دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

برچسب در وردپرس و جست‌و‌جو

برچسب در وب‌سایت

برچسب در وردپرس می‌تواند کاربران را با جست‌وجویی سریع به مطلب موردنظرشان برساند، این تکنیک قدیمی برای جست‌وجو امروزه کاملا به‌روزرسانی شده‌است و با ابداع کردن روش‌های هشتگ زدن خود را به بخش جدایی ناپذیر یک مقاله تبدیل کرده‌است.

سال پیش که در گوگل دست به جست‌وجو می‌زدیم، در نتایجی که گوگل برای ما به نمایش درمی‌آورد، برچسب‌هایی به چشم می‌خورد که اصولا در رابطه با مطلب موردنظر که در مقاله به‌وجود آمده‌ بود، را به‌نمایش درمی‌آورد.

این برچسب‌ها که توسط نگارنده یا ویراستار سایت نوشته می‌شد به نتایج سریع در جست‌وجو منجر می‌شد که شما می‌توانستید سرعت بالایی را در رسیدن به مطلب موردنظرتان داشته باشید. این نوشته‌ها تا مدتی کاملا در رفع نیاز جست‌وجو گران موفق عمل کرده بود، تا جایی که افراد سودجو از این امکان محیا شده توسط سوء استفاده نمودند. افرادی که می‌خواستند بدون رعایت اصول طراحی وب، در کمترین زمان، بیشترین مخاطب را برای سایت خود جذب کنند، از برچسب‌های پرطرفداری که در اینترنت جست‌وجو می‌شد و ربطی به مقاله نداشت استفاده می‌کردند.

چگونگی سوء استفاده قرار دادن برچسب‌ها

در هر زمینه‌ای که فعالیت خاصی انجام می‌شود، مدتی پس از رونق گرفتن فعالیت موردنظر، افراد سودجو پا به عرصه می‌گزارند تا بتوانند با دور زدن اصول و قواعد در کمترین زمان ممکن بیشترین بهره را ببرند. دنیای وب نیز از این قاعده مستثناء نیست.

همانطور که در دنیای وب تاکنون متوجه شده‌اید در هر دوره زمانی خاص، شدت انتشار هشتگ‌ها در رابطه با آن موضوع بالا می‌گیرد. برای مثال در زمانی که فعالیت‌های ورزشی همچون جام‌جهانی شروع می‌شود، نتایج این مسابقات و یا حتی حواشی این مسابقات در دنیای اینترنت با سرعت منتشر می‌شود. زمانی که هشتگ‌های جام‌جهانی دنیای وب را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افرادی که می‌خواهند بازدید بالایی از سایت خود داشته باشد، مطالب غیر مربوطی که هیچ ارتباطی با فوتبال ندارد را با هشتگ‌هایی چون جام‌جهانی یا فوتبال در اینترنت قرار می‌دهند. این روش که حال نخ‌نما و قدیمی شده‌است به‌جز گمراه کردن مخاطبین هیچ سودی برای گوگل نداشت.

در اینجا بود که گوگل تصمیم بر به‌روزرسانی این الگو نمود و تا به امروز در این زمینه موفق عمل کرده‌است.

متا سئو و برچسب‌های مربوطه

در گذشته برچسب‌هایی که توسط مدیر سایت در مقاله نوشته می‌شد در زمان به نمایش درآمدن نتایج گوگل نیز نشان داده می‌شد، که گوگل بعد از به‌روز رسانی‌هایی که انجام داد این هشتگ‌ها را حذف کرد.

بعد از حذف هشتگ‌ها از نتایج گوگل، برای جبران این نقص گوگل دست به ابتکار در متا سئو زد. نحوه کارکرد متا سئو در حال حاضر به‌شکلی است که شما می‌توانید با جست‌وجو قرار دادن کلمه یا نام شرکت موردنظر در همان نتیجه اولیه گوگل، آدرس مکانی شرکت، تلفن شرکت، عکسهای مربوط به شرکت و یا حتی پاسخ به سوالات متداولی که در رابطه با شرکت به صورت پرتکرار جست‌وجو شده‌اند را ببینید.

حالت به‌روزرسانی شده در برچسب‌ها

امروزه دیگر نیاز نیست که در زمان انتشار مقاله از هشتگ‌های بی‌شماری استفاده بکنید، چرا که گوگل با الگوریتم‌های جدید نیازی به نوشتن برچسب‌های فراوان ندارد. در واقع کافیست شما برچسب‌های مربوط به مقاله را فقط بنویسید و از آوردن نام‌های بی‌شمار خودداری کنید. روش نوشتن برچسب‌های بی‌شمار از نظر گوگل کاملا منقضی شده‌است و اصلا نیازی به این کار نمی‌باشد.

برچسب‌ها در شبکه اجتماعی

امروزه بیشتر در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام برچسب‌ها را با عنوان هشتگ (#) می‌بینیم. برای مثال اگر در شبکه اجتماعی اینستاگرام واژه WordPress را در قسمت Tags جست‌وجو نماید می‌توانید به تمامی پست‌های که در اینستاگرام با این عنوان برچسب شده‌اند را مشاهده کنید.

همان‌طور که می‌بینید موتور جست‌وجوی اینستاگرام می‌تواند بیش از 2 میلیون نتیجه را در رابطه با wordpress به‌نمایش دربیاورد. این تگ‌ها امروزه در پست‌های مرتبط یا نامرتبط در محیط اینستاگرام اجرا می‌شود، ولی در گوگل کاملا از بین رفته‌است.

