دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

چرا تولید محتوا می‌کنیم

تولید محتوا

رقابت در میان وبسایت‌های اینترنتی روزبروز گسترش پیدا می‌کند و تنها ابزاری که توسط آن به جنگ یکدیگر می‌روند، تولید محتواست. سایتی که تولید محتوای بهتری داشته باشد، بیشتر مورد توجه خواهد بود. شرکتی که بخواهد محصولی که تولید کرده‌است را بهتر و راحت‌تر بفروش برساند، باید دست به تولید محتوا در رابطه با آن بزند.

برای مثال تولید محتوا در شرکت‌های خودروسازی رواج خوبی دارد، کمپانی‌های تولید کننده خودرو قبل از اینکه شروع به تولید خودرو بکنند، شروع به تولید محتوا در رابطه با خودرویی که حتی ممکن است سال بعد روانه بازار شود می‌کنند.

گاها دیده می‌شود که قبل از اینکه محصولی بصورت رسمی روانه بازار شود، اخباری مبنی بر تصاویر آن و امکاناتی که دارد در بین عموم مردم پخش می‌شود، این نوع اخبار در ابتدا از طرف شرکتی که محصول را ارائه می‌کرد با عنوان اطلاعاتی که بصورت غیر قانونی منتشر شده‌است یاد می‌شد، اما با گذشت زمان مشخص می‌شد که انتشار اخبار تصادفی نبود‌ه‌است و شرکت تولیدکننده با این روش قصد بالابردن طبع و اشتیاق عموم مردم را داشته‌اند و جزئی از تولید محتوای شرکت بوده‌است.

تولید محتوا
تولید محتوا

رابطه تولید محتوا و سئو

گوگل در ابتدای کار خودش فقط با برچسب‌ها به جستجو می‌پرداخت و در بیشتر مواقع نتایج اشتباه یا غیر معتبر را بنمایش درمی‌آورد. گوگل با بوجود آوردن بیش از صدها الگوریتم حال کار را بجایی رسانده‌است که ممکن نیست فایلی در اینترنت قرار بگیرد و الگوریتم‌های گوگل آن را آنالیز نکنند.

در آخرین بروزرسانی‌هایی که گوگل ارائه داده‌است، این ابر موتور جستجو می‌تواند حتی فایل‌های PDF را نیز دانلود کرده و آنالیز کند. گوگل بواسطه الگوریتم‌ها، حال می‌توان گفت که در نتایج خودش دقیقترین اطلاعاتی که در رابطه با موضوع جستجو در روی اینترنت بارگذاری شده‌است را نشان می‌دهد.

الویت گوگل برای سایت‌هایی که آنها را به‌عنوان نتایج بنمایش درمی‌آورد، صفحاتی است که کاملترین اطلاعات را ارائه داده‌اند و کاملا تخصصی موضوع رامورد بحث قرارداده‌اند. پس توجه داشته باشید که برای رسیدن به این شرایط که سایت شما را به‌عنوان متخصص باشد باید به مجموعه‌ای از راه و روش‌ها توجه کنید.

داشتن سایت تخصصی به این راحتی نیست که بتوان با قرار دادن چند مطلب تخصصی در سایت به نتایج اولیه گوگل رسید. برای اینکه سایت شما بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد باید مکررا دست به تولید محتوا بزنید. اگر شما سایت معرفی خودرو دارید باید در تولید محتوا بجایی برسید که حتی کوچکترین قطعات خودرو را نیز معرفی نمایید.

چگونه محتوای خوب تولید کنیم

داستانی که آن را می‌توان مثال خوبی برای تولید محتوا عنوان کرد نقل شده از استاد الهی قمشه‌ای می‌باشد به این شرح که سه شخص آمریکایی، آلمانی و ژاپنی را برای نوشتن کتاب در مورد فیل‌ها راهی کشور افریقا شدند. بعد از یک هفته شخصی آمریکایی به کشورش بازگشت و کتابی کوچک با عنوان فیل‌ها منتشر کرد، شخص آلمانی بعد از یک ماه از آفریفا بازگشت و کتابی با عنوان آنچه که از فیل‌ها نمی‌دانید را منتشر کرد.

