دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

نمایش پنجره‌ای در وبسایت وردپرس

نمایش پنجره‌ای

برای اینکه بتوانید ترافیک ورودی سایت خودتان را افزایش دهید، حتما باید در نحوه قرار دادن محتوایی که در وبسایت وجود دارد، دقت کنید. نمایش پنجره‌ای محتوا در سایت یکی از روش‌هایی می‌باشد که مدیران سایت با استفاده از آن به جذابیت سایتشان می‌افزایند.

ایجاد جذابیت در وبسایت روش‌های مختلفی دارد که با استفاده از قالب‌های گوناگونی که برای وردپرس وجود دارد، این کار کاملا امکان‌پذیر است.

یکی از روش‌هایی که بیشتر در وبسایت‌ها به چشم می‌خورد و می‌توان گفت که جذابیت سایت را دوچندان می‌کند، نمایش پنجره‌ای برای محتوا می‌باشد، این نوع نمایش را هم می‌توانید برای نوشته‌ها و مقالاتی که در سایت خود دارید و هم برای محصولاتی که در سایت ارائه می‌کنید، مورد استفاده قرار دهید.

نمایش پنجره‌ای که می‌تواند همراه با تصویر شاخص و نمایش ابتدای نوشته در سایت بنمایش دربیاید، این روش که برای کاربران جذابیت دارد، نیازی به اسکرول کردن ماوس نیست و کاربر می‌تواند با کلیک کردن در همان صفحه سایر پست‌ها را مشاهده کند.

افزونه نمایش پنجره‌ای محتوا در وردپرس

نمایش پنجره‌ای امروزه بیشتر مورد استقبال کاربران قرار گرفته‌است، از این رو برخی از قالب‌ها وردپرسی این امکان را بوجود می‌آورند که بتوان محتوا را بصورت پنجره‌ای بنمایش درآورد. اما این امکان در همه قالب‌ها وجود ندارد و اینکه شما به خاطر بوجود آوردن چنین حالتی قالب سایت خودتان را تغییر دهید کاری کاملا زمانبر می‌باشد.

برای اینکه بتوانید محتوای سایت خودتان را بصورت پنجره‌ای بنمایش در بیاورد، فارغ از اینکه قالب شما این امکان را داشته باشد، می‌توانید با نصب افزونه‌ای این امکان را بوجود بیاوردید.

مخزن سیستم مدیریت محتوای وردپرس که توسط طراحان و شرکت‌های توسعه‌دهنده روزبروز در حال پیشرفت می‌باشد، این نوع افزونه‌ها را نیز در خود جای داده است.

افزونه‌های نمایش پنجره‌ای یا نمایش شبکه‌ای را در مخزن وردپرس می‌توانید با عنوان گرید(The Grid) مشاهده کنید.

نصب افزونه پست سفارشی در وردپرس

برای نصب این افزونه بر روی وبسایت وردپرسی خود می‌توانید، فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و فایل مربوطه را از قسمت افزودن افزونه وردپرس روی وبسایت خود نصب کنید.

افزونه پست سفارشی Post Grid

برای دانلود کلیک کنید
افزونه سفارشی‌سازی پست شما را قادر می‌سازد تا بتوانید محتوایی که در سایت وجود دارد را در حالت شبکه‌ای بنمایش دربیاورد، این امکان فقط در...

PickPlugins بروزرسانی: 2 ماه قبل نصب: 60,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس از قسمت افزودن افزونه در قسمت جستجو با وارد کردن Grid افزونه موردنظر را پیدا کرده و نصب و فعال کنید.

مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از هفتادهزار نصب فعال جزوه افزونه‌های محبوب وردپرس بشمار می‌آید، بعد از فعال‌سازی افزونه بخشی با عنوان افزونه پست شبکه‌ای در پیشخوان وردپرس ایجاد می‌شود، که از آن قسمت می‌توانید به تنظیمات مربوط به افزونه دسترسی پیدا کنید.

معرفی قسمت‌های مختلف در افزونه پست‌های شبکه‌ای

این افزونه دارای چند بخش مختلف می‌باشد که با توضیحی مختصر در رابطه با هر قسمت به آشنایی با آن‌ها می‌پردازیم.

در اولین بخش می‌توانیم حالت‌های شبکه‌‌ای که قبلا ایجاد کرده‌ایم را مشاهده کنیم، یا اینکه از همان قسمت شروع به ایجاد حالت شبکه‌ای جدید بکنیم.