عملکرد برچسب و دسته‌بندی در وردپرس

برچسب و دست‌بندی تفاوت‌های باهم دارند که در ادامه به بیان این موارد می‌پردازیم. در زمانی که برای مطالب برچسب انتخاب می‌کنید این کار را در محل نوشتن، محیط وردپرس انجام می‌دهید.

در اینجا به مواردی که در طول مقاله به آن اشاره شده است می‌پردازیم، برچسب‌ها باید دقیق و بدون اشکال نوشته شود. در واقع برچسب به ریزه‌کاری‌ها می‌پردازد و تخصصی‌تر عمل می‌کند.

اما زمانی که دسته‌بندی را در وردپرس انتخاب می‌کنیم، دسته‌ای کلی برای مطلب انتخاب می‌کنیم، تا کسانی که به جست‌وجو مطلب خاصی می‌باشند، از طریق همین دسته‌بندی ها به مقاله موردنظرشان دست یابند.

با توجه به شکل بالا، بعد از نگارش عنوان دسته‌ای را برای موضوع مقاله انتخاب می‌کنیم. توجه کنید که دسته‌ها به موضوعات کلی اشاره می‌کنند.

بهینه‌سازی جست‌وجو با سئو

حال که با گذشت زمان موتور جست‌وجوی گوگل هوشمندتر شده‌است، لازم است تا از این برچسب‌ها به‌صورت دقیق استفاده کنیم تا حق مطلب در زمان جست‌وجو به‌صورت کامل ادا شود. در همین راستا نیز گوگل تدابیری اندیشیده که دانستن این نکات خالی از لطف نیست. کاربری که به صفحه شما از طریق برچسب وارد می‌شود باید مطلب موردنظر را در صفحه شما به‌صورت کامل بیابد، گوگل همیشه کیفیت بالای مطالبی که بازدیدکننده از آن استفاده می‌کند را در الویت خود قرار می‌دهد. در زمان قرار دادن برچسب روی مطلب باید دقت کنید تا برچسب کپی عنوان نباشد.

الگوریتم‌های گوگل وظیفه دارند تا از سردرگم شدن بازدیدکننده‌ها در وب جلوگیری نمایند.

نحوه عملکرد الگوریتم‌ها در برچسب

استفاده تعداد زیادی برچسب که نامربوط می‌تواند باشد، می‌تواند جست‌وجوگر را گمراه کند، در این در تناقض با حریم کاربران گوگل می‌باشد. دراینجاست که گوگل این برچسب‌های قلابی را شناسایی می‌کند.

برای اینکه برچسب‌های استانداردی داشته باشیم باید بین 5 الی 10 برچسب کاملا مرتبط را برای مقاله تعیین کنیم. این روش کار جدیدی است که در دستورکار گوگل قرار گرفته‌است.

توجه به حقوق وبگرد

در دنیای کسب و کار فیزیکی همیشه به این نکته توجه می‌شود که “حق با مشتری است” دنیای وب نیز با ابر موتور جست‌وجویی به نام گوگل حق را همیشه به بازدیدکننده می‌دهد و مدیران سایت‌ها و طراحان وب را ملزم به رعایت حقوق بازدیدکننده از سایت می‌کند. در واقع به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهد که بازدیدکننده دچار سردرگمی شود.

هزاران سایت در هر زمینه‌ای وجود دارد، که بازدیدکنندگان مختلفی را برای سایتشان جذب می‌کنند، چنانچه می‌خواهید مخاطب هرچه سریعتر به مطالب موردنظر دست پیدا کند و بدون دردسر درکمترین زمان ممکن به مطالب دسته‌بندی شده دست یابد، تنظیمان مربوط به برچسب و دسته‌ها را باید کاملا دقیق انجام بدهید.

این نظم باعث رضایت‌مندی بازدیدکننده و در نتیجه مورد توجه قرار گرفتن سایت شما توسط موتور جست‌وجوی گوگل می‌شود.

جمع‌بندی

رسیدن به نتایج اولیه گوگل را می‌توان مدینه فاضله هر سایتی دانست، چرا که در این صورت با آماری که به‌صورت تصادی بالا خواهد رفت مواجه خواهد شد.

با رعایت اصولی و مرحله به مرحله در طراحی وب‌سایت خواهید توانست کسب و کار خود را به مرور زمان و با صبر و حوصله به نتایج اول گوگل برسانید.

تیم وی‌پی‌وار طی تجاربی که در سالیان گذشته کسب کرده‌است، می‌تواند شما را در تمامی زمینه‌های مرتبط با طراحی وب راهنمایی و پشتیبانی نماید، این تیم مفتخر است که مجموعه‌ تجارب خود را در قالب میزبانی وب و هاستینگ در کنار شما باشد، در هاست‌های وی‌پی‌وار افزونه و قالب‌هایی منتخب با لایسنس‌های اصلی قرار داده شده‌است که شما می‌توانید با خرید هاست از این مجموعه صدها دلار در هزینه‌های سایت خود صرفه‌جویی نماید.

به‌نظر شما هشتگ‌گذاری یا برچسب‌هایی که امروزه در شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند، چقدر توانسته‌اند در کاهش زمان جست‌وجوی کاربران موثر واقع شوند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.