اما شخص ژاپنی بعد از یک سال آفریقا را ترک کرد و در کشورش مجموعه‌ای ده جلدی با عنوان مقدمه‌ای بر شناخت فیل به چاپ رسانید. در هر سه مورد دانشمندان در رابطه با فیل تولید محتوا کردند، اما می‌توان گفت تولید محتوایی که شخص ژاپنی ارائه کرده‌است جامع‌تر می‌باشد.

شما در تولید محتوا باید مانند شخص ژاپنی عمل کنید و به هیچ‌وجه در رابطه با موضوعی که ارائه مطلب می‌کنید عقب‌نشینی نکنید. موضوع سایت شما می‌تواند در هر زمینه‌ای که می‌باشد، گسترش یابد و شما با تولید محتوا در حول محور آن موضوع را بیشتر باز کنید و نگاه تخصصی‌تر داشته باشید.

گوگل همیشه بهترین محتوا را به‌عنوان نتیجه بنمایش درمی‌آورد پس سعی داشته باشید که با تولید محتوای جامع و بدون نقص بتوانید نتایج اول گوگل را در رابطه با حوزه کاری خودتان، کاملا تصاحب کنید.

الگو برداری برای تولید محتوا

اگر ایده‌ای خلاقانه به ذهنتان خطور نمی‌کند، الگو برداری کنید تا ابتکار عمل دستتان بیاید، یکی از محل‌هایی که تولیدکنندگان محتوا فعالیت بالایی در آن دارند، شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌باشد. میزان لایک‌ها در پست‌ها یا میزان بازدیدی که از ویدیو‌ها انجام می‌شود، کاملا این موضوع را نشان می‌دهد.

پستی‌ که لایک بیشتری گرفته‌است، بیشتر مورد توجه عموم بوده یا می‌توان گفت که ویدیویی که بازدید بیشتر گرفته‌است جذابیت زیادی برای مخاطب داشته‌است. شما می‌توانید با الگو برداری از همین نوع فایل‌های اشتراک‌گذاری شده، محتوایی با کیفیت بالاتر که برای مخاطب جذابیت بیشتری داشته باشد، تولید کنید.

برای مثال اینستاگرام عکس‌های باکیفیت را فقط در قسمت اکسپلور نشان می‌دهد، چرا که اکثر کاربران به عکس‌های باکیفیت و خلاقانه توجه می‌کنند و این امر از دید هوش مصنوعی گوگل پنهان نمی‌ماند. پس به خاطر داشته باشید که محتوای پرطرفدار بهترین الگو برای کار شما خواهند بود.

رقابت بین مسی و رونالدو پای به پای هم در دنیای فوتبال کاملا مشهود است، اما در دنیای اینترنت یا اینستاگرام رونالدو مخاطبین بیشتری دارد و از او به‌عنوان برترین اشخاصی یاد می‌شود که از اینستاگرام درآمدزایی می‌کنند. تعداد فالور‌های رونالدو بیشتر از مسی می‌باشد و به تناسب آن می‌توان گفت که تعداد پست‌های رونالدو نیز بیشتر از پست‌های مسی می‌باشد. از همین موضوع می‌توان نتیجه گرفت که رونالدو محتوای بیشتری تولید کرده است و مخاطب بیشتری دارد که به طبع آن درآمد بیشتری از اینستاگرام بدست می‌آورد.

جمع‌بندی

تولید محتوا اولین قدم برای رشد در دیجیتال مارکتینگ می‌باشد و شما برای اینکه بتوانید در اینترنت رشد کنید و مورد توجه قرار بگیرید باید محتوای باکیفیت تولید کنید که موردپسند اکثریت مخاطبین باشد، الگوبرداری روشی است که شما را به تولید کننده‌ای قدرتمند در اینترنت نزدیک خواهد کرد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی، از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‎‌وار (وردپرس فارسی) کدنویسی شده‌است، شما را قادر می‌سازد تا بتوانید دست به تولید محتوای باکیفیت در سایت خودتان بزنید، این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‎‌های فارسی‌زبان وردپرس بحساب می‌آید.

بنظر شما برای شروع کردن به تولید محتوا نیاز به چه ابزار و منابعی خواهیم داشت؟

3اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. بسیار عالی بود و موفق باشید و خستته نباشید

    1. SINA گفت:

      ممنون از توجهتون و زمانی که اختصاص دادین.