نمایش پنجره‌ای
نمایش پنجره‌ای

اگر در این قسمت وارد بخش Add New شوید، صفحه‌ی جدیدی باز خواهد شد که می‌توانید تنظیمات مربوط به حالت شبکه‌ای را وارد کنید.

صفحه ایجاد حالت شبکه‌ای

در ابتدای کار برای حالت شبکه‌ای خود نام انتخاب کنید.

برای شروع کار می‌توانید از تنظیمات پیشفرض استفاده کنید در قسمت Post Types که بصورت پیشفرض نوشته‌ انتخاب شده‌است می‌توانید اگر بخواهید المان دیگری را نیز وارد کنید.

در Post Taxonomies & terms باید انتخاب کنید که چه طبقه‌بندی می‌خواهید. در قسمت‌های دیگر نیز افزونه به شما این امکان را داده‌است که سفارشی‌سازی موردنظرتان را انجام دهید.

در ادامه‌ی صفحه موردنظر سایر قسمت‌ها وجود دارد که برای کار با افزونه باید آنها را بشناسید.

قسمت انتخاب پست کوئری سفارشی بجهت انتخاب قسمتی‌است که پست‌ها از آن بازیابی می‌شوند.

سایر تنظیمات پیکربندی به این شرح هستند:

  • انتخاب نوشته‌ها
  • رابطه نوشته‌ها براساس AND یا OR
  • حالت نوشته
  • ترتیب افزایشی یا کاهشی بودن نوشته‌ها
  • اصول قرارگیری (برحسب ID، نگارنده، زمان، نوع و …)
  • چند نوشته بنمایش دربیایند

بخش بعدی عنوان Grid Setting می‌باشد و ادامه تنظیمات در این بخش قابل سفارشی‌سازیست.

اگر طبقه‌بندی خود افزونه در وبسایت شما بدرستی نمایش داده نشود، از همین قسمت می‌توانید تغییران را اعمال کنید.

بخش بعدی Layouts می‌باشد.

طرح‌بندی

از این قسمت می‌توانید طرح‌بندی جدید ایجاد کنید.

قسمت بعدی با عنوان Shortcode به شما این امکان را می‌دهد تا کد مربوط به افزونه را مشاهده کنید و در قسمتی که دوست دارید وارد کنید.

کدکوتاه

این افزونه که نسبت به سایر افزونه‌ها تنظیمات بیشتر دارد به شما کمک خواهد کرد که بدون تغییر در قالب سایت حالت شبکه‌ای را در نوشته‌های خود بنمایش دربیاورد.

فالب‌هایی که روزبه‌روز توسط شرکت‌های توسعه دهنده ارائه می‌شود، از آخرین متدی که در وبسایت‌ها ارائه می‌شود رونمایی می‌کنند، اگر شما نتوانید برای ایجاد حالت شبکه‌ای برای نمایش پست‌ها، قالب خودتان را تغییر دهید، بهترین روش استفاده از افزونه‌ای می‌باشد که می‌تواند این کار را در روی سایت برای ما انجام دهد.

ایجاد و طراحی قالب جدید یکی از درآمدزاترین راه‌های کسب درآمد در سایت‌های توسعه‌دهنده اینترنت می‌باشد، اگر طرحهای خلاقانه و جدیدی برای نمایش سایت داشته باشید می‌توانید با ایجاد قالب جدید به یکی از توسعه‌دهندگان وردپرس تبدیل شوید.

فراموش نکنید که بیش از 30% وبسایت‌های جهان با سیستم مدیریت محتوای وردپرس بوجود آمده‌اند و شما می‌توانید یکی از توسعه‌دهندگان وردپرس باشید.

جمع‌بندی

حالت شبکه‌ای نوعی از نمایش نوشته‌ها در وبسایت می‌باشد که این امکان در تمامی قالب‌ها وجود ندارد، اما شما برای ایجاد این حالت در وبسایت خود می‌توانید از افزونه‌ای با عنوان سفارشی‌سازی پست‌ها استفاده کنید. این حالت جذابیت خاصی را در نمایش نوشته‌ها ایجاد می‌کند و شما در این حالت سئو سایت خود را نیز بهبود می‌بخشید.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه‌ شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وردپرس فارسی (وی‌پی‌وار) کدنویسی شده‌است شما را در تولید محتوای با کیفیتر برای سایت کمک می‌کند، این افزونه تا به امروز با بیش از ده‌هزار نصب فعال به یکی از افزونه‌های محبوب در سایت‌های فارسی زبان وردپرس تبدیل شده‌است.

بنظر شما چه نوع نمایش برای محتوا بیشتر برای مخاطب جذابیت ایجاد می‌کند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.