شود. در ابتدا صفحه با مخاطب قرار دادن بازدیدکننده از سایت سوال (چرا از ما بخرید؟) را مطرح می‌کنید و در ادامه آن پاسخ متمایز داشته باشید که بتواند مخاطب را کاملا جذب کند. برای مثال خدمات ویژه یا رایگان یا اعلام اینکه پایین‌ترین قیمت را ارائه می‌دهیم، از مواردی است که در سایت‌ها می‌توانید به‌اجرا دربیاورد.

جمع‌بندی

برای شروع واردشدن به کسب‌وکار اینترنتی، آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌تواند گام مهمی برای شما باشد. برای اینکه سایتی کاملا اصولی را بتوانید ارائه کنید، باید از سایر سایت‌ها ایده بگیرید. وبسایت‌ها مجموعه‌ای از صفحات را دارند که وجود برخی از این صفحات ضروری و کاملا مهم می‌باشد که در بالا به معرفی این موارد پرداختیم.

برای طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌ِپی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه کرده‌است استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این سایت راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) کدنویسی شده‌است، شما را قادر می‌سازد تا با کیفیت بالاتری دست به تولید محتوا بزنیدو حال این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال به یکی از محبوبترین افزونه‌ها در طراحی سایت با وردپرس فارسی تبدیل شده‌است.

بنظر شما اگر ایجاد سایت با چهارچوب مشخص شده و استاندارد نباشد، آیا خواهد توانست موفق شود؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.